Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۶۰۱، جمعه ۷ می ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۶۰۱
جمعه ۷ می ۲۰۲۱


Today Stats: 10,623 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - جمعه ۷ می ۲۰۲۱
 تورنتو: نیمه‌ابری بارانی ۱۲ درجه   |   مونترال: کمی‌ابری ۱۶ درجه   |   ونکوور: بارانی ۱۴ درجه   |   کلگری: نیمه‌ابری ۱۹ درجه   |   تهران: نیمه‌ابری ۲۷ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
خبرهای فوری از کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم»
 • کانادا تا پایان جون بیش از یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا دریافت می‌کند
 • کانادا از صاحبان املاک آمریکایی مالیات خارجی بگیرد، آمریکا مقابله به مثل خواهد کرد؛ نماینده کنگره
 • رانندگی با سرعت ۱۱۵ کیلومتر بالاتر از حد مجاز؛ مشروب باز و ماریجوانا هم در ماشین بود
 • تلاش برای کلاهبرداری از زن ۸۰ ساله با مداخله پلیس یورک ناکام ماند
 • معدنچی ۶۰ ساله در انتاریو برنده ۱۵ میلیون دلار در قرعه‌کشی لاتاری شد
ظرفیت پذیرش برای فارغ‌التحصیلان خارجی دقایقی پیش پر شد؛ شگفتی‌ها در نخستین روز ۶ استریم جدید مهاجرتی

ICMohajer.com
ظرفیت استریم فارغ‌التحصیلان بین‌المللی در پذیرش درخواست‌های دریافت اقامت دائم ساعت ۱۳ امروز پر شد. این ظرفیت برای ۴۰ هزار نفر بود. ۱۰ هزار از ظرفیت این استریم همان یک ساعت اول پر شده بود. پدیده عجیب دیگر عدم استقبال از استریم نیروی کار خارجی در مراقبت بهداشتی است که تا ظهر امروز فقط ۷۰۵ مورد از ۲۰ هزار ظرفیت پر شده است. برای استریم نیروی کار خارجی در مشاغل ضروری غیر بهداشتی هم از ظرفیت ۳۰ هزار تاکنون ۴۶۷۱ مورد تقاضا ثبت شده است.
پذیرش درخواست‌های متقاضیان ۶ استریم جدید برای جذب ۹۰ هزار متقاضی مهاجرت از دیروز آغاز شده است. به دلیل تقاضای بالا برای این استریم‌های مهاجرتی، بسیاری از افراد فکر می‌کردند وب‌سایت دولت با مشکل مواجه شود که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد.
One Delisle؛ پیش‌فروش ویژه‌ لوکس‌ترین کاندوی سال در تقاطع Yonge و St. Clair 
SherryDabir.ca
پروژه One Delisle که در میدتاون تورنتو در حال ساخت است، ۴۷ طبقه و ۲۶۳ واحد دارد.
واحدهای One Delisle که توسط شرکت Slate Asset Management در حال توسعه است، یک تا سه خوابه و تعداد محدودی پنت‌هاوس است و قیمت آنها از ۹۰۰ هزار دلار شروع می‌شود.
آن‌طور که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند، این پروژه تا تابستان ۲۰۲۶ آماده تحویل به مشتریان خواهد بود.
این پروژه در محله‌ای واقع شده که ویژگی‌های مثبت بسیاری برای ساکنان و به‌ویژه خانواده‌های جوان و رو به گسترش خواهد داشت.

خانم شری دبیر مشاور باسابقه املاک در تورنتو که ۱۷ سال است به‌طور تخصصی در زمینه پیش‌فروش پروژه‌های کاندو فعالیت دارد، در مطلب پیش رو توضیحاتی درباره ویژگی‌های مختلف این پروژه، امکانات آن و همچنین، ساختار سپرده‌گذاری آن ارائه داده است.
کتاب این وکیل مهاجر فلسطینی در فهرست جایزه داستان کوتاه سال CBC قرار گرفته است
کتاب Her First Palestinian که سعید الطیبی Saeed Teebi وکیل مهاجر در تورنتو نوشته در فهرست ۵ نامزد نهایی جوایز 2021 CBC Short Story Prize قرار گرفته است.
سعید که Canada Cloud Counsel در شرکت گوگل است می‌گوید: «به دلیل اهمیت این جایزه در کانادا، این یک تجربه فوق‌العاده هیجان‌انگیز برای من است.»
سعید از پدر و مادری فلسطینی در کویت به دنیا آمده و بعد از گذراندن مدتی در آمریکا، از سال ۱۹۹۳ در کانادا زندگی می‌کند.
نوشته‌های او اغلب تجربه‌ی مهاجرت و سابقه فلسطینی او را در بر می‌گیرد. وی در حال تکمیل یک مجموعه داستان کوتاه است.
پیش‌بینی نهاد نظارتی و دولتی CMHC از آینده بازار مسکن کانادا پس از پایان پاندمی
نهاد ناظر بر بازار مسکن در دولت کانادا CMHC می‌گوید اگر امسال مصونیت گسترده نسبت به کرونا حاصل شود، شرایط اقتصادی می‌تواند به سطح قبل از پاندمی بازگردد و سرعت فروش خانه را تا پایان سال ۲۰۲۳ تعدیل کند.
آژانس وام مسکن و املاک فدرال Canada Mortgage and Housing Corporation پیش‌بینی کرده است که با افزایش نرخ وام مسکن و قیمت‌های بالایی که در بازارهای مسکن مشاهده می‌شود، میزان فروش کند خواهد شد.
این مجموعه می‌گوید که رشد کندتر فروش به تعدیل سرعت رشد قیمت کمک می‌کند و انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۳ بازار مسکن تثبیت شود.
این آژانس همچنین پیش‌بینی می‌کند که با بهبود مهاجرت، تقاضا برای اجاره مجددا برمی‌گردد، اما نرخ خانه‌های خالی احتمالا بالا خواهد ماند.
آژانس هشدار می‌دهد که این پیش‌بینی‌ها همچنان در معرض ریسک قابل توجهی است زیرا بهبود اقتصادی در بازارهای بزرگ بسیار نامشخص است و انتشار واکسن با سرعتی کندتر از حد انتظار، باعث طولانی شدن پاندمی و افزایش نرخ وام می‌شود.
کانادا به اندازه کافی واکسن برای تزریق به همه در تابستان دارد؛ جنرال Dany Fortin 
جنرال Dany Fortin هدایت‌کننده تدارکات توزیع واکسن در کانادا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که حتی با افزایش تعداد کانادایی‌هایی که اکنون واجد شرایط واکسیناسیون هستند، کانادا دوزهای کافی برای ارائه واکسن به متقاضیان را در چند ماه پیش رو خواهد داشت. 
هدف دولت تا پیش از تایید فایزر برای افراد ۱۲ تا ۱۵ سال، واکسیناسیون کامل تمام افراد واجد شرایط تا انتهای سپتامبر بود. 
اگر چه جنرال Dany Fortin اظهار داشت که هیچ مشکلی در ارائه‌ی اولین دوز به همه کانادایی‌های واجد شرایط تا تابستان وجود ندارد، اما صراحتا تأیید نکرد که همه تا پایان ماه سپتامبر دوز دوم را خواهند زد. با این حال رسانه CTV News نوشته که چشم‌انداز تحویل واکسن در ماه‌های آینده نشان می‌دهد که این کار عملی است.
گزارش تازه‌ای از بازار اجاره مسکن در تورنتوی بزرگ در سه ماهه اول امسال؛ ادامه کاهش کرایه‌ها
یک گزارش تازه از بازار اجاره در تورنتوی بزرگ GTA که توسط liv.rent منتشر شده نشان می‌دهد که اجاره‌ها در دان‌تاون تورنتوی بزرگ برای واحدهای مبله ۲۵ درصد و برای واحدهای بدون اثاثیه ۱۸ درصد کاهش یافته است. در تورنتو بزرگ GTA، اتوبیکو تنها محله‌ای بوده که اجازه‌ها در آن افزایش یافته است؛ ۳ دهم درصد برای واحدهای یک‌خوابه مبله. در تورنتوی بزرگ GTA، بیشترین درصد کاهش قیمت اجاره مربوط به واحدهای سه خوابه بوده، به طوری که واحدهای مبله سه خوابه ۱۴/۹ درصد و واحدهای بدون اثاثیه ۱۳/۹ درصد کاهش داشته است. 
سناتور ارشد آمریکا از دولت بایدن خواست تا مرزهای این کشور با کانادا باز شود
آقای Chuck Schumer، عضو ارشد سنای آمریکا، در نامه‌ای به اعضای دولت بایدن خواستار بازگشایی مرزهای این کشور با کانادا شده است. وی همچنین خواستار یک طرح ایمنی برای ماموران مرزی شامل دسترسی به آزمایش، واکسن و تجهیزات محافظتی است. پیش‌تر CBC News گزارش داده بود که طبق برآوردهای محتاطانه برخی از کارشناسان، سفر در مرزهای کانادا و آمریکا می‌تواند تا اواخر تابستان یا پاییز از سر گرفته شود، اما آنها می‌گویند این روند پیچیده خواهد بود. Aaron Ettinger، دانشیار دانشگاه کارلتون و متخصص در سیاست خارجی کانادا و آمریکا می‌گوید: «من فکر می‌کنم که مرزها حداقل تا پاییز ۲۰۲۱ بسته خواهد بود، زیرا اکنون اوضاع با توجه به آمار پذیرش‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه و نرخ ابتلا، به معنای واقعی ده برابر بدتر از سال گذشته است.»
موارد جدید کرونا که به کمتر از ۲۰ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر در هفته برسد لاک‌داون را می‌شود برداشت
دستور ماندن در خانه تا روز ۲۰ می به پایان می‌رسد، اما CBC News به نقل از کارشناسان بهداشت خبر داده که استان احتمالا تا آن زمان برای بازگشایی آماده نخواهد شد و ممکن است لازم باشد این دستور برای مدت طولانی‌تری تمدید شود، خصوصا اگر بخواهیم از موج دیگر همه‌گیری جلوگیری کنیم.
دکتر Gerald Evans، متخصص بیماری‌های عفونی در Queen's University و مرکز علوم بهداشتی کینگستون Kingston Health Sciences Centre پیشنهاد کرد که پایان لاک‌داون باید زمانی باشد که موارد جدید ابتلا به کرونا کمتر از ۲۰ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر در هفته باشد.
 دومین یکشنبه ماه می- روز مادر؛ چرا بنیانگذار روز مادر از کار خود پشیمان شد؟ 
دومین یکشنبه ماه می (امسال ۹ می)، روز مادر نام گرفته و کانادایی‌ها از قدیم عادت داشتند در این روز، به مادرشان گل میخک هدیه بدهند. اما چرا؟
 ماجرا از این قرار است که وقتی آنا جارویسAnne Jarvis  کودکی دوازده ساله بود، متوجه شد مادرش همیشه دوست داشته، در یک روز مشخص از همه مادران تقدیر شود.
مادر آنا یک فعال اجتماعی بود که در سال ۱۹۰۵ از دنیا رفت. آنا در روز خاکسپاری مادرش، تصمیم گرفت آرزوی او را برآورده کند. جالب اینجاست که آنا هیچ‌وقت مادر نشد اما باعث به وجود آمدن روز مادر شد.
آنا به مسئولان مختلف نامه می‌نوشت تا این روز را به رسمیت بشناسند. این تلاش‌ها ابتدا، با سردی بسیاری مواجه شد اما بعد از مدتی یک تاجر خیر به نام جان وانامیکر John Wanamaker از این کار حمایت کرد.
رسم هدیه دادن به مناسبت روز مادر برای اولین بار در روز ۱۰ می ۱۹۰۸ با فرستادن ۵۰۰ گل میخک سفید آغاز شد. این گل‌ها به کلیسایی در Grafton شهری درایالت ویرجینیا ارسال شدند. آنا بخش عمده‌ای از زندگی‌اش را با خانواده‌اش در این شهر گذرانده بود. این رسم سال بعد با فرستادن ۱۰ هزار شاخه ادامه پیدا کرد. از همین‌جا بود که سنت خریدن گل میخک برای روز مادر شکل گرفت.
 بزرگداشت روز مادر به مرور با استقبال مواجه شد و ایالت‌های مختلف، آن را به رسمیت شناختند. این ماجرا به اندازه‌ای جدی بود که در سال ۱۹۱۱ در اغلب ایالت‌های امریکای شمالی و کانادا این مناسبت جشن گرفته می‌شد.
در سال ۱۹۱۴ رئیس‌جمهور وقت آمریکا Woodrow Wilson به‌صورت رسمی دومین یکشنبه ماه می هر سال را به بزرگداشت مادر اختصاص داد.  
روز مادر کم‌کم تبدیل به بهانه‌ای برای فروش بیشتر فروشگاه‌ها شد و اینجا بود که آنا اعلام کرد از کرده خود پشیمان است. او در سال‌های آخر عمرش علیه سوءاستفاده‌های تجاری از این روز فعالیت می‌کرد.
امروز در تاریخ: ۷ می
۷ می ۱۹۲۰: نخستین نمایشگاه گروه هنری سبعه کانادا در گالری هنر تورنتو (AGO کنونی) به نمایش درآمد. نقدهای اولیه مطلوب بود، اما فقط شش اثر از بیش از ۱۲۰ اثر نمایشگاه خریداری شد.
اعضای گروه سبعه اینها بودند:
Franklin Carmichael, Lawren Harris, A.Y. Jackson, Franz Johnston, Arthur Lismer, J.E.H. MacDonald and Frederick Varley

بقیه اتفاقاتی که در همین روز در تاریخ کانادا افتاده را اینجا بخوانید
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ جمعه ۷ می ۲۰۲۱

تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا


گلوب اند میل
 • ترودو برای پشتیبانی از آمریکا در صرف‌نظر کردن از حق مالکیت معنوی واکسن کرونا، تحت فشار است
 • اداره آمار کانادا در مدت ۵ سال ۱۷۲ میلیون دلار برای برای بهبود روش‌های کسب داده‌های مربوط به نژاد، جنسیت و گرایش جنسی هزینه می‌کند.
 • انتاریو اصرار دارد که دوزهای دوم واکسن به کارکنان مراقبت های بهداشتی داده شود.


تورنتو استار
 • پزشکان هشدار می‌دهند تعداد بیماران بخش‌های مراقبت‌های ویژه، کمتر از تعداد واقعی افرادی است که مراقبت‌های ویژه دریافت می‌کنند
 • با وجود نشانه‌های مثبت، متخصصان می‌گویند هنوز برای کمتر کردن محدودیت‌ها زود است و احتمال موج چهارم وجود دارد

 

نشنال پست
 • یک نماینده کنگره آمریکا به سفیر کانادا در مورد اقدام متقابل آمریکا در برابر وضع مالیات برای آمریکایی‌های صاحب املاک در کانادا هشدار داد
 •  Haidilao International Holding می‌گوید دوربین‌های مداربسته نصب شده در محیط غذاخوری رستوران‌های این مجموعه فقط برای مراقبت از امنیت مشتریان است نه ردیابی و گزارش مشتریان و کارکنان به مقامات چینی


ونکوور سان
 • در تیراندازی مرگبار Surrey  یک زن جان خود را از دست داد
 • کارشناسان می‌گویند افرادی که یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند، نیازمند دستورالعمل‌های به‌روز‌شده هستند
  
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2023 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences