Copy
تورنتو را زندگی کنیم - اخبار از گوشه و کنار تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1

کار موقت؛ بلای جان کارگران در کانادا

 

دوشنبه ۱۱ می ۲۰۱۵ - صفحه اول روزنامه‌های تورنتو

سارا مجتهدزاده گزارشگر حوزه مسائل کارگری تورنتو استار در شماره امروز این روزنامه بهسراغ شغلهای موقت در بازار کار کانادا رفته است، وضعیتی که بهنوشته این روزنامه، کارگران کانادایی را به دام سالها کار تمام وقت اما با شکل موقت انداخته است. سارا مجتهدزاده در این گزارش به سراغ یک مهاجر 61 ساله رفته که با داشتن مدرک دانشگاهی 5 سال است به صورت تمام وقت ولی با قرارداد موقت زبالهها را جمع میکند.

اما تیتر اول روزنامه تورنتو استار دوشنبه، یادداشت و گزارشی برای یادبود یکی از نویسندگان این روزنامه است که دیروز از دنیا رفت. او که از 18 سالگی، فلج کامل بود، با تلاش زیاد به استخدام این روزنامه درآمد و یکی از موفقترین نویسندگان و فعالان حقوق معلولان در کانادا بود

یک گزارش خواندنی دیگر هم در صفحه اول روزنامه میبینیم که گزارشی است از دوی ماراتن خیریه که به بهانه بزرگداشت ادین درور(کودک دوازده سالهای که پاییز گذشته به علت سرطان درگذشت) برگزار شد. این مسابقه توانست بیش از 2 میلیون دلار برای کمک به کودکان سرطانی، کمک مالی دریافت کند که رکوردی جدید است.

تیتر یک و عکس اصلی روزنامه گلاب اند میل به دیدار آنگلا مرکل و ولادیمیر پوتین اختصاص دارد. دیدار مهمی که به گفتگو درباره بحران اوکراین اختصاص داشت. تیتر دیگری که در صفحه اول این روزنامه خودنمایی میکند، درباره موضوع شغل است.

این روزنامه در تحلیلی مفصل، به اهمیت توجه به آینده شغلی ساکنان آلبرتا پرداخته است و توجه به وضعیت اشتغال را از مهمترین ماموریتهای NDP میداند.

اما تیتر یک روزنامه نشنال پست، به موضوعی پزشکیاجتماعی اختصاص دارد. این روزنامه به بررسی یافتههای جدید درباره عمل جراحی لاغری پرداخته است. طبق این یافتهها، عمل جراحی لاغری ممکن است باعث افزایش میل به اعتیاد الکلی یا خودکشی شود.

تیتر دیگر صفحه اول این روزنامه، به ماجرای یک فعال محیط زیست و ابتکار جدید او اختصاص یافته است. راب شیرکی، در کمپین جدید خود که هدف آن آگاهی دادن درباره گرمای زمین است، بر روی نازلهای پمپ بنزین، برچسبهایی چسبانده که رانندگان در هنگام سوختگیری، آن را مشاهده میکنند.

خبر دیگر این روزنامه هم به بزرگداشت سربازان کانادایی در جنگ جهانی دوم اختصاص دارد. سربازانی که هلندیها میزبانشان بودند و در گردهمایی بزرگی، با شاخههای گل از شجاعت این سربازان تقدیر کردند.

اما تیتر اول جنجالی تورنتو سان، به گزارشی میدانی درباره جلسهای مهم اختصاص دارد. جلسه کمیسیون مسکن تورنتو که در آن تصمیمات جدیدی درباره آینده این کمیسیون گرفته شد. این کمیسیون، دومین گروه مسکن امریکای شمالی است که از سال 2002 تشکیل شده و تصمیمات آن، بیشترین تاثیر را بر روی بازار مسکن تورنتو و کانادا میگذارد. خبر دیگری که همه روزنامههای تورنتو به آن پرداختند، عمل جراحی راب فورد، شهردار سابق تورنتو بود. ادامه مطلب...

Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook

در روزنامه‌های امروز

کهنه‌سربازان 
جنگ برای کانادا
تقدیر در هلند

Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook
راب فورد
دوباره در اتاق عمل بیمارستان
Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook
کار موقت
بلای جان کارگران
در کانادا
Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook
 
از گوشه و کنار تورنتو
تعطیلات آخر هفته چطور گذشت؟ ما با شمائیم. هر جای شهر که باشید.
Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook
رستوران‌های برتر ایرانی در تورنتو به‌انتخاب سایت بلاگتو ادامه ...
Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook

فریادهای دل‌خراش یک مادر
در شهر کوچک اینیسفیل برای دانیل ۵ ساله
 ادامه ...

Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook
Copyright © 2015 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp