Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
Share
  وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - جمعه ۸ آوریل ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه‌ابری ۴ درجه | مونترال: بارانی ۹ درجه | ونکوور: آفتابی ۱۱ درجه |  کلگری:  آفتابی ۶ درجه | تهران: ۱۶ درجه
کاندو بخریم یا خانه؟ مساله این است

آمارهای جدید در کانادا؛ حضور خارجی‌ها در بازار مسکن چشم‌گیر است


مساله سرمایه‌گذاری خارجی یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های بازار مسکن کاناداست. درباره این موضوع پیش‌بینی‌های مختلفی انجام می‌شود اما آمارهای رسمی جدید، تصویر واقعی‌تری از این موضوع را نشان می‌دهد. هر چند تعداد سرمایه‌گذاران خارجی کمتر از میزان پیش‌بینی شده است اما آمارها نشان می‌دهد تاثیر این سرمایه‌گذاری خارجی افزایش داشته است. این آمار را شرکت وام و مسکن کانادا اعلام کرده و دقیق‌ترین آماری است که تا این تاریخ درباره سرمایه‌گذاری خارجی در مسکن کانادا منتشر شده است. ادامه مطلب

قوانین جدید برای رانندگان اوبر در تورنتو اعلام شد

شهرداری تورنتو بالاخره اعلام کرد رانندگان سرویس‌هایی مانند اوبر برای ادامه فعالیت خود باید موارد قانونی جدیدی را رعایت کنند. این رانندگان باید یک گواهینامه جدید دریافت کنند و برای هر مسیر، ۲۰ سنت به شهرداری بپردازند. همچنین در زمینه بیمه، معاینه فنی و گواهینامه نیز باید مواردی را رعایت کنند. پیش‌بینی می‌شود در صورت تصویب نهایی این قانون، تاکسیرانان روزهای سختی پیش رو داشته باشند. ادامه مطلب

  روزنامه‌های امروز کانادا؛ پنج‌شنبه ۸ آوریل ۲۰۱۶ 


تورنتو استار

 • نازی‌ها آن را از خانواده‌ی ما دزدیدند و حالا پیش شماست. باید آن را به ما برگردانید؛ یک مرد فرانسوی ادعا می‌کند یکی از شاهکارهای مودلیانی که متعلق به پدربزرگ او بوده و توسط نازی‌ها ربوده شده بنابر اسناد فاش شده‌ی پاناما اکنون نزد یک میلیاردر است و باید آن را پس بدهد. این ادعا از طرف فرد مورد اتهام رد شده است.
 • درخواست‌ها برای تحقیقات درباره‌ی تیراندازی مرگ‌بار پلیس رو به افزایش است. انجمن سلامت روان کانادا به جمع آنهایی که خواهان رسیدگی به حادثه‌ی تیراندازی پلیس به یک مرد اهل تورنتو به نام اندرو لوکو هستند پیوسته است. پرسش‌های بسیاری در مورد این پرونده بی‌پاسخ مانده و اعتراض‌های صورت گرفته رو به گسترش است.
 • انتقاد گروهی از بانک‌ها به عدم ارائه‌ی جزئیات کافی درباره‌ی جریمه‌‌ها. این جریمه‌ها از سوی سازمان ناظر بر اخلاق بانک‌داری اعمال شده است. این بانک‌ها می‌گویند منتشر نشدن نام مؤسسه‌ای که به دلیل نقض استانداردها جریمه‌ شده، اعتبار کل صنعت بانک‌داری را زیر سؤال می‌برد.

گلوب‌اندمیل
 • نژادپرستی و تبعیض نژادی بررسی پرونده‌های مربوط به قتل و ناپدید شدن زنان بومی کانادا را مختل کرده است. کارولین بندیت وزیر امور بومیان کانادا در یک نشست بین‌المللی در نیویورک با بیان این مطلب افزود پرونده‌های مربوط به زنان بومی اغلب بدون هیچ‌گونه شواهدی با اعلام اینکه مرگ بر اثر خودکشی یا مصرف بیش از اندازه‌ی مواد مخدر اتفاق افتاده است بسته می‌شود.
 • تورنتو شیوه‌های متفاوتی برای نظارت بر کار اوبر و تاکسی‌های شهری در نظر می‌گیرد. آیین‌نامه‌ی جدید که قرار است در جلسه‌ی ماه آینده‌ی شورای شهر مورد رأی گیری قرار گیرد، به اوبر اجازه می‌دهد با رعایت نکاتی مانند اخذ عدم سوء پیشینه‌ی رانندگان و معاینه‌ی فنی خودروها، به صورت قانونی فعالیت خود را در تورنتو آغاز کند.
 • ناتلی شخصاً از دولت فدرال برای ساخت خط لوله‌ی جدید تقاضای کمک می‌کند. راشل ناتلی نخست وزیر آلبرتا در یک نطق تلویزیونی هشدار داد چنانچه دولت فدرال به ساخت یک خط لوله‌ی جدید کمک نکند، آلبرتا نیز دیگر نخواهد توانست محرک رشد اقتصادی کانادا باشد.
نشنال پست
 • تغییر موضع ناتلی نخست‌وزیر آلبرتا درباره‌ی خط لوله؛ راشل ناتلی که تا پیش از این با بی‌میلی از صنعت نفت دفاع می‌کرد، اکنون می‌گوید به هر قیمتی یک خط لوله‌ی جدید به ساحل خواهد کشید.
 • غول‌های صنعت تنباکو برای بازسازی وجهه‌ی خود از ایدز کمک می‌گیرند. بنابر یک گزارش جدید، صنعت تنباکو که در ۲۵ سال گذشته تحت فشار شدید از طرف مقامات سلامت عمومی قرار داشته اکنون یک متحد عجیب برای خود پیدا کرده است: جنبش مبارزه با ایدز.
 • گیبونز مدیر باشگاه بلو جیز تورنتو نشان داد که طرز فکرهای قدیمی هنوز پابرجاست. جان گیبونز چه چیزی گفت که متهم به تبعیض جنسیتی شد و آیا حق با اوست که می‌گوید یک شوخی کوچک بوده و نباید در مورد آن سر و صدا برپا می‌شد؟

ونکوور سان

 • خرج شهردار دو برابر شده است. هزینه‌های مسافرت به واتیکان، سازمان ملل، پاریس، استخدام مشاوران مختلف، بخشی از صورتحساب ۲۶۴,۰۰۰ دلاری گرگور روبرتسون شهردار ونکوور در ۲۰۱۵ بوده است.
 • سالمندان مشغول اضافه کاری هستند. بسیاری از بازنشستگان کانادایی یا از روی ناچاری و برای تأمین مخارج خود از جمله هزینه‌های درمانی و یا صرفاً به‌خاطر سرگرم شدن با وجود سن بالا هنوز مشغول به کار هستند.
 • پیدا کردن یک خانه‌ی مناسب؛ افزایش قیمت‌ها برخی را به فکر رفتن به حومه‌ی شهرها انداخته است. گزارشی از وضعیت بازار مسکن در Abbotsford که ظرف یک‌سال شاهد ۱۲۴ درصد افزایش فروش خانه‌های ویلایی بوده است.
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید

این آخر هفته در تورنتو؛ موتورسیکلت، غذا، نوشیدنی و یک عالمه فیلم کودکان


این آخر هفته در تورنتو سه برنامه مهم و دیدنی برگزار می‌شود که هر کدام از آنها می‌تواند سلیقه گروه‌های خاصی را تامین کند. در این شماره از آتش می‌خواهیم شما را با سه رویداد این آخر هفته یعنی هشتم تا دهم آوریل ۲۰۱۶ آشنا کنیم؛ جشنواره غذا و نوشیدنی تورنتو، نمایشگاه موتورسیکلت تورنتو و البته جشنواره TIFF کودکان. ادامه مطلب


صاحب فروشگاه‌های دلاراما زمام امور را به دست پسرش می‌سپارد


دلاراما همان فروشگاهی است که بسیاری از ما از آن خرید می‌کنیم؛ از لوازم خانه و آشپزخانه تا ابزارآلات باغبانی و وسایل پلاستیکی و حتی کتاب و مواد شوینده و بهداشتی. نگاهی به آمارهای فروش سال گذشته دلاراما نشان می‌دهد این فروشگاه‌ها شرایط خوبی دارند و حالا خبرهایی درباره مدیریت جدید این فروشگاه‌ها به گوش می‌رسد. ادامه مطلب

ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by MailChimp