Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۶۷۵، چهارشنبه ۲۵ آگوست ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۶۷۵
چهارشنبه ۲۵ آگوست ۲۰۲۱


Today Stats: 10,652 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - چهارشنبه ۲۵ آگوست ۲۰۲۱
 تورنتو: نیمه‌ابری بارانی ۳۵ درجه   |   مونترال: نیمه‌ابری بارانی ۳۱ درجه   |   ونکوور: نیمه‌ابری ۲۳ درجه  |   کلگری: آفتابی ۱۸ درجه   |   تهران: آفتابی ۳۶ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
خبرهای فوری از کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم»
 • آمار کرونا در انتاریو؛ ۶۶۰ مورد ابتلا، یک مورد فوتی - چهارشنبه ۲۵ آگوست ۲۰۲۱
 • گرمای هوا امروز در تورنتو به ۴۴ درجه می‌رسد؛ مراقب خود باشید
 • اگر غذاهای IKEA را دوست دارید می‌توانید آنلاین سفارش بدهید و در فروشگاه تحویل بگیرید
 • دوربین‌های تورنتو یک راننده را طی یک سال ۲۷ بار به خاطر سرعت جریمه کرده است
 • موج‌های کرونا برای ۶ تا ۸ ماه دیگر ادامه دارد؛ مگر اینکه نرخ واکسیناسیون به ۹۰ درصد برسد
 • افزایش دوباره ساعت کار استخرهای تورنتو به دلیل ادامه یافتن موج گرما
 • استارباکس دوباره از ماگ در شعبه‌های خود استفاده می‌کند؛ گامی برای بازگشت به دوران پیش از کرونا
 • پلیس در جستجوی سارقانی که یک کره خر را از مزرعه‌ای در انتاریو دزدیده‌اند
 
لایو اینستاگرام این هفته
آخرین خبرهای مربوط به مهاجرت به کانادا و پاسخ به پرسش‌های شما توسط خانم پریا اسکویی
icmohajer.com
آیا در فکر مهاجرت به کانادا هستید؟ آیا در زمینه مهاجرت به کانادا سوالی دارید؟ آیا می‌خواهید از آخرین خبرهای مهاجرتی باخبر شوید؟
پس از استقبال گسترده علاقمندان از لایوهای علی حجوانی از رسانه آتش با خانم پریا اسکویی مشاور رسمی مهاجرت در هفته‌های گذشته در اینستاگرام و نشست‌های پرسش و پاسخ‌های مهاجرتی در کلاب‌هاوس، خانم اسکوئی جمعه این هفته دوباره در لایو اینستاگرام آخرین خبرهای مهاجرت به کانادا را با شما در میان می‌گذارد و به پرسش‌های شما در این زمینه پاسخ می‌دهد.
شما می‌توانید سوال خود را اینجا به صورت کامنت بگذارید و یا در دایرکت برای ما بفرستید تا در لایو به آن پاسخ داده شود
زمان: روز جمعه ۲۷ آگوست - ۵ شهریور 
ساعت: ۱۲:۳۰ ظهر به وقت تورنتو و ۹ شب به وقت ایران

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
مریم منصف امروز طالبان را برادران ما خطاب کرد، ولی می‌گوید که آنها را تروریست می‌داند
مریم منصف، وزیر زنان در دولت کانادا امروز در کنفرانسی برای بررسی وضعیت پناه‌جویان افغان، طالبان را برادران ما خطاب کرد که با واکنش شدیدی در افکار عمومی و شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.
خانم منصف که افغان‌تبار ولی متولد ایران است،‌ در سخنرانی خود که از روی متن نوشته‌شده می‌خواند خطاب به طالبان گفت: «من می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و با برادران‌مان، طالبان صحبت کنم. ما از شما می‌خواهیم که امکان عبور ایمن و بی‌خطر افراد در افغانستان به خارج از کشور را فراهم کنید.»
روزنامه تورنتو استار که جزئیات سخنان خانم منصف را بازتاب داده نوشته که خبرنگاران از منصف خواسته‌اند تا مشخص کند که آیا این اظهارات نشان‌دهنده نرم‌شدن موضع دولت در قبال طالبان است که در کانادا به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می‌شود؟
منصف در پاسخ گفته است: «از نظر واژگان، وقتی به مساجد می‌روید، مسلمانان یکدیگر را با عنوان برادر و خواهر صدا می‌کنند. مطمئن باشید من همچنان عمیقا معتقدم که طالبان یک سازمان تروریستی است.»
او ادامه داد: «طالبان یک گروه تروریستی است و با این وجود ادعا می‌کنند که مسلمان هستند.»
انتخابات کانادا
کانادا تا دو سال به خارجی‌ها اجازه خرید ملک در کانادا نخواهد داد؛ وعده انتخاباتی هر دو حزب لیبرال و محافظه‌کار
رهبران دو حزب اصلی کانادا یعنی لیبرال‌ها و محافظه‌کاران هر دو در کمپین‌های انتخاباتی خود گفته‌اند که در صورت پیروزی خرید ملک توسط افراد خارجی را ممنوع خواهند کرد. هدف آنها ارزان کردن مسکن در کاناداست.
نخستین بار ارین اوتول رهبر محافظه‌کاران این موضوع را مطرح کرد. جاستین ترودو نخست‌وزیر فعلی و رهبر لیبرال‌ها هم دیروز در کمپین انتخاباتی خود به این مساله اشاره کرد.
ترودو در این باره گفت: «ما به‌عنوان اقدامی موقت برای کمک به ثبات بازار مسکن، پول خارجی را تا دو سال آینده از خرید ملک غیرتفریحی و مسکونی در کانادا منع می‌کنیم، مگر این که این خرید تایید شود که به اشتغال در آینده کمک می‌کند.»
طرح مسکنی که لیبرال‌ها ارائه کرده‌اند شامل ساخت، نوسازی یا محافظت از ۱/۴ میلیون خانه است. همچنین، این طرح حدود ۱ میلیارد دلار وام و کمک‌های بلاعوض برای کمک به توسعه پروژه‌های اجاره به شرط تملیک فراهم می‌کند. این کار مسیر را برای مستاجران که طی ۵ سال‌ آینده بتوانند صاحب‌خانه شوند تسهیل می‌کند.
ترودو می‌گوید که اگر در انتخابات پیروز شود از شرکت‌های بیمه و بانک‌ها سه درصد بیشتر مالیات می‌گیرد
جاستین ترودو، رهبر لیبرال‌ها، امروز گفت بانک‌های بزرگ کانادا و شرکت‌های بیمه، بهتر از شرکت‌های هر صنعت دیگری، از بحران کرونا رهایی یافته‌اند و باید برای کمک به جبران هزینه‌های برنامه‌های پس از پاندمی، هزینه بیشتری بپردازند.
ترودو که در جمع خبرنگاران در یکی از سخنرانی‌های مبارزات انتخاباتی خود در Surrey، بریتیش کلمبیا سخن می‌گفت افزود که دولت منتخب به رهبری وی، مالیات‌هایی که توسط این «بزرگترین و سودآورترین» شرکت‌های خدمات مالی کانادا پرداخت می‌شود را سه درصد افزایش می‌دهد؛ از ۱۵ به ۱۸ درصد.
وی گفت که این درآمد تازه دولت کانادا برای تامین هزینه‌ی چند میلیارد دلاری ساخت مسکن که وعده داده شده صرف خواهد شد.
رای دادگاه کانادا به نفع زوج پناهنده‌ای که ۵ سال است منتظر تصمیم اداره مهاجرت هستند
زوج پناهنده سوری که رسیدگی به درخواست اقامت آنها از سوی اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا IRCC با تأخیری ۵ ساله مواجه شده بود، برای حل مشکل خود سراغ دادگاه فدرال رفتند. 
بررسی‌ها نشان داد که دلیل تأخیر اداره مهاجرت کانادا بررسی سوابق امنیتی آنها و ارتباط خانوادگی‌شان با اخوان‌المسلمین بوده است. 
با این وجود، رأی دادگاه به نفع این زوج مهاجر بود و نه تنها این تاخیر را غیرقابل قبول دانست و اداره مهاجرت را ملزم کرد تا ظرف ۳۰ روز در این باره تصمیم خود را بگیرد، بلکه حکم داد که مبلغ ۱۵۰۰ دلار نیز به متقاضیان پرداخت شود. 

خبرنگار آتش از رای دادگاه گزارش می‌دهد.
بیش از ۲۰۰ هزار نفر در یک هفته از مرز آمریکا وارد کانادا شدند؛ این آمار در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱/۴ میلیون نفر بود

در نخستین هفته‌ای که آمریکایی‌های کاملا واکسینه شده دوباره اجازه یافتند تا به کانادا سفر کنند، تعداد افرادی که از مرز زمینی به کانادا آمده‌اند بیش از دو برابر شده است. 
طبق آمارهای دولت کانادا، ۲۱۸ هزار و ۷۳۲ مسافر غیرتجاری از ۹ تا ۱۵ آگوست از راه زمینی وارد کانادا شده‌اند.
این تعداد که شامل کانادایی‌ها و آمریکایی‌ها می‌شود، نسبت به ۱۰۳ هزار و ۳۴۴ مسافر هفته پیش از آن، زمانی که مرز هنوز به روی آمریکایی‌ها بسته بود، ۱۱۱ درصد افزایش داشت و نسبت به ۷۴ هزار و ۵۶۲ نفری که در همین هفته از سال ۲۰۲۰ از مرز عبور کردند، تقریبا ۲۰۰ درصد افزایش داشته است. 
با این حال این رقم همچنان در مقایسه با ۱/۴ میلیون مسافری که در این هفته در سال ۲۰۱۹، پیش از شروع همه‌گیری کرونا وارد کانادا شده بودند، بسیار کمتر است.
پنج خانه در دان‌تاون تورنتو با هم به قیمت ۱۲ میلیون دلار برای فروش لیست شده است

صاحبان ۵ خانه در دان‌تاون تورنتو که در کنار هم هستند با هم خانه‌های خود را برای فروش لیست کرده‌اند که طبیعتا مناسب انبوه‌سازان است که با خرید یک جای آنها اقدام به ساخت کاندو کنند. آنها در مشخصات لیستینگ خود گفته‌اند که دو خانه دیگر کناری هم برای فروش ملک خود علاقمند هستند.
این پنج خانه شماره‌های ۱۷، ۱۹، ۲۱، ۲۳ و ۲۹ در خیابان Homewood Avenue هستند و گفته‌اند که شماره‌های 31 و 31A هم قصد فروش دارند.
در حال حاضر همه‌ی این خانه‌ها املاک اجاره‌ای هستند و چندین مالک دارند، اما توافق کرده‌اند که املاک خود را برای ارزش زمین با هم بفروشند. 
زمین این ۵ خانه در مجموع بیش از ۱۱ هزار فوت مربع است و در یک محله‌ی خوب در دان‌تاون تورنتو در شرق خیابان Jarvis و شمال خیابان کارلتون قرار دارند. 
پروژه Under Gardiner در تورنتو، مرکز تجاری بزرگ و جدیدی که در راه است

طرح جدیدی با نام Under Gardiner برای تصویب به شهرداری ارائه شده که براساس آن، قرار است یک مرکز تجاری بزرگ در فضای زیر بزرگراه گاردینر احداث شود.
این طرح دارای ۴ ساختمان تجاری ۲ طبقه است و فضاهای عمومی و فودکورت هم دارد. این ساختمان‌ها از طریق یک راهروی بزرگ زیرزمینی و فضایی برای برگزاری رویداد به یکدیگر وصل می‌شوند.  
این پروژه بیش از ۵۵۰۰ متر مربع فضای تجاری دارد و ۵۸۰ متر مربع آن به فضای عمومی اختصاص دارد. این فضای عمومی، به‌عنوان راه ارتباطی مخصوص عابر پیاده بین محله CityPlace و اسکله waterfront عمل می‌کند.
شرکت Developer Concord Adex این طرح را ارائه کرده تا فضای زیر بزرگراه گاردینر که در Lake Shore Boulevard West قرار دارد، با این مجموعه تجاری بزرگ جایگزین ‌شود.
چند خانه تاریخی در دل کاندومینیومی که قرار است در دان‌تاون تورنتو ساخته شود باقی می‌مانند

یک پروژه شامل ۳۷۴ واحد کاندو قرار است در دان‌تاون تورنتو ساخته شود که درست چند ساختمان تاریخی به سبک ویکتوریایی در محل آن قرار دارد. این کاندو قرار است بدون اینکه آنها تخریب شوند ساخته شود. تعدادی از این خانه‌ها در دل کاندومینیوم باقی خواهد ماند و تعدادی هم جابجا می‌شوند.
این پروژه که به نامِ نشانی آن یعنی 128 Peter Street Condos معرفی شده، پس از کامل شدن، ۳۹ طبقه خواهد بود.
پایه‌ی بنای این مجتمع شامل تعدادی از ساختمان‌های میراث فرهنگی خواهد بود، از جمله خانه‌ی John Holdford House که در سال ۱۸۸۶ ساخته شده و خانه‌ Margaret Grimmon که در سال ۱۸۹۰ ساخته شده است. طبق طرح پیشنهادی این دو خانه در دل پروژه باقی خواهد ماند. اما تعداد دیگری از این خانه‌ها در محل سابق خود باقی نمی‌مانند و به طور کامل جابه‌جا می‌شوند.
بخش وسیعی از طبقه‌ی اول این ساختمان در خیابان‌های Peter و Richmond به فضای تجاری اختصاص خواهد یافت.
نظرسنجی تازه؛ ۱۸ درصد از دارندگان مورگیج در انتاریو از میزان وامی که گرفته‌اند پشیمان هستند

یک نظرسنجی تازه که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد که ۱۸ درصد از مردم انتاریو که بدهی مورگیج دارند از میزان وامی که برای خرید مسکن گرفته‌اند پشیمان هستند. آنها گفته‌اند که پرداخت اقساط وام مسکن باعث شده تا آنها برای تأمین هزینه‌های اولیه زندگی تحت فشار قرار بگیرند. 
این گزارش که براساس نتایج نظرسنجی‌های Ipsos تهیه شده، همچنین نشان داده که ۳۱ درصد از صاحب‌خانه‌ها در انتاریو می‌گویند که پس از پرداخت صورت‌حساب‌ها، بدهی‌ها و هزینه‌های مربوط به خانه، مبلغ زیادی برای آنها باقی نمی‌ماند.  
در همین رابطه آخرین گزارش شاخص بدهی مصرف‌کننده MNP Consumer Debt Index نشان می‌دهد که تقریبا ۲ میلیون صاحب‌خانه در انتاریو هستند که اگر نرخ بهره افزایش بیابد یا تغییری در وضعیت شغلی آنها پیش بیاید، گرفتار مشکلات مالی می‌شوند.
پنج توصیه مالی آرمیتا حسینی، دانش‌آموز ریچموندهیل که در زمینه اقتصاد خانواده هم کتاب نوشته و هم آموزش می‌دهد

آرمیتا حسینی، دانش‌آموز پایه دوازدهم دبیرستانی در ریچموندهیل، هم کتابی در زمینه آموزش سواد مالی برای نوجوانان منتشر کرده و هم یک سازمان اقتصادی و مالی را مدیریت می‌کند.
کتاب او که "نقشه راه سواد مالی: مقدمه‌ای بر امور مالی شخصی برای نوجوانان"Roadmap to Financial Literacy: An Introduction to Personal Finance For Teenagers  نام دارد، در سال ۲۰۲۰ منتشر شده است. 
این دانش‌آموز فعال که در دبیرستان Alexander Mackenzie تحصیل می‌کند، یک سازمان آموزش مالی و اقتصادی به نام EmpowerEcon را نیز اداره می‌کند که میزبان رویدادهای مجازی است. 
حسینی در کتاب خود، ۵ نکته درباره امور مالی شخصی که معمولا تصورات اشتباهی در مورد آن‌ها وجود دارد را مطرح می‌کند: 
۱. تمام بدهی‌ها بد نیستند و بدهی خوب و بد داریم که تشخیص بین آنها مهم است.
۲. این باور که باید از کردیت کارت‌ها اجتناب کرد، اشتباه است. مساله مهم، پرداخت بدهی‌ها و استفاده‌ به‌جا از این کارت‌هاست. 
۳. دنبال کردن پول به جای رفتن به دنبال اهداف مالی، اشتباه است. ابتدا باید اهداف مالی خود را مشخص کنید و سپس سبک زندگی خود را براساس آن تنظیم نمایید. 
۴. گرفتن وام زیاد، به دلیل این که پول به اندازه‌ کافی وجود دارد، اشتباه است. موقع وام گرفتن، مبالغ زیادی به شما پیشنهاد می‌شود، اما فقط به اندازه نیاز وام بگیرید.
۵. این تفکر اشتباه است که چون کم‌‌سن هستید و پول کافی ندارید، نباید مدیریت مالی را شروع کنید. 
امروز در تاریخ کانادا: ۲۵ آگوست
۲۵ آگوست ۱۸۷۳: یکی از مهلک‌ترین گردبادهای ثبت‌شده در تاریخ کانادا پس از رسیدن به سواحل نوا اسکوشیا، Maritimes و نیوفاندلند را در نوردید. گردباد بیش از هزار کشتی را منهدم کرد و بیش از پانصد نفر را کشت.
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ چهار‌شنبه ۲۵ آگوست ۲۰۲۱
تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​​

گلوب اند میل
 • وقت چندانی برای عملیات نجات کانادا در افغانستان باقی نمانده است.
 • طالبان به زنان هشدار داده است که تا هنگام آموزش‌ دیدن جنگجویان درباره احترام گذاشتن به آنها، در خانه بمانند.
 • در حالی که کاوریگ و اسپاوور همچنان در زندان‌های چین رنج می‌کشند، سفارش یک شرکت دولتی کانادا برای ساخت ferry، به طور غیر مستقیم، به یک شرکت کشتی‌سازی متعلق به دولت چین رسیده است.

تورنتو استار
 • با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل ۳۱ آگوست، افغان‌هایی که در کلاف سردرگم تشریفات اداری کانادا گرفتار شده‌اند و نمی‌توانند راهی برای فرار از کشور پیدا کنند، پیام‌هایی دلخراشی برای درخواست کمک ارسال می‌کنند.
 • ترودو از راه‌های تابناک و شاد به تیرگی و کج‌خلقی رسیده است.
 • آن دسته از مخالفان واکسن که مزاحم مشتری‌های رستوران‌ها می‌شوند، چرا پلیس تورنتو کاری به کارشان ندارد؟

نشنال پست

 • «فاجعه» در افغانستان؛ کانادا فقط بخشی از مترجمان را نجات می‌دهد.
 • یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثریت کانادایی‌ها از خروج افغان‌ها حمایت می‌کنند.
 • محافظه‌کاران به رگ خواب کبک نزدیک می‌شوند.
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوورسان

 • بریتیش‌کلمبیا پوشیدن ماسک را در فضاهای داخلی دوباره اجباری کرد.
 • گنگسترهای بریتیش‌کلمبیا، برای خلاص شدن از دست پلیس و رقبای خود، از استان می‌گریزند.


توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید
Facebook
Twitter
Website
Email
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Share Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences