Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۶۳۰، جمعه ۱۸ جون ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۶۳۰
جمعه ۱۸ جون ۲۰۲۱


Today Stats: 10,641 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - جمعه ۱۸ جون ۲۰۲۱
تورنتو: نیمه‌ابری بارانی ۲۷ درجه   |   مونترال: نیمه‌ابری بارانی ۲۶ درجه   |   ونکوور: کمی‌ابری ۲۲ درجه   |   کلگری: کمی‌ابری ۲۳ درجه   |   تهران: آفتابی ۳۷ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
خبرهای فوری از کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم»
 • کانادا محدودیت‌های مرزی برای مسافران بین‌المللی را تا ۲۱ جولای تمدید می‌کند
 • محدودیت‌های مرزی میان آمریکا و کانادا دوباره تا ۲۱ جولای تمدید می‌شود
 • باز شدن مرزها زمانی که ۷۵ درصد جمعیت دوز اول و ۲۰ درصد دوز دوم را دریافت کرده باشند؛ ترودو
 • ۳۰ هزار نوبت امروز و ۶۰ هزار نوبت دوشنبه برای واکسن مُدرنا در تورنتو باز می‌شود
 • خبر فوری - ۶۸ میلیون دوز واکسن کرونا تا پایان ماه جولای تحویل کانادا می‌شود
 • برنامه مدارس در استان انتاریو برای سال آینده در ماه جولای اعلام می‌شود 
 • بازداشت یک معلم در مارکام به علت تعرض جنسی در ۳۰ سال پیش
آخرین خبرها از باز شدن مرزهای کانادا؛ تا کی تمدید شد و در چه شرایطی باز می‌شود؟
کانادا امروز تائید کرد که مرزهای این کشور به روی مسافران بین‌المللی دستکم تا ۲۱ جولای باز نخواهد شد.
مرزها از مارچ گذشته همزمان با آغاز پاندمی کرونا بسته شده و فقط افراد خاصی می‌توانند وارد کانادا شوند.
ورود شهروندان و دارندگان اقامت دائم همیشه به کانادا مجاز بوده است.
جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا امروز در یک کنفرانس خبری اعلام کرد محدودیت‌های مرزی زمانی لغو خواهد شد که ۷۵ درصد از جمعیت کانادا دوز اول و ۲۰ درصد جمعیت دوز دوم را دریافت کرده باشند.
در همین حال مرز کانادا با آمریکا هم که از مارچ سال گذشته برای سفرهای غیرضروری بسته مانده دوباره امروز اعلام شد که برای یک ماه دیگر هم بسته می‌ماند و محدودیت‌ها تا ۲۱ جولای ادامه می‌یابد.
جزئیات بیشتر این خبرها را در
کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم» می‌توانید بخوانید
متوسط اجاره آپارتمان یک و دو خوابه در ۸ شهر کانادا در ماه می ۲۰۲۱
Banaa.ca
داده‌های اخیر مربوط به بازار اجاره در تورنتو نشان می‌دهد که قیمت اجاره‌ها به آرامی در حال بازگشت است که می‌تواند خبر بدی برای اجاره‌کنندگانی باشد که هنوز امیدوار بودند از قیمت‌های پایین شهر استفاده کنند.
کاهش تقاضای اجاره در شهر طی پاندمی، باعث شد تا قیمت اجاره در تورنتو به شدت سقوط کند. اما طبق گزارش جدید Rentals.ca و Bullpen Research & Consulting، قیمت‌ها برای آپارتمان‌های یک خوابه و دو خوابه برای دومین ماه متوالی افزایش یافته است.

جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید
پروژه The Mason at Brightwater درست در کنار دریاچه انتاریو و با قیمت‌های از ۵۰۰ هزار دلار

SherryDabir.ca
سه‌شنبه هفته آینده جزئیات پروژه عالی The Mason at Brightwater اعلام می‌شود که بازار پیش خرید کاندو در تورنتو از ابتدای امسال منتظر آن بوده است.
این پروژه در واقع فاز سوم Brightwater که فازهای اول و دوم آن با استقبال زیادی در بازار روبرو شد.
مجتمع کاندومینیوم The Mason at Brightwater قرار است در ۹ طبقه ساخته شود و تعداد کاندوهای آن هم فقط ۱۶۰ واحد است. 
زیربنای واحدها بین ۴۷۴ تا ۱۲۰۰ فوت مربع است.
اگرچه جزئیات قیمت‌ها و پروسه پرداخت روز سه‌شنبه اعلام می‌شود، ولی تا اینجا می‌دانیم که قیمت‌ها از ۵۰۰ هزار دلار شروع می‌شود.
جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید
محمود جمال؛ نخستین رنگین پوست که نامزد عضویت در دادگاه عالی کانادا شده؛ همسر او ایرانی است

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا محمود جمال را برای عضویت در دادگاه عالی کانادا معرفی کرده است. این نخستین بار است که یک رنگین پوست برای چنین سمتی معرفی می‌شود. همسر محمود جمال ایرانی است..
ترودو درباره معرفی او گفته است: «من می‌دانم كه قاضی جمال، با تجربه استثنایی حقوقی و دانشگاهی و فداکاری خود در خدمت به دیگران، سرمایه ارزنده‌ای برای بالاترین دادگاه كشورمان خواهد بود.»
قاضی جمال که دو زبانه است، در سال ۲۰۱۹ در دادگاه تجدیدنظر انتاریو منصوب شد و در ۳۵ دادگاه تجدیدنظر در دادگاه عالی کانادا در مورد مسائل مدنی، قانون اساسی، کیفری و نظارتی حضور یافته است.
وی نخستین فرد رنگین پوستی است که به دادگاه عالی کانادا معرفی می‌شود.
محمود جمال در دانشگاه مک گیل قانون اساسی و در دانشکده حقوق Osgoode Hall حقوق اساسی را تدریس کرده است.
جمال جانشین قاضی روزالی ابلا Rosalie Abella خواهد شد که در حال حاضر بیشترین مدت خدمت به عنوان قاضی دیوان عالی کشور را دارد. وی در اول جولای، در تولد ۷۵ سالگی خود، از دادگاه بازنشسته می‌شود.
جمال در سال ۱۹۶۷ در نایروبی، کنیا در خانواده‌ای هندی به دنیا آمد. وی می‌گوید كه خانواده‌اش در سال ۱۹۶۹ به دنبال زندگی بهتر به انگلیس مهاجرت كرده‌اند. در سال ۱۹۸۱، خانواده وی در ادمونتون اقامت گزیدند و او در آنجا به دبیرستان رفت.
جمال می‌گوید همسرش برای فرار از آزار و اذیت اقلیت مذهبی بهائی در جریان انقلاب ۱۹۷۹، از ایران به کانادا مهاجرت کرده است.
نشست در قوه‌قضائیه ایران برای نقد حکم دادگاه انتاریو درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی
قوه قضائیه در ایران یک نشست آنلاین با عنوان «بررسی رویه قضائی در سوانح هوایی با تاکید بر سانحه هواپیمای اوکراین» برگزار کرده که در آن رأی دادگاه انتاریو درباره سرنگونی این هواپیما را نقد کرده و رویه کانادا را برخلاف قوانین بین‌المللی دانسته است.
در این نشست دکتر «حسین خلف‌رضایی» استادیار دانشگاه علوم قضائی، رویه قضائی کانادا در قبال سرنگونی هواپیما را بررسی کرده و گفته است که دولت کانادا رویه‌ای غلط را به تاسی از دولت آمریکا دنبال کرده که این رویه به هیچ عنوان مورد تایید مجامع بین‌المللی و دیگر دولت‌ها قرار نگرفته است.
سخنران دیگر این نشست دکتر «وحید بذّار» پژوهشگر حقوق بین‌الملل بوده که به رای دادگاه انتاریو پرداخته است.
وی شماری از ایرادات صلاحیتی که به اعتقاد او بر این پرونده وارد است را برشمرده، ولی ایراد اصلی وارد بر این رای را مبانی و استنادات دادگاه دانسته و گفته است: «دادگاه انتاریو به جای استناد به اسناد رسمی موجود در این خصوص، به گزارشات اکتفا کرده و بر همان مبنا رای صادر کرده است که بدون تردید این مسئله از حیث حقوقی به شدت قابل نقد است.»

این گزارش را اینجا در سایت میزان ارگان قوه قضائیه ایران بخوانید.
فرصت‌های ماه جون برای ادای احترام به تنوع قومی و فرهنگی و همه‌پذیری در کشور کانادا

تنوع و همه‌پذیری از مهم‌ترین ارزش‌های کانادایی است و به همین دلیل این کشور در طول سال تعداد زیادی از تعطیلات و روزهای بزرگداشت را به گروه‌های مختلف مردم اختصاص داده است. هدف از این رویدادها، که در بیشتر موارد روزهای رسمی تعطیل نیستند،‌ این است که به ما برای درک بهتر یکدیگر کمک کند. ماه جون ماه برگزاری تعدادی از این رویدادها و روزهای بزرگداشت است که نشانه‌ای از تنوع و همه‌پذیری در کانادا هستند. این رویدادها عبارت‌اند از:
 • National Indigenous History Month
 • Italian Heritage Month
 • Portuguese Heritage Month
 • Filipino Heritage Month
 • LGBTQ2+ Pride
 • National Indigenous Peoples Day
 • Saint-Jean-Baptiste Day
 • Canadian Multiculturalism Day
مرد ۹۵ ساله از ساسکاتون تا رجاینا را پیاده طی کرد تا ۶۰ هزار دلار برای بیمارستان‌های کودکان جمع‌آوری کند

آقای Frank Atchison سالمند ۹۵ ساله دو ماه است که یک پیاده‌روی طولانی را از ساسکاتون آغاز کرده تا برای بنیادهای بیمارستان‌های کودکان پول جمع‌آوری کند. 
او این پیاده‌روی طولانی خود را از ۱۵ اپریل آغاز کرده و این هفته پس از طی ۲۶۰ کیلومتر مسافت به رجاینا رسید و در ساختمان پارلمان مورد استقبال اعضا قرار گرفت.
آقای فرانک در این پیاده‌روی طولانی خود، نزدیک به ۶۰ هزار دلار جمع کرده که قرار است بین بنیاد بیمارستان کودکان Jim Pattison و بیمارستان Shriners در مونترال تقسیم شود. 
وی می‌گوید که بعد از ۶۱ روز سفر احساس خستگی می‌کند ولی از اینکه این پیاده‌روی به پایان رسیده ناراحت است. او می‌گوید: «تمام شد، اما دلم برای آن تنگ می‌شود. مهم‌ترین چیز کودکان هستند، آنها ستاره‌های این نمایش هستند.»
سپرده خریدار در پروسه خرید ملک چه شرایطی دارد و در صورت شکست معامله چطور بازگردانده می‌شود

خریدار که وارد پروسه خرید ملک می‌شود سپرده‌ای را باید به ایجنت بسپارد که کارگزار موظف است آن را حداکثر ظرف ۵ روز، در یک حساب تراست trust مشخص در یک موسسه مالی شناخته شده قرار دهد. 
اما اگر معامله‌ای شکست بخورد،‌ این سپرده چطور می‌تواند به خریدار بازگردانده شود. در این باره آقای Joe Richer از مدیران شورای مسکن انتاریو Real Estate Council of Ontario یا RECO می‌گوید که این سپرده زمانی می‌تواند با خریدار تسویه شود که هم خریدار و هم فروشنده توافق‌نامه مربوط به آزادی وجوه را امضا کنند و یا اینکه دادگاه حکم بدهد که سپرده برگردانده شود. البته استثناهایی هم وجود دارد که در شرایط خاص اعمال می‌شود.
درباره عدم توافق خریدار و فروشنده و مراجعه آنها به دادگاه، آقای Joe Richer با اشاره به اینکه دادگاه تحقیق می‌کند که چرا معامله انجام نشده و هیچ تضمینی وجود ندارد که دادگاه حتما حق را به خریدار بدهد، توصیه می‌کند که خریدار سعی کند تا حد امکان با فروشنده به توافق برسد.
ضمنا همه بروکرها و ایجنت‌ها مشمول بیمه‌ای برای پوشش سپرده خریدار در ازای مواردی از قبیل کلاهبرداری یا ورشکستگی می‌شوند که توسط شورای املاک و مستغلات انتاریو RECO اداره می‌شود. 
کانادا از ماه آینده نخستین مرحله از برنامه صدور گواهینامه واکسن برای مسافران خارجی را فعال می‌کند
رسانه CBC News تأیید کرده همزمان با اینکه صنعت گردشگری به دولت فشار می‌آورد تا محدودیت‌های سفر را کاهش دهد، دولت فدرال تصمیم دارد تا ماه آینده نخستین مرحله از برنامه صدور گواهینامه واکسن را برای مسافران ورودی به این کشور انجام دهد.
این رسانه به نقل از یک منبع آگاه در دولت فدرال گزارش کرده که از اوایل ماه جولای، امکان جدیدی در اپلیکیشن ArriveCan فعال می‌شود که به مسافران این امکان را می‌دهد تا پیش از ورود به کانادا، اسناد واکسن خود را در این اپلیکیشن بارگذاری کنند. ArriveCan یک اپلیکیشن موبایل است که مسافران پیش از ورود به کانادا باید اطلاعات خود را در آن اپدیت کنند.
فروش کاندو در طبقه ۶۰ یکی از آسمان‌خراش‌های تورنتو با ۸۸ هزار دلار زیر قیمت
آسمان‌خراش مسکونی One Bloor در Nordstrom Rack و McEwan’s واقع شده است. ساخت این ساختمان سال ۲۰۱۴ شروع شد و سال ۲۰۱۷ به پایان رسید.
اخیرا یک کاندو در طبقه ۶۰ این آسمان‌خراش با قیمت ۱/۳۶ میلیون دلار فروش رفته که البته ۸۸ هزار دلار پائین‌تر از قیمت اولیه بوده است.
این کاندو دو خوابه، زیربنای آن ۱۰۳۸ فوت مربع و سقف آن ۹ فوت است. بالکن این واحد از عرض هر دو اتاق خواب و فضای نشیمن اصلی می‌گذرد. امکانات و دکوراسیون آن کاملا مدرن است. دو سرویس بهداشتی کامل و امکانات لاندری، به اضافه‌ی لاکر و پارکینگ دارد. شارژ ماهانه‌ی آن بابت هزینه‌ی آب، گرمایش، نگهبانی و استفاده از باشگاه و استخر فضای باز معادل ۷۰۸ دلار است.
فروشنده این کاندو، آن را اوایل امسال با قیمت ۱/۴۴۸ میلیون دلار وارد مارکت کرده بود ولی فروش آن دو ماه طول کشید
مردی که یک خودروی لاکچری را لیز کرده و حتی یک قسط آن را هم نپرداخته، گم شده و ماشین هم پیدا نمی‌شود
یک دادگاه در بریتیش کلمبیا حکم داده تا یک خودروی شاسی بلند بی‌ام و لوکس BMW X7 که در لیز بوده از کشور خارج نشود، ولی مشکل این است که این ماشین پیدا نمی‌شود. 
مردی که این ماشین را از نمایندگی در انتاریو لیز کرده، آقای Dong Li، از اهالی Unionville، محله‌ای در مارکام تورنتو و ۲۶ ساله است، ‌ولی آخرین بار GPS آن در ریچموند در BC رصد شده است. 
وی برای لیز کردن این ماشین ۱۴۰ هزار دلاری اطلاعات نادرستی در مورد وضعیت اشتغال خود ارائه کرده و حتی یک قسط لیز را هم پرداخت نکرده است.
یک خانه ۱۲۰ ساله ولی شیک و مدرن در تورنتو چه امکاناتی دارد که ۱۳ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده است
یک خانه در دان‌تاون تورنتو با ۱۲۰ سال قدمت که توسط یکی از آرشیتکت‌های مشهور شهر ساخته شده، این روزها با قیمت ۱۳ میلیون دلار وارد مارکت شده است.
اگرچه ساخت این خانه در شماره ۷۰ در Lowther Avenue در محله‌ی Annex به سال ۱۹۰۱ بازمی‌گردد ولی در سال ۲۰۱۵ با تمام امکانات لوکس و مدرن، بازسازی شده است. 
این خانه شش اتاق خواب، هفت سرویس بهداشتی، دو آشپزخانه و یک سوئیت دارد و اتاق خواب اصلی دارای دو کمد واک‌این است. 
خانه روی زمینی به ابعاد ۴۳ در ۱۰۶ فوت ساخته شده و زیربنای آن بیش از ۶۸۰۰ فوت مربع است.
برخی از ماساژورها در ۴ شهر کانادا خدمات جنسی ارائه می‌دهند و برای بیمه رسید هم صادر می‌کنند
تحقیقات CBC نشان داده است که برخی از ماساژ تراپیست‌های‌ رجیستر شده RMT در شهرهای مونترال، ساسکاتون، وینی‌پگ و کلگری که عضو انجمن‌های حرفه‌ای هستند، خدمات جنسی به مشتریان ارائه می‌کنند. همین مشاغل رسیدهایی را به مشتریان ارائه می‌دهند تا بتوانند هزینه خدماتی که دریافت کرده‌اند را از شرکت‌های بیمه دریافت کنند.
گزارشگران CBC به طور ناشناس درخواست‌هایی را برای ده‌ها بیزینس ماساژ در این شهرها فرستادند. این شهرها همگی در استان‌هایی واقع شده‌اند كه ماساژ، تحت نظارت نیست،‌ یعنی هیچ نهادی برای حفظ و اجرای استانداردها و اخلاق در این مراکز وجود ندارد. 
این تحقیق متوجه درمانگرانی بود که در وب سایت تبلیغات Kijiji، مشاغل خود را تبلیغ می‌کردند. 
در این تبلیغات، افراد خود را به عنوان ماساژ تراپیست رجیستر شده و یا دارای مجوز معرفی می‌کردند و می‌گفتند که رسید برای بیمه ارائه می‌دهند.
قیمت کاندو در ماه می ثابت مانده، ولی کاندوهای کمتری در این ماه برای فروش عرضه شده است
قیمت متوسط کاندو در تورنتو در ماه می نسبت به ماه اپریل تغییر چندانی نداشته، اگرچه تعداد واحدهای موجود در بازار به میزان ۸ درصد افت کرده است.
میانگین قیمت فروش کاندو در تورنتو در ماه می همچنان ۶۷۶ هزار دلار بود و قیمت در ازای هر فوت مربع PSF به حدود ۷۸۲ دلار رسیده است.
در همین حال، موجودی کاندو Inventory در تورنتو در ماه گذشته به ۵۹۳۵ کاندو رسید که ۸ درصد کاهش نسبت به ماه پیش از آن نشان می‌دهد.
در ماه می ۳۳۶۸ کاندو در تورنتو معامله شده که نسبت به ماه پیش از آن ۱۹ درصد کاهش داشت. با این حال در مقایسه با می سال گذشته این معاملات دو برابر شده است.
امروز در تاریخ کانادا: ۱۸ جون
۱۸ جون ۱۹۶۴: لایحه Bill 16 کبک به مرحله اجرا در آمد و به زنان اجازه داد بدون رضایت شوهر خود قراردادهای قانونی منعقد كنند. قبل از این، یک زن متاهل اساسا از نظر قانونی یک صغیر در نظر گرفته می‌شد و به تأیید شوهرش وابسته بود.
بقیه اتفاقاتی که در همین روز در تاریخ کانادا افتاده را اینجا بخوانید
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ جمعه ۱۸ جون ۲۰۲۱

تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا در این مطلب بخوانید.​​


گلوب اند میل
 • ترودو یک متخصص منشور حقوق را به عنوان قاضی دادگاه عالی منصوب کرد
 • مؤاخذهٔ لیبرال‌ها به خاطر فایل‌های پروندهٔ دو دانشمند اخراجی
 •  کارکنان بخش درمان مجبورند با شایعات مربوط به واکسن‌ها مقابله کنند، چرا که برخی از بیماران برندهای خاصی را ترجیح می‌دهند


تورنتو استار
 • چرخش دیگری در روند داستان برای آنهایی که، دوز اول، آسترازنکا دریافت کرده‌اند
 • «شرم‌آور است»: پورن‌هاب با اتهام قاچاق جنسی و سوء استفاده از کودکان مواجه است.
 •  انتصاب اولین رنگین‌پوست در دادگاه عالی

نشنال پست
 • هزینهٔ سنگین تعمیر پارلمان؛ نوسازی سنتر بلاک تا ۲۰۳۱ به طول خواهد کشید و حدود ۵ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت
 • ترغیب کانادا برای ساخت یک قطب بیوتکنولوژی
 • نبرد برای پرده برداشتن از راز آزمایشگاه وینیپگ
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید


ونکوور سان
 • شرایط مدارس در پاییز «تقریباً نرمال» خواهد بود
 • صداهای خواهان ارائهٔ طرح بازگشایی مرز بلندتر شده است 
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences