Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
Share
  وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - جمعه ۱۱ مارچ ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه‌ابری ۳ درجه  |  مونترال: نیمه‌ابری ۱ درجه | ونکوور: ابری ۵ درجه |  کلگری:  آفتابی ۳ درجه |  تهران: احتمال ریزش باران ۱۸ درجه
پیش‌بینی می‌شود روز شنبه در تورنتو هوا آفتابی باشد و روز یکشنبه بارش باران از سر گرفته شود
واشنگتن، حاشیه‌های دیدار رهبران شوخ طبع امریکا و کانادا

پرزیدنت اوباما مشهور است به شوخ‌طبعی‌ها و تکه‌پرانی‌هایش، خون‌گرم است و تکلف قابل انتظار از هبر قدرتمندترین کشور دنیا را ندارد.
آقای ترودو هم کپی دیگری از همین روحیه آقای اوباماست. او هم شوخ است و هر نشست و مجلسی را با شوخی‌ها و تکه‌هایش از خشکی خارج می‌کند.
شاید به همین دلیل است که وینای منون نویسنده تورنتو استار می‌نویسد: «باراک اوباما در جاستین ترودو خودش را می‌بیند، جوان‌تر و امیدوارتر.» ترودو ده سال از اوباما جوان‌تر است.
حالا این دو در واشنگتن با هم دیدار می‌کنند. می‌شود حدس زد که حاشیه‌های این دیدار از اصلش هم خواندنی‌تر باشد. باهم برخی از این حاشیه‌ها را که اتفاقا برخی هم با ردپایی از ایرانیان همراه است مرور می‌کنیم. 
 • ستایش رهبران آمریکا و کانادا از یکدیگر
 • تکه‌های اوباما و ترودو به‌یکدیگر
 • توجه اوباما به پسر خردسال ترودو
 • کیفیت ویژه پذیرایی، سوژه اصلی رسانه‌ها
 • گل‌آرای ایرانی بهار را به کاخ سفید آورد
 • نجات میشل اوباما توسط سوفی ترودو
 • طراح ایرانی کفش‌های خانم سوفی ترودو
ادامه مطلب

  روزنامه‌های امروز کانادا؛ پنج‌شنیه ۱۰ مارچ ۲۰۱۶  

تورنتو استار

 • «خیلی وقته منتظرتم!» سخنان محبت آمیز اوباما و ترودو خطاب به یکدیگر خبر از پیوند قلبی میان دو رهبر می‌دهد؛ گازهای گلخانه‌ای و پیمان مرزی فعلاً در درجه‌ دوم اهمیت قرار دارند.
 • ترودو درباره اوباما: «ما واقعاً از دوست به هم نزدیکتریم. ما بیشتر شبیه برادر هستیم، حقیقتاً» 
 • زن مدیر عامل و فارغ‌ التحصیل هاروارد، به جرم وارد کردن چندین ضربه چاقو به یک مرد دربان و در حالیکه قصد داشت از بالکن یک ساختمان بلند خود را پرت کند دستگیر شد.
.

گلوب‌اندمیل
 • موجی از گرما در روابط بین ایالات متحده و کانادا 
 • اوباما و ترودو، سیاستمداران صمیمی، درباره‌ اولویت‌های مشترک خود سخن می‌گویند. 
 • آمبودزمان (سازمان بازرسی کل کشور) پیشنهاد وضع محدودیت‌های سختگیرانه در استفاده از سلول انفرادی را مطرح کرده است؛ ممنوعیت کلی حبس در سلول انفرادی برای افراد با ناتوانی ذهنی یا کمتر از ۲۱ سال، و حبس برای حداکثر ۳۰ روز در مورد سایرین
.

نشنال‌پست
 • ترودو خطاب به اوباما: «کشورهای بزرگ ما همواره دوست و در کنار یکدیگر بوده اند. ما با هم رشد کرده ایم.»
 • بنابر گزارش‌ها برخی اسناد مهم مربوط به داعش به بیرون درز پیدا کرده است. دستکم نام شش کانادایی در میان اسامی جنگجویان خارجی دیده می‌شود.

ونکوور سان

 • هرگز برای یک شروع جدید دیر نیست. گزارشی از یک مهاجر سالمند. 
 • آزمایش‌های پزشکی «غیر قابل اعتماد» ممکن است مبنای تصمیم گیری برای جدا کردن فرزندان از خانواده‌های مشکوک به‌اعتیاد بوده باشد. اما وزیر می‌گوید نیازی به تحقیقات نیست.
 • چه کسی مسؤول است؟ مقامات شهری و استانی نمی‌توانند درباره نظارت بر نصب و راه اندازی سیستم‌های گرمایشی توافق کنند.
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
  نرم‌نرمک می‌رسد اینک بهار - نوروز ۹۵، تورنتو  
لیست جشنواره‌های نوروزی در تورنتو – نوروز ۱۳۹۵
جشن نوروز امسال هم در تورنتو برگزار می‌شود و بازارچه‌های متعددی در گوشه و کنار شهر، از بازدیدکنندگان پذیرایی خواهند کرد. به غیر از بازارهای نوروزی که می‌توانید در آنها انواع و اقسام خریدهای نوروزی را انجام دهید، جشنواره‌های متعددی نیز به بهانه نوروز برگزار می‌شوند که فرصت خوبی برای تازه کردن دیدارها و دوستی‌های ماندگار است. این آخر هفته را در خانه نمانید و از این بازارچه‌ها و برنامه‌ها لذت ببرید. چه بهانه‌ای بهتر از نوروز؟ 
ضمن اینکه ما این اطلاعات را بر اساس اعلام رسمی این بازارها و جشنواره‌ها گردآوری کرده‌ایم. بنابراین اگر زمان و ساعت برگزاری یا اجرای برنامه‌ها تغییر کرد، ما مسئولیتی در قبال آن نداریم. توصیه می‌کنیم حتما از راه‌های تماسی که اعلام کرده‌ایم برای گرفتن خبرهای به‌روز استفاده کنید.
ادامه مطلب

هفدهمین بازار نوروزی کانون آریا - هتل شرایتون

بازار نوروزی آریا که هر سال در هتل شرایتون برگزار می‌شود یکی از قدیمی‌ترین و تاکنون پربازدیدترین بازاری است که هر سال برگزار می‌شود.
افشین سرودی از مسئولان برگزاری هفدهمین بازار نوروزی کانون آریا در گفتگو با آتش می‌گوید: «ما از سال ۲۰۰۰ این بازار را برگزار کرده‌ایم و این هفدهمین دوره آن است. برآورد ما می‌گوید امسال بیش از ۲۵ هزار نفر از این بازار نوروزی بازدید خواهند کرد.» 
ادامه مطلب 

گالری عکس آتش – خاطره روزهای کوتاه برفی امسال

تورنتو از این هفته رو به گرما گذاشت. امسال اگرچه درمجموع زمستان گرمی را گذراندیم ولی دو هفته اخیر کاهش دما و بارش برف، بوی زمستان را در شهر پراکنده کرد. این عکس‌ها از هفته پیش تورنتو گرفته شده است. ادامه مطلب 

  مطالب برگزیده از هفته‌نامه چاپی آتش  
هفت ویژگی افرادی که در سرمایه‌گذاری مسکن موفق نیستند
و چکار کنیم که ما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار استراتژیک در بازار مسکن موفق بشویم
ترجمه از: علیرضا صدیقی مشاور املاک مسکن – تورنتوعلیرضا صدیقی : مشاور املاک مسکن – تورنتوتحقیقات نشان می‌دهد کمتر از ۱۰ درصد از مردم برای سرمایه‌گذاری خود هدف تعیین می‌کنند و کمتر از پنج درصد به اهداف خود می‌رسند. سرمایه‌گذاران استراتژیک املاک و مستغلات در بخش پنج درصدی جمعیتی قرار دارند که به اهداف خود دست می‌یابند.
در این مطلب تفاوت‌های بین یک رویکرد غیراستراتژیک و رویکرد استراتژیک سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات را توضیح می‌دهیم. این مطلب به سرمایه‌گذارانی که وارد بازی شده‌اند کمک می‌کند به سادگی از موانع پیش رو بگذرند و موفق شوند. با هم ببینیم سرمایه‌گذاران غیراستراتژیست چه خصوصیاتی دارند.
ادامه مطلب

خواستگاری عجیب و متفاوت در آکواریوم

بارها پیش آمده است که در شبکه‌های اجتماعی یا رسانه‌ها، خبرهایی درباره خواستگاری‌های عجیب و غریب بخوانید. این بار هم نوبت یک خواستگاری عجیب آن هم در آکواریوم تورنتو است. این بار مرد جوان، نامزد خود را در آکواریوم غافلگیر می‌کند. ادامه مطلب 

ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp