Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۵۹۹، چهارشنبه ۵ می ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۵۹۹
چهارشنبه ۵ می ۲۰۲۱


Today Stats: 10,619 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - چهارشنبه ۵ می ۲۰۲۱
 تورنتو: نیمه‌ابری ۱۵ درجه   |   مونترال: بارانی ۱۳ درجه   |   ونکوور: نیمه‌ابری ۱۸ درجه  |   کلگری: آفتابی ۱۳ درجه   |   تهران: کمی‌ابری ۲۵ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
«خبرهای فوری از کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم
 • بازداشت رز حجازی ۲۲ ساله در تورنتو به اتهام اغفال و بهره‌کشی جنسی از یک زن دیگر
 • طرح نیودموکرات‌ها در پارلمان برای ارائه خدمات دندان‌پزشکی رایگان به خانواده‌های با درآمد کمتر از ۹۰ هزار دلار
 • ترودو: کانادایی‌ها ممکن است از تابستان بتوانند دوباره به خارج سفر کنند
 • مدارس انتاریو سال آینده هم آموزش آنلاین ارائه می‌کنند
 
بازار تورنتو در ماه اپریل؛ خانه‌های فروشی و آمار معامله‌ها کمتر شده و قیمت‌ها تغییری نداشته است
آمارهای بازار مسکن تورنتو در ماه اپریل که امروز از سوی نهاد مشاوران مسکن تورنتو TRREB اعلام شد نشان می‌دهد که بازار پس از چند ماه پراضطراب و داغ که قیمت‌ها مدام در حال افزایش بود، در این ماه تا حدی آرام شده و قیمت‌ها یک ثبات نسبی یافته است.
میانگین قیمت‌ها در این ماه ۱ میلیون و ۹۱ هزار دلار بوده که نسبت به ماه مارچ ۶ هزار دلار کاهش یافته که یک تغییر بسیار جزئی محسوب می‌شود، اما نسبت به ۸۲۰ هزار دلار که میانگین قیمت در اپریل گذشته بوده فاصله چشمگیری را نشان می‌دهد.
 معاملات هم در بازار مسکن تورنتو در این ماه نسبت به ماه پیش از آن یعنی مارچ ۱۲ درصد کاهش یافته که بخشی از آن به کاهش ۸/۴ درصدی لیستینگ‌های تازه در بازار باز می‌گردد.
با این حال هنوز هم آمار معاملات در ماه اپریل از متوسط خرید و فروش‌ها در ماه‌های اپریل در ۱۰ سال گذشته ۳۶/۶ درصد بالاتر بوده است.

سایت بنا که اخبار و گزارش‌های بازار مسکن در تورنتو و کانادا را گزارش می‌دهد، آمارهای ماه اپریل را به نقل از گزارش صبح امروز هیئت املاک منطقه‌ای تورنتو Toronto Regional Real Estate Board یا TRREB ارائه می‌کند.
 
۵ می - روز جهانی مامایی؛ شرایط تحصیل و کار در رشته مامایی در کانادا
رشته تحصیلی مامایی در کانادا، رشته‌ای با رقابت بالا و پذیرش محدود است. متقاضیان موفق این رشته، معمولا پیش از ارسال تقاضا در دانشکده مامایی تحصیل کرده یا تجربه کاری کسب می‌کنند.
به مناسبت ۵ می که روز جهانی ماما نام گرفته است، در این پست به شرایط تحصیلی و شغلی مامایی در کانادا و میزان دستمزد آن پرداخته‌ایم.

جزئیات را در اینجا ببینید
تسهیلات ویژه پرداختی برای خریداران بین‌المللی کاندو که در کانادا نیستند در پروژه PRIME Condos
خانم شری دبیر  کارشناس پیش‌فروش مسکن در تورنتو امروز از تسهیلات ویژه پروژه PRIME Condos برای خریداران بین‌المللی که در کانادا نیستند خبر داده است.
 این پروژه در قلب دان‌تاون تورنتو و در چند قدمی دانشگاه رایرسون و ایتن‌سنتر واقع شده است
 قیمت این کاندوها از ۵۰۰ هزار دلار آغاز می‌شود و زمان تحویل پروژه پائیز ۲۰۲۴ تعیین شده است.

 برای دیدن اطلاعات بیشتر درباره این پروژه اینجا را کلیک کنید
آیا رستوران‌ها و بیزینس‌ها پیش از آخر هفته طولانی این ماه باز می‌شوند؟ گزارش تورنتو استار
همزمان با نزدیک شدن به آخر هفته‌ی طولانی ماه می، صاحبان مشاغل در تورنتو منتظر نشانه‌ای از طرف دولت استانی هستند تا بتوانند مغازه‌های خود را باز کنند.
اما رستوران‌ها که در طی ماه‌های گذشته با باز و بسته شدن‌های لحظه آخری مواجه شده‌اند، این بار ممکن است با احتیاط بیشتری تصمیم بگیرند
دستور فعلی ماندن در خانه در انتاریو در ۲۰ می به پایان می‌رسد و آخر هفته طولانی این ماه در ۲۲ تا ۲۴ می دقیقا پس از آن آغاز می‌شود.
به نوشته روزنامه تورنتو استار، خانم Julie Kwiecinski، مدیر انتاریو در فدراسیون کسب‌وکارهای مستقل كانادا Canadian Federation of Independent Business، می‌گوید كه در حال حاضر هیچ توضیحی درباره‌ی اینكه آیا دولت دستور ماندن در خانه را تمدید می‌كند، وجود ندارد. همچنین در مورد اینکه با لغو این قانون، چه مقرراتی باقی خواهد ماند توضیحی ارائه نشده است.
خانم Anna Miller، سخنگوی وزارت بهداشت انتاریو در این باره می‌گوید که دولت بر اساس توصیه‌های رئیس ارشد پزشکی استان اقدام خواهد کرد.
همه آنچه باید درباره پدیده لخته خون پس از تزریق واکسن آسترازنکا بدانید
انتشار خبر فوت دومین نفر در کانادا در اثر لخته شدن خون پس از دریافت واکسن AstraZeneca-Oxford COVID-، ممکن است برخی از افراد را نسبت به این واکسن نگران کرده باشد. 
خانم Maria Sundaram متخصص اپیدمیولوژی، در اپیزود جدید پادکست Front Burner، آنچه را که باید درباره این لخته‌های خون بسیار نادر و واکسن‌های کرونا بدانید، مطرح می‌کند.

این پادکست را در همه پادگیرها یا در این لینک می‌توانید بشنوید.
گرایش بازار به کاندوی پیش‌فروش و دست دوم دارد به شرایط پیش از کرونا بازمی‌گردد

گزارش شرکت تحقیقات املاک و مستغلات Urbanation Inc از بازار کاندو حاکیست که تقاضا برای کاندوهای پیش فروش و در حال ساخت شباهت زیادی به شرایط بازار در سال ۲۰۱۷ پیدا کرده، به طوری که ۷۶ درصد کاندوهای جدید پیش‌فروش در سه ماهه اول امسال فروخته شده‌اند و این بالاترین میزان از سال ۲۰۱۷ است.
در دان‌تاون تورنتو، طی سه ماه اول امسال ۲۸۸۶ کاندو معامله شده که حتی ۵۷ مورد از سه ماهه اول سال پیش که هنوز کرونا شروع نشده بود هم بیشتر است. معاملات این سه ماه دو برابر سه ماهه دوم و چهارم سال پیش بوده است.
اما در کل تورنتوی بزرگ GTA، در سه ماهه اول امسال ۵۳۸۵ کاندو معامله شده که تنها ۲۰۸ واحد از سه ماهه اول سال گذشته و در شرایط پیش از کرونا کمتر بوده است. 
شکایت انجمن وکلای پناهندگان کانادا از سیاست‌های دولت در قبال پناهجویان مرزی

انجمن وکلای پناهندگان کانادا Canadian Association of Refugee Lawyers شکایتی را دیروز (سه‌شنبه) ثبت کرده که در آن سیاست دوران همه‌گیری کانادا در برگرداندن پناهجویانی که سعی در ورود به مرزهای رسمی دارند را غیرقانونی توصیف کرده که حقوق آنها را نقض می‌کند. 
این شکایت قانونی که در دادگاه فدرال ثبت شده ادعا می‌کند این سیاست دولت غیرقانونی است، زیرا نتوانسته وضعیت پناهجویان و اینکه آیا آنها گزینه‌های جایگزین معقولی در دسترس دارند یا خیر، را در نظر بگیرد.
ما چه زمانی به شرایط نرمال پیش از کرونا می‌رسیم؟ اپیدمیولوژیست‌ها با سیاستمداران اختلاف نظر دارند

«مصونیت گله‌ای» غالبا به عنوان نشانه‌ای برای بازگشت به حالت نرمال قبل از همه‌گیری معرفی می‌شود. اما آیا ما واقعا به آنجا خواهیم رسید؟ احتمالا چنین نیست. حداقل نه به این زودی. این را اپیدمیولوژیست‌ها و ریاضیدانانی می‌گویند که آخرین آمارها را از نزدیک مطالعه کرده‌اند.
این متخصصان چندین مانع عمده را که در این راه وجود دارد مشخص کرده‌اند: ورود انواع جدید ویروس کرونا، تردید در زدن واکسن در میان بزرگسالان و این واقعیت که میلیون‌ها کودک نمی‌توانند واکسینه شوند. حتی در بهترین حالت، آستانه‌ی مصونیت گله‌ای با وجود این موانع، به طور عملی ممکن است دور از دسترس باشد.
با این حال اپیدمیولوژیست‌ها می‌گویند هرچه به این آستانه نزدیک شویم بهتر است و با ایمن‌سازی بیشتر افراد، زندگی می‌تواند به شرایطی برگردد که نرمال‌تر به نظر برسد.
تنها تعداد ناچیزی از کسانی که در کانادا واکسن زده‌اند تست مثبت کرونا داشته‌اند

در حالی که تقریبا ۳۵ درصد مردم کانادا تاکنون دست‌کم یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، امروز اعلام شد که تنها درصد بسیار ناچیزی از آنها پس از دریافت دوز اول تست مثبت کرونا داشته‌اند.
این آمار را آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) اعلام کرده و افزوده که تا پایان ماه اپریل از مجموع کسانی که یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند، تنها ۶۷۸۹ نفر بعدا تست مثبت داشته‌اند. از این تعداد ۴۵۱۵ مورد طی ۱۴ روز پس از اولین دوز و ۲۲۷۴ مورد بیش از دو هفته پس از واکسیناسیون تست مثبت داشته‌اند که از این تعداد ۲۰۳ نفر در بیمارستان بستری شدند و ۵۳ نفر فوت کردند.
دکتر Raywat Deonandan اپیدمیولوژیست در اتاوا می‌گوید با مرور زمان و با افزایش واکسیناسیون و کاهش ابتلا در جامعه، این درصد ناچیز هم به صفر خواهد رسید.
کارشناسان بهداشت: کانادایی‌ها اشتباه نکنند، اولین واکسن در دسترس را استفاده کنند

برخی از کارشناسان بهداشت می‌گویند، کانادایی‌ها باید اولین واکسنی را که برای آنها در دسترس است استفاده کنند، حتی اگر کمیته مشورتی دولت فدرال با پیام‌های متناقض در مورد واکسن‌های ترجیحی، باعث سردرگمی شده باشد.
دکتر David Naylor، رئیس گروه ویژه ایمنی کرونا Immunity Task Force در دولت کانادا، به CBC News می گوید: «من واقعا نگران وضعیتی هستم که کانادا تنها کشوری در جهان باشد که افراد از گرفتن واکسنی که برای محافظت از جان آنها به صورت رایگان در اختیارشان قرار داده می‌شود، احساس پشیمانی کنند.»
این هفته کمیته مشاوره ملی ایمن‌سازی National Advisory Committee on Immunization یا NACI، اعلام کرد کانادایی‌هایی که کمتر احتمال ابتلا به کرونا دارند، ممکن است بخواهند تا زمان رسیدن واکسن‌های mRNA از فایزر یا مُدرنا صبر کنند، زیرا این محصولات، خطر نادر ولی جدی لخته شدن خون را ندارند.
بانک‌های کانادا هزینه‌های خدمات خود را امسال یا افزایش داده‌اند و یا بزودی می‌دهند

بانک‌های بزرگ کانادا سال گذشته طرح‌های به تعویق انداختن پرداخت اقساط را برای وام‌ها و کارت‌های اعتباری ارائه دادند، اما اکنون که این برنامه‌ها به پایان رسیده است، برخی شروع به افزایش هزینه‌های خدمات خود کرده‌اند.
رسانه CTV News در گزارشی به مورد آقای Todd Robinson از اهالی انتاریو اشاره کرده که بیشتر عمر خود از خدمات بانک TD استفاده کرده و می‌گوید وقتی ماه پیش نامه‌ای مبنی بر افزایش قیمت خدمات بانکی دریافت کرده، تعجب کرده است.
او اکنون به جای داشتن حداقل ۲ هزار دلار موجودی در حساب خود برای اینکه کارمزدهای تراکنش ۱/۲۵ دلاری را نپردازد، مجبور است حداقل ۵ هزار دلار در مانده حساب خود نگه دارد وگرنه هر تراکنش ۱/۹۵ دلار برای او هزینه دارد.

جزئیات خبر را در سایت آتش بخوانید
کوتاه، مهم و خواندنی

یک سال و نیم پس از اعلام استریم پناهندگی ویژه مدافعان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران
جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا در اواخر سال ۲۰۱۹، آقای Marco Mendicino را به عنوان وزیر مهاجرت منصوب کرد و در نامه‌ای به وی دستور داد یک استریم پناهندگی اختصاصی را برای تأمین یک پناهگاه امن برای مدافعان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و نیروهای کار بشردوستانه‌ی در معرض خطر معرفی کند.
یک سال و نیم بعد، این طرح برای آوردن سالانه ۲۵۰ نفر از این نوع پناهجویان به کانادا عملی نشده است. 
روزنامه گلوب اند میل در این گزارش برنامه‌ی لیبرال‌ها برای اجرای این طرح را بررسی کرده است.

امروز در تاریخ کانادا: ۵ می


۵ می ۱۹۵۰: امواج ناشی از وزش باد ۸۰ کیلومتر بر ساعتی از سیل‌بندهای اطراف وینی‌پگ عبور کرد. جاری شدن سیل در پایتخت منیتوبا، یک سوم مردم را مجبور به ترک خانه‌های خود کرد و باعث کشته شدن یک نفر و چند میلیون دلار خسارت شد.
بقیه اتفاقات این روز را در اینجا بخوانید

مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ چهارشنبه ۵ می ۲۰۲۱

تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​​

گلوب اند میل
 • نخست‌وزیر می‌خواهد نگرانی‌های گروه مشورتی را دربارهٔ واکسن‌ها برطرف کند
 •  آلبرتا وعده داد که پیوندهای تحقیقاتی دانشگاه استان را با چین محدود کند
 •  اوتاوا وعدهٔ تأمین آب سالم برای بومیان را پنج سال عقب انداخت

تورنتو استار
 • نخست‌وزیر خطاب به کانادایی‌ها: هر واکسنی گیرتان آمد، بزنید
 •  وزیر ال‌تی‌سی زیر آتش انتقاد
 • جرمی بزرگ که تنبیه مناسبی برای آن در نظر گرفته نشد

نشنال پست

 • پیام‌های ضد و نقیض؛ نخست‌وزیر جاستین ترودو روز سه‌شنبه تأکید کرد که واکسیناسیون همگانی تنها راه کانادا برای بازگشت به شرایط عادی است
 • پیشنهاد یوگا با «سوفی» به اعضای حزب لیبرال
 • ناسی در مورد آسترازنکا حق دارد
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوورسان

 • زنان پیشتاز دریافت واکسن
 • این وکیل می‌گوید وبسایت پلیس ونکوور قربانیان جرائم نفرت‌پراکنی را از پیگیری شکایات خود منصرف می‌سازدتوضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید
Facebook
Twitter
Website
Email
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Share Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences