Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Fred Tavalla
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو دوشنبه ۲۴ اکتبر ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه‌ابری ۱۰ درجه | مونترال: نیمه‌ابری ۷ درجه | ونکوور: بارانی ۱۳ درجه | کلگری: نیمه‌ابری ۲ درجه | تهران: ۱۵ درجه
ایران امروز اعلام کرد: تاسیس دفتر حفاظت منافع در تهران و اتاوا، گام نخست
ایران امروز اعلام کرد: تاسیس دفتر حفاظت منافع در تهران و اتاوا، گام نخست

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، صبح امروز اعلام کرد که نخستین گام در بازسازی مناسبات بین ایران و کانادا، تاسیس دفاتر حفاظت منافع در تهران و اتاواست.
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، صبح امروز در کنفرانس خبری در تهران اعلام کرد مذاکرات کارشناسی بین ایران و کانادا ادامه دارد و همچنان پیش می‌رود. او تاکید کرد دو طرف در اولین قدم به دنبال تاسیس دفاتر حفاظت منافع در تهران و اتاوا هستند.
ادامه مطلب

Solutions
خبرهای امروز کانادا
یک نماینده محافظه‌کار: به کودکان خارجی که در کانادا به دنیا می‌آیند شهروندی ندهید 

خانم «آلیس وونگ» نماینده محافظه‌کار اهل بریتیش‌کلمبیا و وزیر سابق، یک طومار (پتیشن) الکترونیکی را به پارلمان کانادا ارائه کرده که ازدولت کانادا می‌خواهد به کودکان خارجی که در کانادا به دنیا می‌آیند شهروندی ندهد؛ پدیده‌ای که به «توریسم زایمان» شهرت دارد.
خانم آلیس وونگ که خود متولد هنگ‌کنگ است، در زمان نخست‌وزیری هارپر، وزیر امور سالمندان بود و اولین وزیر تاریخ کاناداست که در چین به دنیا آمده است. تاکنون ۸۸۸۶ کانادایی این پتیشن را امضا کرده‌اند. 
بیشتر
روزنامه‌های امروز کانادا؛ دوشنبه ۲۴ اکتبر ۲۰۱۶
طبق آخرین خبرها، توافق کانادا با اتحادیه اروپا شکست خورد و هیئت کانادایی، مذاکرات را ترک کرده‌اند. دلیل اصلی شکست خوردن این توافق، اعتراضات مردم منطقه والونی در بلژیک بوده است. اعتراض دولت محلی منطقه والونی به خاطر خطراتی است که با ورود شرکت‌های آمریکایی شمالی، متوجه بیزینس‌های کوچک و همچنین بازار کار می‌شود. این اعتراض باعث شد بلژیک نتواند این پیمان را امضا کند و در مذاکرات به بن‌بست بخورد. روزنامه گلوب‌اندمیل امروز، گزارشی درباره این تحولات منتشر کرده است. مرور روزنامه‌های امروز
تورنتو استار
 • مرگ همسر و اثبات مادر بودن به اداره مالیات
 • چگونه یک یادداشت محرمانه از طرف ΤΤC طرح قطار شهری سبک اسکاربرو را ناکام گذاشت.
 • افزایش جمعیت سیاهان شانس کلینتون را در جورجیا بالا برده است.
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

گلوب‌اندمیل
 • بلژیک و اتحادیه اروپا سخت در تلاشند تا پیمان CETA را نجات دهند.
 • تیم‌های هاگی وینیپگ جتز و ادمونتون اویلرز نبرد خود را در فضای باز برگزار کردند.
 • نحوه برخورد پلیس با اتومبیل یک بومی کانادا ممکن است تبعاتی در دادگاه داشته باشد.
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

نشنال پست
 • گوشی‌های پزشکی به پایان راه خود نزدیک می‌شوند.
 • «یک مورمون ناشناس» ممکن است برنده انتخابات در یوتا باشد.
 • تا کنون بیش از این ده‌ها متهم چینی از کانادا به دولت چین تحویل داده شده‌اند.
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوور سان

 • تراپل-لافوند با همان صراحت لهجه‌ی همیشگی به دوران ده ساله خدمت خود به عنوان نماینده ویژه دولت بریتیش کلمبیا پایان داد.
 • گروه‌های مختلف در بریتیش کلمبیا فهرست خواسته‌های خود را به ارزش میلیون‌ها دلار به اتاوا تقدیم می‌کنند.
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید
تغییرات اخیر وام مسکن چه تاثیری بر روی وام ما دارد؟ - پرسش و پاسخ رضا طغرایی
پرسش و پاسخ: رضا طغرایی - مشاور وام مسکن – تورنتو
نغمه از همیلتون: ظاهرا این طور که من در اخبار شنیده‌ام و در هفته‌نامه آتش هم خوانده‌ام از دوشنبه این هفته طرح جدید دولت برای وام مسکن اجرایی شده است. من و همسرم دو سال است به کانادا آمده‌ایم و شش ماهی هست که هر دومان مشغول کار شده‌ایم و می‌توانیم با پس‌اندازی که از ایران داریم و با حقوقی که اینجا می‌گیریم برای خریدن یک کاندو اقدام کنیم. در این مدت از دوستان و آشنایان حرف‌های زیاد و متناقضی در باره‌ی اینکه دقیقا این طرح چیست و چه تاثیری بر وام ما دارد شنیده‌ایم. می‌خواستیم بدانیم این تغییر چه تاثیری بر روی دریافت وام مسکن ما دارد؟ پاسخ رضا طغرایی به این پرسش
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
اختصاصی وبسایت آتش
نُه سال است این زن تلاش می‌کند ۶۰۰ هزار دلارش را از دوستش پس بگیرد
نُه سال پیش که این خانم خدمتکار باخبر شد چهار میلیون دلار در لاتاری برنده شده، آن قدر ذوق کرد که بدون گرفتن رسید، ۶۰۰ هزار دلار آن را به نزدیک‌ترین دوستش قرض داد تا او خانه بخرد. حالا نُه سال است که او می‌کوشد پولش را پس بگیرد، اما دوستش پس نمی‌دهد. هفته‌ی گذشته دادگاه رای داد که دوستش لازم نیست این پول را پس بدهد. چرا؟ دوستش چه استدلالی کرده که دادگاه چنین حکمی داده است؟ بیشتر
۲۴ اکتبر ۱۹۲۱: قایق ماهیگیری نواسکوشیا توانست در اولین دوره رقابت‌های قایقرانی قهرمانی جهان، با شکست دادن رقیب نیو انگلند به مقام قهرمانی برسد.
۲۴ اکتبر ۱۹۴۵: کانادا به همراه ۵۰ کشور دیگر، به سازمان ملل متحد پیوست و در نخستین کنفرانس این سازمان در سن‌فرانسیسکو پیوست.
۲۴ اکتبر: روز جهانی سازمان ملل متحد
نخستین کنفرانس سازمان ملل متحد در ۲۴ اکتبر سال ۱۹۴۵ در سن‌فرانسیسکو برگزار شد و به همین دلیل هر سال این روز را با عنوان روز جهانی سازمان ملل متحد، گرامی می‌دارند .البته این روز از سوی همین سازمان، امروز روز جهانی توسعه اطلاعات نیز نام‌گذاری شده است. بسیاری از نهادهای وابسته به سازمان ملل امروز را جشن می‌گیرند و درباره فعالیت‌های خود در زمینه‌های بشردوستانه اطلاع‌رسانی می‌کنند. این روزها مساله عضویت کانادا در شورای امنیت سازمان ملل نیز یکی از بحث‌های داغ رسانه‌هاست و ترودو در تلاش است کانادا بتواند این کرسی را به دست آورد.
Share
Tweet
Forward
+1
Share
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp