Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۳۷۴، چهارشنبه ۳ جون ۲۰۲۰
View this email in your browser
شماره: ۱۳۷۴
چهارشنبه ۳ جون ۲۰۲۰


Today Stats: 10,024 Subscribers
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - چهارشنبه ۳ جون ۲۰۲۰
 تورنتو: بارانی ۲۴ درجه   |   مونترال: ابری ۱۶ درجه   |   ونکوور: نیمه‌ابری ۱۷ درجه  |   کلگری: نیمه‌ابری ۱۸ درجه   |   تهران: ۲۹ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
سرتیتر خبرهای امروز روزنامه خبری آتش

 • ۲۱ ثانیه سکوت معنادار نخست وزیر کانادا، وقتی صحبت از ترامپ باشد
 • ۲۱ ثانیه سکوت ترودو، او را زیر فشار رهبران احزاب قرار داده است
 • بازار مسکن تورنتو در ماه می؛ معاملات از ماه پیش بیشتر شده و قیمت‌ها بالاتر رفته است
 • استفاده از موبایل هنگام رانندگی چه جریمه‌هایی را برای شما به همراه دارد؟
 • آزادی موقت خانم ریما منصور که ۲۵ اسلحه را در باک بنزین پنهان کرده بود
 • راننده ۱۹ ساله در تورنتو با سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعت تصادف کرد
 • وضعیت اضطراری در انتاریو تا پایان ماه جون تمدید شد
 • داگ فورد: وضعیت نژادپرستی در کانادا به اندازه آمریکا بد نیست
 • آیا به خاطر کرونا امسال تعداد مهاجران به کانادا ۱۷۰ هزار نفر کم می‌شود
 • بازداشت مردی که نیم میلیون دلار سیگار قاچاق در اتومبیل خود داشت
۲۱ ثانیه سکوت معنادار نخست وزیر کانادا، وقتی صحبت از ترامپ باشد

اختصاصی آتش آنلاین
۲۱ ثانیه سکوت جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، وقتی که از او درباره وضعیت آمریکا و عملکرد ترامپ سوال شد بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی یافته است.
جاستین ترودو پس از این سکوت طولانی باز هم در پاسخی که داد اشاره‌ای به نام ترامپ نکرد و این کار او در رسانه‌ها به عنوان فرار از پاسخ تلقی شده است.
خبرنگار آتش از این سکوت تاریخی گزارش می‌دهد.
۲۱ ثانیه سکوت ترودو، او را زیر فشار رهبران احزاب قرار داده است
۲۱ ثانیه سکوت ترودو، او را زیر فشار رهبران احزاب قرار داده است

۲۱ ثانیه سکوت دیروز جاستین ترودو در کنفرانس خبری با اعتراض رهبران احزاب کانادا روبرو شده است. Jagmeet Singh رهبر حزب NDP، امروز ناتوانی جاستین ترودو برای محکوم کردن اقدامات قابل سرزنش‌ رئیس جمهور آمریکا را محکوم کرد. وی در کنفرانس خبری امروز صبح خود در اتاوا گفت: «سکوت او نشانه دورنگی است.»
سینگ گفت که پاسخ ترودو به اندازه کافی خوب نبود. وی ادامه داد: «مدت‌های طولانیست که مردم شاهد انفعال در برابر نژادپرستی بوده‌اند و این باعث می‌شود که نفرت و نژادپرستی بیشتر شود. افرادی که در قدرت هستند مانند نخست وزیر، باید الگویی برای مردم باشند.»
آقای Yves-François Blanchet، رهبر حزب Bloc Québécois نیز اعلام کرد که جاستین ترودو باید شجاعت بیشتری در برابر اقدامات خشونت‌آمیز دولت آمریکا داشته باشد؛ اقداماتی که به آشوب‌ها در خیابان‌های آمریکا دامن می‌زند. آقای بلانشه گفت که نخست وزیر، بیشتر تمایل دارد تا کانادایی‌ها را به نژادپرستی متهم کند، به جای اینکه دونالد ترامپ را به خاطر ایجاد تنش‌های اجتماعی و آتش‌افروزی، متهم کند.
بازار مسکن تورنتو در ماه می؛ معاملات از ماه پیش بیشتر شده و قیمت‌ها بالاتر رفته است

Banaa.ca
آماری که صبح امروز نهاد مشاوران مسکن تورنتو TRREB از فعالیت بازار مسکن در ماه می منتشر کرده نشان می‌دهد که میزان معاملات نسبت به ماه اپریل ۵۳ درصد افزایش یافته و قیمت‌ها هم ۴.۶ درصد بالاتر رفته است.
وضعیت تقریبا مشابهی هم در ماه می در شهر ونکوور مشاهده می‌شود، یعنی میزان فروش خانه‌ها بالا رفته، اگرچه افزایش قیمت‌ها به اندازه تورنتو نیست.
رئیس TRREB می‌گوید که بازار املاک و مستغلات مسکونی در تورنتو، بعد از تعطیلات ناشی از کرونا، در حال بازگشت به شرایط عادی است.
سایت بنا که اخبار و اطلاعات بازار مسکن در کانادا و تورنتو را دنبال می‌کند از آمارهای امروز صبح  TRREB از معاملات ماه می در تورنتو گزارش می‌دهد.
 نرخ شبانه بهره باز هم ثابت ماند

بانک مرکزی کانادا BoC در نشست امروز خود تصمیم گرفت تا نرخ شبانه بهره را همچنان ۲۵ صدم درصد نگهدارد. از زمان شروع کرونا این بانک طی دو مرحله نرخ بهره را از ۱.۷۵ درصد به ۲۵ صدم درصد فعلی کاهش داد.
نرخ شبانه بهره مبنای بانک‌ها برای محاسبه سود وام‌هاست.
استفاده از موبایل هنگام رانندگی چه جریمه‌هایی را برای شما به همراه دارد؟
اسپانسر ویژه: رضا ناظر - عضو انجمن وکلا و پارالگال‌های انتاریو
Rezanazer.com

در خانه قرنطینه شده‌اید؟ ۸ نکته برای اینکه یک باغ مینی‌مالیستی طراحی کنیدحتما شما هم این اصطلاح را زیاد شنیده‌اید که «طرف راننده شش دانگ است». به کسی، راننده شش دانگ می‌گویند که وقتی پشت فرمان نشسته همه حواسش را به رانندگی می‌دهد و اجازه نمی‌دهد هیچ چیزی حواسش را از درست راندن پرت کند.
حالا چنین راننده‌ای را مقایسه کنید با کسی که حواسش به همه جا هست جز رانندگی و در حین راندن از گوشی تلفن همراه و تبلتش دل نمی‌کند.
چنین رانندگانی معمولا اهمیتی به سلامتی خودشان، افراد دیگری که در اتومبیل آنها نشسته‌اند و رانندگان دیگر نمی‌دهند و فکر می‌کنند به قدری ماهر هستند که تصادف نمی‌کنند.
با این حال، اگر بدانند چه عواقب و جریمه‌هایی در انتظار رانندگان حواس‌پرت است شاید تمایل بیشتری برای رعایت قانون داشته باشند.
اگر خودتان جزو این رانندگان حواس‌پرت هستید یا یکی از نزدیکانتان این مشکل را دارد،
توصیه می‌کنیم حتما این مطلب را بخوانید تا بدانید از نظر قانونی چه کارهایی مصداق حواس‌پرتی در حین رانندگی محسوب می‌شوند و چه جریمه‌هایی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.
آزادی موقت خانم ریما منصور که ۲۵ اسلحه را در باک بنزین پنهان کرده بود
آزادی موقت خانم ریما منصور که ۲۵ اسلحه را در باک بنزین پنهان کرده بود
خانم ریما منصور که دو سال پیش ۲۵ اسلحه را هنگام عبور از مرز آمریکا به کانادا در باک بنزین خود پنهان کرده بود، به خاطر ریسک ابتلا به کرونا، با قرار وثیقه آزاد شد.
وی ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ دستگیر شد و از آن زمان در بازداشت است.
وکیل خانم منصور می‌گوید که او فشار خون بالا و التهاب مفاصل دارد که در صورت ابتلا به کرونا، ریسک بالایی برای فرد دارد.
خانم منصور این هفته با وثیقه ۵۲ هزار دلاری از زندان آزاد و بازداشت خانگی شد.
داگ فورد: وضعیت نژادپرستی در کانادا به اندازه آمریکا بد نیست
روز سه‌شنبه وقتی از داگ فورد در مورد سکوت ترودو در برابر سوال خبرنگاران در مورد مسائل آمریکا و بی‌میلی سیاست‌مداران کانادایی برای صحبت در مورد این مسائل سوال شد، نخست وزیر انتاریو اقرار کرد که فعلا زمانی برای مشاهده اخبار ندارد و درگیر مسائل مربوط به سلامت عمومی در استان است. وی گفت: «شکی نیست که در آمریکا مشکلاتی وجود دارد و آنها باید مشکلات را حل کنند، ولی مقایسه آنها مثل مقایسه شب و روز است. نژادپرستی در کانادا به اندازه آمریکا در وضعیت بدی قرار ندارد.»
راننده ۱۹ ساله در تورنتو با سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعت تصادف کرد
راننده ۱۹ ساله در تورنتو با سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعت تصادف کرد
Global News
یک جوان ۱۹ ساله در تورنتو که با سرعت ۲۲۱ کیلومتر بر ساعت با ماشین جدید خود رانندگی می‌کرد، در Cambridge تصادف کرد و بازداشت شد. نیروهای پلیس خودروی این جوان ۱۹ ساله را در حال حرکت با سرعت بالا در Highway 40 قبل از خروج از Hespeler Road، شناسایی کرده بودند. این ماشین غیر از راننده، یک سرنشین ۱۶ ساله هم داشته است. این جوان ۱۹ ساله اهل تورنتو با چندین اتهام از جمله رانندگی خطرناک روبه‌رو است.
آیا به خاطر کرونا امسال تعداد مهاجران به کانادا ۱۷۰ هزار نفر کم می‌شود
Financial Post
 رویال بانک کانادا در گزارشی اعلام کرده که محدودیت‌های سفر و بسته شدن مرزها به خاطر پاندمی کرونا باعث شده تا تعداد دارندگان جدید اقامت دائم PR در ماه مارچ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته باشد. رویال بانک کانادا در این باره گزارش داده است: «اگر این محدودیت‌ها تمام تابستان طول بکشد، انتظار داریم در سال ۲۰۲۰ از تعداد دارندگان جدید PR که قرار بود وارد کشور شوند، ۱۷۰ هزار نفر کم شود؛ در سالی که کانادا قرار بود از نظر تعداد تازه‌واردان رکورد بشکند.»
وضعیت اضطراری در انتاریو تا پایان ماه جون تمدید شد
وضعیت اضطراری در انتاریو تا پایان ماه جون تمدید شد
CTV News
دولت انتاریو به دنبال افزایش مجدد تعداد مبتلایان به کرونا، وضعیت اضطراری در این استان را ۴ هفته دیگر تمدید کرد. روز سه‌شنبه دولت بعد از ساعت‌ها مناظره در مورد این مسئله، به تمدید وضعیت اضطراری در استان تا تاریخ ۳۰ جون رای داد. این وضعیت اضطراری شامل چند دستور اضطراری است که هنوز ادامه دارد از جمله ممنوعیت تجمعات بیش از ۵ نفر که ساکن یک خانه نباشند. همچنین بازگشایی رستوران‌ها و بارها ممنوع است، مگر اینکه خدمات بیرون‌بر و دلیوری داشته باشند.
بازداشت مردی که نیم میلیون دلار سیگار قاچاق در اتومبیل خود داشت
CBC News
پلیس انتاریو در شهر Dryden مردی را بازداشت کرده که ۵۴۰ هزار دلار سیگار قاچاق بدون مارک در خودروی خود داشته است. پلیس خودروی این مرد ۶۰ ساله را بعداز ظهر دوشنبه در Highway 17 در غرب Dryden متوقف کرد. پلیس در جریان بازرسی خودرو، ۱۵۳ کارتن حاوی سیگار بدون مارک کشف و ضبط کره است. این راننده به جرم قاچاق دخانیات غیرقانونی و داشتن سیگار بدون مارک متهم شده و قرار است در ماه آگوست در دادگاه Dryden حضور یابد.
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ چهار‌شنبه ۳ جون ۲۰۲۰
تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​​

گلوب اند میل
 • با گسترش یافتن اعتراضات در ایالات متحده، مشاجرات سیاسی نیز شدت گرفته است. 
 • با روی آوردن Bell و Telus به تولیدکنندگان اروپایی، نقش هواوی در شبکه‌ی 5G با تردید مواجه شده است. 
 • به دنبال انتشار ویدئویی از برخورد یک کامیون با مردی از بومیان اینوک، یک افسر پلیس سواره‌نظام در نوناووت، با تحقیقات جنایی مواجه خواهد شد. 

تورنتو استار
 • در میانه‌ی حضور سنگین مأموران پلیس، معترضان در شهرهایی در سراسر ایالات متحده، به خیابان‌ها باز گشته‌اند.
 • مسأله‌ در ایالات متحده، نه قانون در برابر غارتگری، بلکه نژادپرستی در مقابل جامعه‌ی مدنی است. 
 • یک پاندمی لازم بود که ما در مورد بهترین رویه‌های کاری‌مان، «دگرگونی اساسی» ایجاد کنیم. 
 

نشنال پست

 • میزان مرگ و مر بر اثر کووید ۱۹: تورنتوی بزرگ: ۱,۴۹۱ نفر، مونترآل بزرگ: ۳,۵۶۱ نفر. 
 • نخست‌وزیر جاستین ترودو در پاسخ به سؤالی درباره‌ی شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی، روی مشکلات کانادا تمرکز داشت و به وجود تبعیض سیستمی علیه رنگین‌پوستان اذعان کرد. 
 • صدها اسلحه‌ی گرم، به شکل عطف به ماسبق ممنوع شده است.
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوورسان

 • بهبود وضعیت حمل‌ونقل ممکن است سالها طول بکشد. مدیرعامل ترنس‌لینک می‌گوید بازگشت مسافران به استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، به این بستگی دارد که واکسن کووید ۱۹ چه زمانی در دسترس عموم قرار گیرد. 
 • نظافت‌چی‌ها نقشی کلیدی در بازگشایی مکان‌های تجاری دارند. 


توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید
Facebook
Twitter
Website
Email
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
+1 +1
Share Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2020 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences