Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۵۸۳، سه‌شنبه ۱۳ اپریل ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۵۸۳
سه‌شنبه ۱۳ اپریل ۲۰۲۱


Today Stats: 10,568 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - سه‌شنبه ۱۳ اپریل ۲۰۲۱
 تورنتو: بارانی ۱۴ درجه   |   مونترال: کمی‌ابری ۱۸ درجه   |   ونکوور: آفتابی ۱۴ درجه   |   کلگری: آفتابی ۵ درجه   |   تهران: کمی‌ابری ۲۶ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
۸ خانه که در این بازار داغ تورنتو، هفته گذشته پائین‌تر از قیمت پیشنهادی فروخته شدند

Banaa.ca
قیمت املاک و مستغلات در بازار داغ تورنتو در طول سال گذشته به اوج جدیدی رسیده است و اکثر خانه‌ها بیشتر از قیمت لیست‌شده فروخته می‌شوند. اما این بدان معنا نیست که خرید یک خانه با قیمت پایین‌تر از قیمت درخواست شده، غیرممکن است.
بله، خانه‌های شهر هزاران یا حتی صدها هزار دلار بیشتر از قیمت لیست‌شده فروش می‌روند. اما فقط در هفته گذشته، تورنتو خانه‌های زیادی داشته است که در کمال تعجب، پایین‌تر از قیمت درخواست شده فروش رفته‌اند؛ البته باید اذعان داشت که تعداد آنها بسیار کم است و در اقلیت هستند.
این ۸ خانه در تورنتو آنهائی است که در هفته گذشته با قیمت کمتر از قیمت درخواستی فروش رفته‌اند.
اطلاعات بیشتری درباره هر یک از این خانه‌ها می‌توانید در سایت بنا banaa.ca ببینید.
خانم کارلا سه ماه اول مهاجرت را گذاشته بود برای گریه کردن؛ ۴ سال بعد او چه می‌گوید
اسپانسر ویژه: پریا اسکویی - مدیر سایت Icmohajer.com و مشاور رسمی امور مهاجرت - کانادا
ICMohajer.com

شوهر کانادایی کارلا بعد از ۱۷ سال زندگی در لیما، پایتخت پرو، از این شهر پر استرس که اوضاع رانندگی وحشتناکی دارد، خسته شد.
برای همین این زن و شوهر تصمیم گرفتند، کانادا را برای زندگی انتخاب کنند و به همین دلیل، در سال ۲۰۱۷ همراه با 3 دخترشان به اتاوا آمدند.
البته، وارد شدن به یک کشور جدید، با این زمستان‌های سرد و استخوان‌سوز برای کارلا اصلا کار آسانی نبود. به‌خصوص که شوهرش از همان ابتدا به او گفته بود در سه ماه اول مهاجرت به کانادا احساس بدبختی خواهد کرد و التماس می‌کند که به لیما برگردد.
کارلا هم خود را برای چنین وضعیتی آماده کرده بود، اما خوشبختانه این اتفاق نیفتاد و خیلی زود توانست با کانادا ارتباط برقرار کند.
او حالا شغلی در کانادا پیدا کرده و قرار است امسال روند شهروندی را آغاز کند.
در مطلب پیش رو، می‌توانید داستان مهاجرت کارلا و خانواده‌اش را از زبان خود او بخوانید.
دخالت‌های امنیتی خارجی در کانادا در سال ۲۰۲۰ به اوج خود رسید؛ از جمله توسط ایران

آژانس جاسوسی کانادا Canada's spy agency می‌گوید از زمان پایان جنگ سرد، سال ۲۰۲۰ شاهد بالاترین سطح جاسوسی خارجی و دخالت‌های خارجی علیه اهداف کانادایی بوده است.
آقای David Vigneault مدیر سرویس اطلاعات امنیتی کانادا Canadian Security Intelligence Service درباره گزارش ۲۰۲۰ آژانس می‌گوید: «محیط سیال و در حال تحول سریع ناشی از کرونا، شرایطی را برای سوء‌استفاده توسط عوامل تهدیدی که خواهان پیشبرد منافع خود هستند، مهیا کرده است.»
در گزارش CSIS آمده است که به عنوان مثال، از اقوام قربانیان سرنگونی پرواز PS752 که مستقر در کانادا هستند، گزارش‌های موثقی وجود دارد که با آزار و اذیت و تهدید از طرف افرادی مرتبط با جمهوری اسلامی ایران، مواجه شده‌اند.
کانادا بهترین کشور جهان به انتخاب US News و دانشگاه پنسیلوانیا

کانادا برای نخستین بار در فهرست سال ۲۰۲۱ گزارش بهترین کشورهای جهان، رتبه نخست را به دست آورده است. این گزارش هر سال توسط US News با همکاری چند نهاد دیگر از جمله دانشگاه پنسیلوانیا تهیه می‌شود. ژاپن و آلمان در رتبه‌های دوم و سوم هستند. در این گزارش ۷۸ کشور دنیا از جنبه‌های گوناگون از جمله فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و فناوری مقایسه می‌شوند. امسال تاثیرات کرونا هم تاثیر زیادی در این رتبه‌بندی داشته است. کانادا امسال در دو طبقه‌بندی کیفیت زندگی و اهداف اجتماعی رتبه اول، در چابکی Agility و تسهیلات برای بیزینس رتبه سوم را داشته است. در این فهرست کشورها در ۲۵ موضوع رتبه‌بندی می‌شوند. کانادا رتبه اول در رده بندی کلی کشورها را به دست آورده است. یافته‌های این رتبه‌بندی را می‌توانید اینجا ببینید.
آیا دولت برای مسافرانی که پول نداشته باشند هتل رایگان ارائه می‌دهد؟ گلوبال نیوز می‌گوید بله

آیا دولت برای مسافرانی که پول نداشته باشند هتل رایگان ارائه می‌دهد؟ گلوبال نیوز می‌گوید بلهگلوبال نیوز امروز گزارشی را منتشر کرده و در آن مدعی شده است دولت کانادا برای مسافرانی که وارد کشور می‌شوند و امکان تهیه هتل برای ۳ روز قرنطینه اجباری را ندارند، هتل رایگان در نظر می‌گیرد.
به نوشته گلوبال نیوز این هتل‌ها برای اسکان مسافرانی است که نتیجه آزمایش آنها مثبت است، اتاق رزرو نکرده‌اند یا اعلام کرده‌اند که پول پرداخت هزینه هتل را ندارند.
نام این هتل‌ها اعلام نشده و در لیست هتل‌های مجاز که از سوی دولت تعیین شده هم نیستند.
گلوبال نیوز در گزارش خود روایتی هم دارد از زن مسافری که پس از ورود به کانادا هتل برای او پیدا نشده و ماموران دولتی او را به یکی از این هتل‌ها برده‌اند ولی تاکید کرده‌اند که نام هتل را نباید اعلام کند.
خبرنگار آتش به نقل از گلوبال نیوز گزارش می‌دهد.
مادر اهل تورنتو در زمان پاندمی یک فروشگاه آنلاین برای لوازم دست دوم بچگانه راه انداخت

کرونا زندگی را متوقف کرده؟ نه! هنوز هم می‌شود با ایده‌های ساده و به‌دردبخور چرخ زندگی را چرخاند و در همین دوره سخت که یافتن شغل و درآمد برای خیلی‌ها سخت شده، کسب درآمد کرد. 
نمونه‌اش همین مادر تورنتویی که قصه‌اش را به روایت خبرنگار آتش می‌خوانید و توانسته از کالاهای بی‌استفاده فرزندانش، کسب‌وکار راه بیاندازد.
به این ترتیب او هم کار خیر و انسان‌دوستانه انجام می‌دهد و هم درآمد کسب می‌کند و تازه به فکر آن است که برای پس از پاندمی، فروشگاه فیزیکی هم راه بیاندازد.
اگر پاندمی یک حسن داشته باشد، خلاقیتی است که بسیاری از افراد در این زمان از خودشان بروز می‌دهند.
گزارش کامل را اینجا بخوانید
 
ویدئو - پیام جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا به مناسبت آغاز ماه رمضان

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا امروز،‌ در یک پیام ویدئویی فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان کانادا تبریک گفت.
ترودو در این پیام خود گفت: «این سفر مذهبی یک ماهه، زمانی برای تأمل معنوی و فرصتی برای نشان دادن قدردانی از نعمت‌های زیادی است که داریم؛ از طریق روزه، نماز و خیرات.»
وی همچنین بیان داشت: «طی این ماه، بسیاری از کانادایی‌های مسلمان، روزها روزه می‌گیرند و همچنان در خط مقدم مبارزه با کرونا خواهند بود. در این اوقات استثنایی، من از همه کانادایی‌ها دعوت می‌کنم که مشارکت‌ها و تلاش‌های جوامع مسلمان در کشور را از ابتدای همه‌گیری، قدر بدانند.»
ترودو همچنین گفت: «من و سوفی به نمایندگی از خانواده‌مان آرزو می‌کنیم که همه ماه رمضانی مبارک و آرام را جشن بگیرند.»
 پایان‌بخش سخنان ترودو «رمضان مبارك» بود که به زبان عربی ادا کرد.
کمک ۵/۴ میلیارد دلاری دولت به ایر کانادا مشروط به اینکه پول بلیت مردم را برگرداند
دولت فدرال با ایر کانادا بر سر یک پکیج پشتیبانی مالی به توافق رسیده، به شرطی که این شرکت تعهدات خود را به مشتریان پرداخت کند. این تعهدات شامل بازپرداخت پول بلیت به مشتریانی می‌شود که در یک سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا پروازهای‌شان لغو شده است.
ایر کانادا اعلام کرده مشتریانی که بلیت‌های غیر قابل استرداد خریداری کرده‌اند، اما به دلیل کرونا از فوریه ۲۰۲۰ سفر نکرده‌اند، از ۱۳ اپریل می‌توانند برای پس گرفتن هزینه بلیت مراجعه کنند.
قرار است دولت انواع وام‌های کم‌بهره را به ارزش ۵/۴ میلیارد دلار برای این شرکت هواپیمایی تمدید و ۵۰۰ میلیون دلار سهام این شرکت را نیز خریداری کند.
یک تان‌هاوس در Vaughan تورنتو ۱۷۵ هزار دلار بالاتر از قیمت پیشنهادی فروخته شد
یک تان‌هاوس ۲ طبقه در شهر Vaughan در شمال تورنتو طی ۶ روز ۱۷۵ هزار دلار بالاتر از قیمت پیشنهادی فروخته شد. این خانه به نشانی شماره ۱۱۵ خیابان Novella با قیمت ۹۰۰ هزار دلار لیست شد و در ۶ روز بیش از ۶۰ ‌آفر قیمت دریافت کرد و نهایتا با قیمت یک میلیون و ۷۵ هزار دلار فروخته شد. خانه ۲۰ سال قدمت دارد و دارای ۳ اتاق خواب و بیسمنت تکمیل شده می‌باشد. دلیل استقبال ار این خانه علاوه بر داغ بودن بازار،‌ نبودن ملک دیگری در محله برای فروش بوده است.
یک اپلیکیشن برای کسانی که می‌خواهند برای حیوانات خود در تورنتو، ماشین بگیرند
یک اپلیکیشن به سبک اوبر در تورنتو راه افتاده، ولی ویژگی متفاوتی دارد؛ این بار قرار است به حیوانات خانگی سرویس داده شود. این سرویس تازه، امکان مفیدی است برای بسیاری از کسانی که با حیوان‌های خانگی‌شان در شهر زندگی می‌کنند. شرکت Paws en Route به تازگی نسخه اندروید و آی‌او‌اس اپلیکیشن خود را به‌راه انداخته که می‌تواند برای حیوان خانگی ماشین بگیرد و قیمت آن با توجه به زمان و فاصله بین مبدا و مقصد تعیین می‌شود. درست مثل اوبر.
بریتیش کلمبیا؛ مردی که با وب‌سایت، همسر پیشین خود را تحت فشار می‌گذارد دوباره راهی زندان شد
آقای Patrick Fox در بریتیش کلمبیا از زمانی که از همسرش جدا شده کوشیده تا از طریق یک وب‌سایت و نیز نامه‌های تهدیدآمیز او را تحت فشار بگذارد. او یک بار به همین دلیل در سال ۲۰۱۷ به ۴ سال زندان محکوم شد و دوباره دیروز برای ۱ سال و ۴ ماه دیگر به زندان رفت. او با وجود حکم دادگاه و پس از پایان زندان ۴ ساله خود، حاضر نشد این سایت را تعطیل کند و به ای‌میل‌های خود پایان دهد و دوباره راهی زندان شد.
پاتریک ۴۷ سال دارد و اتهام اصلی او راه‌اندازی کمپین آنلاین برای اذیت و آزار همسر سابق خود می‌باشد.
ارثیه کانادایی‌ها در دهه آینده از یک تریلیون دلار عبور می‌کند
بر اساس برآوردها، ارثیه کانادایی‌ها در یک دهه آینده از مرز یک تریلیون دلار خواهد گذشت. بازارهای سهام، قیمت املاک و مستغلات و سایر عوامل به‌طور قابل‌توجهی بر افزایش این مقدار اثر گذاشته است. این برآوردها به آن دلیل اهمیت دارند که کانادا در حال ورود به دوران انتقال ثروت بی‌سابقه از والدین به فرزندان است. اتفاقی که هم برای کسانی که میراث به‌جا می‌گذارند، هم برای آنهایی که این ارثیه را دریافت می‌کنند، پیچیدگی‌های بسیاری خواهد داشت.
یک خانه کوچک سیار در انتاریو با قیمت کمتر از ۷۰ هزار دلار لیست شد
یک خانه کوچک که اکنون در Clarington انتاریو پارک شده هم اکنون با قیمت ۶۸٫۵۰۰ دلار برای فروش گذاشته شده است. اما اگر قصد خریدن آن را دارید، باید برای پارک کردن آن یک تکه زمین داشته باشید. این خانه سیار حدودا ۱۶۰ فوت مربع مساحت دارد و روی یک تریلر ۲۰ فوتی ساخته شده است. آشپزخانه این خانه دارای فریزر، یخچال و اجاق گاز است و یک تخت کویین هم دارد که جمع می‌شود. بیشتر شهرداری‌ها یک حداقل زیربنائی را برای خانه قائل هستند و خانه‌های سیار را به رسمیت نمی‌شناسند.
هر نفر در تورنتو در سال گذشته به طور میانگین ۵۱ دلار ماری‌جوانای قانونی خریده است
مردم تورنتو در سال گذشته، با خرید ۳۳۴ میلیون دلار یعنی ۱۲/۷ درصد از کل فروش ماری‌جوانای قانونی در کانادا، بالاترین رتبه را در بین سایر استان‌ها به دست آوردند.
مونترال نیز با فروش ۲۱۷ میلیون دلاری در جایگاه بعدی قرار دارد و ادمونتون ۱۸۹ میلیون دلار از فروش ماری‌جوانای قانونی درآمد کسب کرد. این سه شهر ۲۸/۱ درصد از فروش ۲/۶ میلیارد دلاری ماری‌جوانا در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده‌اند.
بد نیست بدانید ساکنان تورنتو سال گذشته به طور میانگین نفری ۵۰/۹۵ دلار برای خرید محصولات قانونی ماری‌جوانا هزینه کرده‌اند. این رقم برای ادمونتون و کلگری در آلبرتا ۱۲۸/۸۵ و ۹۹/۶۱ دلار است.
امام جماعت مسجد لندن انتاریو: زدن واکسن کرونا روزه را باطل نمی‌کند
امسال دومین سالی است که مسلمانان ماه روزه‌داری خود را در کرونا می‌گذرانند، با این تفاوت که امسال دیگر واکسن این ویروس در دسترس است. CBC News در خبری می‌نویسد که این شرایط این پرسش را برای مسلمانان کانادا، ایجاد کرده که آیا می‌توان هنگام روزه‌داری واکسن زد؟
Aarij Anwer، امام‌جمعه موقت و هماهنگ‌کننده آموزش اسلامی در London Muslim Mosque در لندن انتاریو به این پرسش پاسخ داده که آیا مسلمانان حین روزه‌داری اگر وقت واکسیناسیون‌شان رسیده باشد، اجازه دارند واکسن بزنند یا خیر؟ Anwer می‌گوید: «اینها سوالات رایج است و پاسخ این است که می‌توانید واکسن بزنید و مشکلی وجود ندارد.»
او می‌گوید که در تلاش است تا با هرگونه سردرگمی و اطلاعات غلط مقابله کند و همچنین مسلمانان را به واکسیناسیون تشویق کند.
برنامه‌نویسان کانادائی در سال گذشته بیش از ۲ میلیارد دلار در اپ استور درآمد داشته‌اند
اپل گزارش داده که App Store باعث ایجاد بیش از ۲۴۳ هزار شغل در کانادا شده و حتی در بحبوحه همه‌گیری کرونا، بیش از ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. در اطلاعیه این شرکت آمده است: توسعه‌دهندگان Developers کانادایی در سال گذشته مجموعا بیش از ۲ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند که نشان‌دهنده ۲۰ درصد افزایش در مقایسه با ۲۰۱۹ است. این گزارش تصریح کرده که ۹۰ درصد از درآمد توسعه‌دهندگان کانادایی، از خارج این کشور بوده است.
کوتاه، مهم و خواندنی
آیا ترودو فمینیست نیست؟ تورنتوسان میگوید که او دیروز ثابت کرد که نیست
روز دوشنبه لیبرال‌ها به توقف تحقیقات کمیته دفاعی در مورد سوء رفتار جنسی در بالاترین سطح نیروهای مسلح كانادا رأی دادند. Warren Kinsella وکیل و نویسنده کانادایی با اشاره به این موضوع، در مطلبی که در روزنامه تورنتوسان که به محافظه‌کاران نزدیک است، منتشر کرده می‌گوید جاستین ترودو ثابت کرده که فمینیست نیست.
امروز در تاریخ کانادا: ۱۳ اپریل

۱۳ اپریل ۱۸۵۹: دانشگاه نیوبرانزویک تاسیس شد.
بقیه اتفاقات این روز را اینجا بخوانید
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ سه‌شنبه ۱۳ اپریل ۲۰۲۱
تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​

گلوب‌ اند میل
 • اتاوا، به عنوان بخشی از بستهٔ نجات خود، در Air Canada سهامدار می‌شود
 • دولت فدرال مجوزهای صادرات اسلحه به ترکیه را لغو می‌کند
 •  تعداد بیماران کرونایی بستری در بخشهای مراقبت ویژه از نقطهٔ اوج موج دوم پیشی گرفته است

 

تورنتو استار
 • بالاخره «تمام شد.» یک تست معیوب از آزمایشگاه Motherisk منجر به محکومیتی شد که جویس هایمن همیشه آن را رد کرده است
 • آمارها نشان می‌دهد که موج سوم پاندمی بیشترین آسیب را به سالمندان وارد آورده است
 • گذشته از سردرگمی‌ها دربارهٔ تعطیلی مدارس، استان یک برنامهٔ کلاسی مخفیانه دارد

نشنال پست

 • خستگی از لاک‌داون در اینجا، شادی و سرخوشی در لندن
 • هزینه‌های مشاورهٔ دولت فدرال ۶ میلیارد دلار افزایش یافته است
 • روسیه و چین فعالیت‌های جاسوسی خود را گسترش داده‌اند.

ونکوور سان

 • سخنرانی افتتاحیهٔ پارلمان چشم به یک «نقطهٔ عطف» دارد
 •  جرمن، در تحقیقات پولشویی، از استقلال و درستکاری خود دفاع کرد

 
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences