Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۶۳۷، سه‌شنبه ۲۹ جون ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۶۳۷
سه‌شنبه ۲۹ جون ۲۰۲۱


Today Stats: 10,654 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - سه‌شنبه ۲۹ جون ۲۰۲۱
 تورنتو: نیمه‌ابری بارانی ۳۰ درجه   |   مونترال: نیمه‌ابری بارانی ۲۹ درجه   |   ونکوور: آفتابی ۳۰ درجه  |   کلگری: آفتابی ۳۷ درجه   |   تهران: آفتابی ۳۸ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
خبرهای فوری از کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم»
 • یک روز داغ تابستانی در تورنتو؛ دمای هوا امروز به ۴۰ درجه می‌رسد
 • داگ فورد: انتاریو خیلی خیلی به مرحله سوم بازگشایی‌ها نزدیک است
 • رکورد تازه گرمای هوا در تاریخ کانادا؛ Lytton در بریتیش کلمبیا دیروز به ۴۸ درجه رسید
 • نرخ خالی بودن واحدهای اداری در دان‌تاون تورنتو از سال ۲۰۰۸ بی‌سابقه است
 • این وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا ریسک کرونا در یک دورهمی را برآورد کنید
 • کاندو یک خوابه ۶۷۰ میلیون دلار؛ اشتباهی که لرزه بر اندام بازار انداخت
 
قیمت کاندو در تورنتوی بزرگ از سال ۲۰۱۷ تاکنون ۴۴ درصد گران‌تر شده است

Banaa.ca 
گزارشی که اخیرا از روند قیمت انواع خانه‌ها در تورنتوی بزرگ GTA از سال ۲۰۱۷ تاکنون منتشر شده نشان می‌دهد که در این سال‌ها کاندو با ۴۴ درصد افزایش بیشترین افزایش قیمت را در میان انواع خانه‌ها داشته است.
این گزارش قیمت انواع مسکن را در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷، یعنی پیش از تغییرات در بازار آن زمان، با قیمت‌های مدت مشابه در امسال مقایسه کرده است.
پس از کاندوها، تان‌هاوس‌ها با ۳۳ درصد، خانه‌های سمی‌دیتچد با ۲۷ درصد، تان‌هاوس‌های فری‌هولد با ۲۶ درصد و خانه‌های دیتچد با ۲۱ درصد در رده‌های بعدی افزایش قیمت قرار دارند. 
این گزارش را Properly تهیه کرده که یک کارگزار املاک و مستغلات مبتنی بر فناوری است.
لایو اینستاگرام - آخرین خبرهای مربوط به مهاجرت به کانادا و پاسخ به پرسش‌های شما توسط خانم پریا اسکویی

آیا در فکر مهاجرت به کانادا هستید؟ آیا در زمینه مهاجرت به کانادا سوالی دارید؟ آیا می‌خواهید از آخرین خبرهای مهاجرتی باخبر شوید؟
پس از استقبال گسترده علاقمندان از لایوهای رسانه آتش با خانم پریا اسکویی مشاور رسمی مهاجرت در هفته‌های گذشته در اینستاگرام و نشست‌های پرسش و پاسخ‌های مهاجرتی در کلاب‌هاوس، خانم اسکوئی جمعه این هفته دوباره در لایو اینستاگرام آخرین خبرهای مهاجرت به کانادا را با شما در میان می‌گذارد و به پرسش‌های شما در این زمینه پاسخ می‌دهد.
زمان: روز جمعه ۲ جولای - ۱۱ تیر 
ساعت: ۱۲:۳۰ ظهر به وقت تورنتو و ۹ شب به وقت ایران
برنامه مهاجرت انتاریو برای ثبت درخواست‌ها در مشاغل مورد نیاز استان باز است

ICMohajer.com
برنامه مهاجرتی انتاریو برای تامین نیروی کار مورد نیاز استان، هم اکنون از طریق سیستم جدید Expression of Interest یا EOI برای ثبت درخواست‌ها باز است.
سیستم EOI برنامه‌ی مهاجرتی انتاریو OINP اکنون برای استریم  In-Demand Skills از دسته‌بندی Employer Job Offer باز است.
استریم جدید به استریم Foreign Worker و International Student در سیستم EOI می‌پیوندد.
جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید
چقدر سرمایه برای پیش خرید یک کاندو در تورنتو باید داشته باشید

SherryDabir.ca 
خانم شری دبیر در ویدئوی امروز خود به این پرسش پاسخ داده که برای خریدن یک کاندو در تورنتو به چه سرمایه‌ای نیاز داریم، چه مقدار از آن را باید خودمان بپردازیم و چقدر را می‌توانیم وام بگیریم؟ همچنین آیا افرادی که از خارج از کانادا می‌خواهند در تورنتو کاندو بخرند هم می‌توانند وام بگیرند.
در حالی که میزان پیش‌پرداخت بسیاری از پروژه‌های پیش‌فروش کاندو در تورنتو برای خریداران داخلی ۲۰ درصد و برای خریداران بین‌المللی ۳۵ درصد است، اما خانم دبیر SherryDabir.ca که ۱۷ سال است سابقه فعالیت در بازار پیش‌فروش کاندو در تورنتو دارد می‌گوید پروژه‌هایی هم هست که پیش‌پرداخت خیلی کمتری دارند در حد ۵ درصد.
پس اگر همیشه با این پرسش روبرو بوده‌اید که برای پیش‌خرید یک کاندو در تورنتو چقدر باید پول داشته باشید، ویدئوی امروز خانم شری دبیر SherryDabir.ca  پاسخی است به این پرسش.
زن کانادایی زندانی در اردوگاه بازداشت داعشی‌ها در سوریه با وساطت دیپلمات آمریکایی آزاد شد

یک زن کانادایی که در اردوگاه بازداشت داعشی‌ها در شمال شرقی سوریه زندانی بود با کمک یک دیپلمات سابق آمریکایی، آزاد شده است.
همین دیپلمات اوایل امسال هم کمک کرده بود که دختر چهار ساله‌ی این زن از اردوگاه خارج و به دست بستگان او در کانادا برسد.
آقای Peter Galbraith روابط خوبی هم با وزارت امور خارجه کانادا و هم با نیروهای کرد در سوریه و عراق دارد.
منابع می‌گویند این زن پس از آزادی از اردوگاه Al Roj، وارد اربیل در شمال عراق شد.
هویت این زن و دختر او تاکنون اعلام نشده است.
وی یکی از حدود ۳۰ کانادایی بود که بیشتر آنها کودک هستند و در اردوگاه نگهداری می‌شوند. گمان می‌رود که این زن نخستین بزرگسال کانادایی باشد که آنجا را ترک کرده است.
آزادی وی سوالاتی را در مورد تأثیر آن بر سایر زنان کانادایی و فرزندان آنها که هنوز در اردوگاه هستند، ایجاد می‌کند. خانواده‌های آنها برای بازگرداندن آنها با اتاوا لابی کرده‌اند.

گزارش CBC News در ماه مارچ از آزادی دختر این زن را اینجا می‌توانید ببینید
آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی در انتاریو از فردا باز می‌شوند؛ اینها نکاتی هست که باید بدانید

در حالی که آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی از فردا خود را برای پذیرش تعداد زیادی مشتری آماده می‌کنند، اما نکاتی هست که آنها می‌خواهند شما پیش از اینکه بخواهید به آرایشگاه یا سالن زیبایی بروید بدانید.
با توجه به بالا بودن میزان درخواست‌ها حتما از قبل از طریق تلفن، ایمیل یا وب‌سایت، در آرایشگاه مورد نظر نوبت بگیرید. همچنین در نظر داشته باشید که مشتریان باید ماسک بزنند و فاصله‌ی اجتماعی باید رعایت شود. آرایشگاه‌ها با ۲۵ درصد ظرفیت کار می‌کنند. پیش از ورود به آرایشگاه باید با آرایشگر مربوطه در مورد خدماتی که نیاز دارید از قبل مشورت کنید و آنها را در جریان بگذارید.
در حال حاضر خدماتی که انجام آنها مستلزم برداشتن ماسک باشد ممنوع است. همچنین مشتریان باید سر موقع برسند و زودتر وقت خود وارد آرایشگاه نشوند.
انتصاب محمود جمال به عنوان نخستین رنگین‌پوست در مقام قاضی دادگاه عالی کانادا

جاستین ترودو محمود جمال را به عنوان قاضی دادگاه عالی کانادا منصوب کرد. وی نخستین شخص رنگین‌پوستی است که تاکنون به بالاترین مقام دادگاه کانادا رسیده، او در کنیا در یک خانواده‌ی مسلمان اسماعیلی که اصالتا هندی بودند متولد شد. هنگامی که جمال حدود ۱۴ سال داشت، خانواده او پیش از مهاجرت به ادمونتون به انگلستان نقل مکان کردند. همسر محمود جمال ایرانی است.
وی در دانشگاه مک گیل قانون اساسی و در دانشکده حقوق Osgoode Hall حقوق اساسی را تدریس کرده و از سال ۲۰۱۹ قاضی دادگاه تجدیدنظر انتاریو بوده است.
آقای جمال جانشین قاضی Rosalie Abella می‌شود که بیشترین مدت خدمت به عنوان قاضی دیوان عالی کشور را دارد و در اول جولای، در تولد ۷۵ سالگی خود، از دادگاه بازنشسته می‌شود.
دوربین‌های کنترل سرعت در تورنتو ۲۳ هزار برگ جریمه در ماه اپریل برای رانندگان صادر کرده‌اند
شهرداری تورنتو می‌گوید که ۵۰ دوربین خودکار کنترل سرعت در این شهر در ماه اپریل حدود ۲۳ هزار برگ جریمه برای رانندگان متخلف صادر کرده است.
دوربینی در Sheppard Avenue East، در غرب Don Mills، به تنهایی ۳۷۰۶ برگ جریمه صادر کرده است- بیشترین مقدار در یک مکان.
بالاترین جریمه ۷۱۸ دلاری برای راننده‌ای در Sheppard صادر شد که با سرعت ۹۹ کیلومتر بر ساعت در محدوده سرعت ۵۰ کیلومتر رانندگی می‌کرد.
به طور کلی، ۱۵۰۶ تخلف تکراری هم وجود داشت. بیشترین جریمه برای یک نفر، ۱۵ برگ جریمه‌ی سرعت بوده است.
به گفته شهرداری، رانندگانی که از طریق دوربین‌ها برگ جریمه دریافت می‌کنند، امتیاز منفی نمی‌گیرند و جریمه‌ها بر سابقه رانندگی آنها تأثیری ندارد.
نرخ بهره از نیمه ۲۰۲۲ دوباره افزایش می‌یابد و به ۲ درصد هم می‌رسد؛ پیش‌بینی ناظران
ناظران و کارشناسان در بازار مسکن پیش‌بینی می‌کنند که افزایش هزینه‌های مالی دولت به دلیل شرایط کرونا و افزایش میزان نقدینگی در دست خانوارها، نرخ بهره را بالا خواهد برد و حتی ممکن است که از نرخ پیش از کرونا هم فراتر برود.
آخرین نرخ بهره شبانه پیش از شروع کرونا ۱/۷۵ درصد بود ولی این پیش‌بینی می‌گوید که ممکن است تا ۲ درصد هم افزایش بیابد. انتظار می‌روند روند رو به افزایش نرخ بهره از نیمه سال ۲۰۲۲ آغاز شود.
در اوایل دهه ۱۹۹۰، در هر چهار دوره اصلی سختگیری، نرخ بهره کلیدی بانک کانادا همیشه پایین‌تر از نرخ بهره پیش از کرونا یعنی ۱/۷۵ درصد بوده است، اما این می‌تواند در چرخه بعدی تغییر کند، زیرا از یک سو میزان هزینه‌های دولت به طرز بی‌سابقه‌ای در این دوران بالا بوده و از سوی دیگر روند بهبود اقتصادی نسبت به دوره پیشین سریع‌تر و قدرتمندتر اتفاق خواهد افتاد.
ترکیب دو دوز آسترازنکا با فایزر ایمنی قوی‌تری نسبت به دو دوز آسترازنکا دارد؛ یافته‌های یک تحقیق
رسانه CBC News کانادا خبر داده تحقیقات جدیدی که در انگلستان انجام شده نشان می‌دهد ترکیب کردن دوزهای واکسن‌های فایزر و آسترازنکا در بدن افراد واکسینه‌شده پاسخ ایمنی قوی‌تری نسبت به دریافت دو دوز واکسن آسترازنکا ایجاد می‌کند، اگرچه بالاترین پاسخ آنتی بادی بدن در افرادی که کاملا با فایزر واکسینه شده‌اند دیده می‌شود.
یافته‌های اولیه که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته‌اند، توسط Lancet منتشر شده است. این تحقیق با عنوان Com-COV توسط تیمی به ریاست پژوهشگران دانشگاه آکسفورد انجام می‌شود و در حال بررسی استفاده از ترکیبات مختلف واکسن‌های تأیید شده کرونا است.
متوسط قیمت اجاره در تورنتو در ماه می و برای دومین ماه پیاپی افزایش نشان می‌دهد
متوسط قیمت اجاره در تورنتو که در طول پاندمی کرونا رو به کاهش گذاشته بود، شروع به بازگشت کرده و در ماه می و برای دومین ماه پیاپی افزایش یافته است.
گزارش جدیدی از Torontorentals.com و Bullpen Research & Consulting نشان داده که متوسط قیمت اجاره در تورنتو در ماه می به ۲۰۰۰ دلار رسیده است. این مبلغ ۲۲ دلار افزایش نسبت به متوسط اپریل یعنی ۱۹۷۸ دلار نشان می‌دهد.
این گزارش می‌گوید قیمت‌ها بر اساس هزینه‌ی هر فوت مربع از ماه ژانویه ۲/۲ درصد افزایش یافته است و احتمالا ادامه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، تقاضا برای واحدهای بزرگتر همچنان بیشتر است و احتمالا به این دلیل است که افراد زیادی مشغول کار و ادامه تحصیل در خانه هستند.
تان‌هاوس‌ها بیشترین افزایش ماه به ماه را داشته و قیمت اجاره آنها طی اپریل تا می ۵/۳ درصد افزایش یافته و میانگین آن را به ۲۷۹۳ دلار رسانده است.
ایران: کانادا صلاحیت ندارد، یک گروه بی‌طرف سازمان ملل درباره کشف گورهای کودکان بومی تحقیق کند
سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در کنفرانس خبری خود در تهران درباره کشف گور جمعی بومیان در کانادا اظهار داشت: «هر بار که این اخبار را می‌شنوم فکر می‌کنم کانادا مثل سارق حرفه‌ای است که بر سر کوچه ایستاده و فریاد آی دزد آی دزد دارد.»
وی گفت: «کشور کانادا سال‌هاست با دانستن سابقه ننگین خود در خصوص حقوق بومیان،‌ سعی می‌کند با دروغ‌های شاخدار و نمایش‌های فریبکارانه خودش را مدافع حقوق بشر و طرح کننده موضوعات حقوق بشری نشان دهد.»
خطیب‌زاده ادامه داد: «این‌که دولت کانادا سعی می‌کند مسئولیت این جنایت‌ها را گردن کلیسا بیندازد، نشان می‌دهد هنوز هم مسئولیت قطعی خود را نپذیرفته و اقدامی در خصوص رفع کامل نگرانی‌های بومیان کانادا و جامعه بین‌المللی انجام نمی‌دهد.»
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: «از هر منظری که نگاه کنیم، یک نسل‌زدایی شرم‌آور در این جغرافیا اتفاق افتاده و این‌که ایران و سایر کشورها خواستار تحقیق بین‌المللی با مدیریت سازمان ملل هستند از این رو است که دولت کانادا نشان داده که صلاحیت رسیدگی بی‌طرفانه به این اتفاق تلخ در تاریخ خودش را ندارد. ما همچنان در کنار سایر کشورها خواستار بررسی ابعاد این جنایت تاریخی و نسل‌زدایی در کانادا هستیم.»
علاقمندان مهاجرت به کانادا و صدها هزار فرصت شغلی در صنعت ساخت و ساز طی ۱۰ سال آینده
صدها هزار فرصت شغلی پیش‌بینی می‌شود که در ده سال آینده در صنعت ساخت و ساز کانادا فراهم شود و آن طور که گزارش BuildForce Canada پیش‌بینی کرده این فرصت بسیار خوبی برای علاقمندان به مهاجرت به کانادا است.
آقای Bill Ferreira، رئیس BuildForce کانادا که یک نهاد تامین نیروی کار برای صنعت ساخت و ساز است، در این گزارش می‌گوید: «چشم انداز ساخت و ساز در کانادا برای سال ۲۰۲۱ قوی است و تا اواسط دهه به لطف موفقیت در بخش‌های مسکونی و غیرمسکونی، بسیار خوب خواهد بود. انتظار داریم که این صنعت با چالش‌های زیادی برای جذب بیش از ۳۰۹ هزار کارگر جدید برای جایگزینی بازنشستگان و همگام شدن با تقاضا روبرو شود.»
امروز در تاریخ کانادا: ۲۹ جون
۲۹ جون ۱۹۷۴: Mikhail Baryshnikov رقصنده باله تیم بولشوی از اتحاد جماهیر شوروی، هنگام تور این تیم در کانادا در تورنتو از این تیم جدا و در کانادا ماندگار شد.
بقیه اتفاقات این روز را اینجا بخوانید
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ سه‌شنبه ۲۹ جون ۲۰۲۱

تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​

گلوب‌ اند میل
 •  موج خطرناک گرما رکوردهای تازه‌ای در غرب کانادا بر جای می‌گذارد
 • تورنتو می‌خواهد نام خیابان دونداس را، به خاطر میراث صاحب این نام، عوض کند
 •  با پس گرفتن کنترل پایتخت تیگرای توسط نیروهای شورشی، از نظامیان اتیوپیایی، غیرنظامیان به جشن و پایکوبی پرداختند

تورنتو استار
 • فشارها بر دولت استانی برای سرعت بخشیدن به بازگشایی‌ها افزایش یافته است، اما فورد می‌گوید «طاقت بیاورید.»
 •  آیا «دانداس» به زودی به تاریخ خواهد پیوست؟
 •  برج کاندوی فرو ریخته در میامی با کانادا پیوندهایی داشته است

 

نشنال پست

 • در سال گذشته، ۲،۲۰۰ مورد حملهٔ سایبری به اهداف فدرال صورت گرفته است
 • هند ۵۰ هزار نیروی نظامی را به مرز چین منتقل می‌کند
 •  گنبد حرارتی ساکنان غرب را به فضاهای سرپوشیده بر گردانده است

ونکوور سان

 • گرمای بی‌سابقهٔ هوا در حال پختن «نواحی پر حرارت [hot spots]» کاناداست
 • ساختمان‌های داغ تهدیدی برای سالمندان هستند

 
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences