Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۶۵۹، جمعه ۳۰ جولای ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۶۵۹
جمعه ۳۰ جولای ۲۰۲۱


Today Stats: 10,647 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - جمعه ۳۰ جولای ۲۰۲۱
تورنتو: نیمه‌ابری بارانی ۱۸ درجه   |   مونترال: بارانی ۱۹ درجه   |   ونکوور: آفتابی ۲۸ درجه   |   کلگری: کمی‌ابری ۲۷ درجه   |   تهران: کمی‌ابری ۳۴ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
 خبرهای فوری از کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم
 • پشه‌های ناقل ویروس نیل غربی امسال هم به تورنتو رسیدند؛ آنها با ما چه می‌کنند؟
 • یک پارک در میسی‌ساگا، برای اینکه خاکستر اجسادی که سوزانده می‌شوند راهی آب روان شوند
 • رستوران‌ها در انتاریو هنوز با کمبود نیروی کار روبرو هستند و مزایای بیشتری پیشنهاد می‌کنند
 • یکی از سه شرط انتاریو برای ورود به مرحله بازگشایی کامل تحقق یافته،‌ دو شرط دیگر باقیست
 • کانادا برنامه حمایت اقتصادی در دوران پاندمی را تا ۲۱ اکتبر تمدید کرد
 • ساندویچ سیب‌زمینی سرخ‌کرده یک غذای سوریه است که این آخر هفته می‌توانید یک دلار در تورنتو بخرید
 
کانادا با همه محدودیت‌های ناشی از کرونا؛ می‌خواهد رکورد پذیرش مهاجر را بشکند
ICMohajer.com
کانادا با وجود تمام مشکلات ناشی از پاندمی و بسته‌شدن مرزها، همچنان از نظر مهاجرت جایگاه اول را در دنیا دارد. این کشور در سال ۲۰۲۰ فقط به ۱۸۴ هزار نفر اقامت دائم داد که این تعداد، بسیار پایین‌تر از هدف‌گذاری قبلی، یعنی ۳۴۱ هزار نفر بود. 
اتاوا، برای جبران این کسری، تصمیم گرفته تا در سال جاری به ۴۰۱ هزار نفر، در ۲۰۲۲ به ۴۱۱ هزار نفر و در ۲۰۲۳ به ۴۲۱ هزار نفر اقامت دائم بدهد. 
کانادا در ماه جون بیش از ۴۵ هزار پرونده درخواست اقامت دائم PR را تایید کرده که بالاترین آمار برای یک ماه به شمار می‌آید. در همین ماه، کانادا به ۳۵٫۶۰۰ نفر دارای اقامت دائم PR هم خوشامد گفته است
بیشتر کسانی که در ماه جون اقامت دائم گرفتند، پیشاپیش، با ویزای موقت در کانادا زندگی می‌کردند. اما در راستای رسیدن به هدف‌های مهاجرتی، وزارت مهاجرت در ماه جون شروع کرد به اینکه به متقاضیان واجد شرایط ساکن در خارج از کانادا نیز اقامت دائم بدهد، به شرط آنکه به‌ طور کامل واکسینه شده یا قادر به پیروی از محدودیت‌های قرنطینه‌ای باشند. 

پریا اسکویی، مشاور رسمی امور مهاجرت در این مطلب، به ذکر جزئیات بیشتری در رابطه با رویکردهای مهاجرتی فعلی کانادا پرداخته است. 
آخر هفته
۹ جاذبه دیدنی در اطراف تورنتو که به شما احساس بودن در یک مکان خاص و عجیب را می‌دهند

چه اهل انتاریو باشید، چه نباشید، حتما درباره جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های تفریحی این استان زیاد شنیده‌اید. اما شاید اطلاعات چندانی درباره بعضی از این جاذبه‌های خاص و منحصربه‌فرد و ویژگی‌های هر کدام از آنها نداشته باشید.
واقعیت این است که جذابیت‌های تفریحی انتاریو و به‌ویژه تورنتو فقط به برج CN Tower یا آکواریوم شهر محدود نمی‌شود و اگر کمی اهل سیر و سفر و گشت‌وگذار در مکان‌های کمتر شناخته شده باشید، می‌توانید مکان‌های خاص و حتی عجیبی را برای سر زدن انتخاب کنید که هر کدام حال و هوای خاص خود را دارند.
نکته جالب این است که بسیاری از این مکان‌ها ویژگی‌هایی دارند که می‌توانند حال و هوای نقاط دیگر دنیا را برای شما زنده کنند.

اگر دوست دارید با این جاذبه‌های تفریحی انتاریو بیشتر آشنا شوید، بهتر است خواندن این مطلب را از دست ندهید.
 
تعطیلات طولانی این آخر هفته برای چیست؟ کجاها در تورنتو باز است و کجاها تعطیل؟

این آخر هفته، یک تعطیلات طولانی پیش رو داریم و کانادا از شنبه تا دوشنبه تعطیل است.
استان انتاریو دوشنبه را با نام Civic Day می‌شناسد. اما جالب است بدانید دلیل نام Civic Day در کانادا این است که شهرهای مختلف آزادند آن را به سلیقه خود نامگذاری کنند.
در استان بریتیش کلمبیا، این روز British Columbia Day در استان آلبرتا Heritage Day و در اتاوا Colonel By Day نامیده می‌شود. هر کدام از شهرها و استان‌های دیگر هم برای این روز نام متفاوتی گذاشته‌اند.

اگر می‌خواهید بدانید Civic Day چه تاریخچه‌ای دارید و این دوشنبه کجاها باز و کجا تعطیل است اینجا را بخوانید
مهاجران در کانادا ۲۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند و بیشترین آنها به ترتیب از آسیا، آفریقا و اروپا هستند
مهاجران در کانادا ۲۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند و بیشترین آنها به ترتیب از آسیا، آفریقا و اروپا هستند - رویا گلسرخی دوشنبه
ترکیب مهاجران در کانادا نسبت به سایر کشورهای مهاجرپذیر از جمله آمریکا و استرالیا به گونه‌ایست که تنوع بیشتری دارد، اما این تنوع با آنچه به طور معمول تصور می‌شود تفاوت زیادی دارد. آخرین آمارها نشان می‌دهد که بیشترین گروه مهاجران در کانادا به ترتیب از قاره‌های آسیا، آفریقا و اروپا هستند.
تقریبا ۲۲ درصد جمعیت کانادا کسانی هستند که یا مهاجر هستند و یا اقامت دائم PR کانادا را دارند.
در میان مهاجران، ۶۰/۳ درصد در گروه مهاجرت اقتصادی،‌ ۲۶/۸ درصد در گروه مهاجرت خانوادگی و ۱۱/۶ درصد در گروه پناهندگان هستند.
آسیا شامل خاورمیانه بزرگترین منبع تامین مهاجران در کانادا هستند، به طوری که در آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۶، حدود ۶۲ درصد تازه‌وادران کانادا در آسیا به دنیا آمده‌اند. سهم کشورهای آفریقایی ۱۳/۴ درصد است.
تورنتو، ونکوور و مونترال مقصد بیش از نیمی از مهاجرانی هستند که تازه به کانادا آمده‌اند.
از هر ۵ نفر کانادایی بیش از یک نفر در خارج از کانادا به دنیا آمده است،‌ پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۳۶ آنها ۳۰ درصد جمعیت کانادا را تشکیل بدهند.
تورنتو چهارمین شهر برتر آمریکای شمالی در رده‌بندی استعدادهای فناوری؛ رتبه‌بندی CBRE در آمریکا

شرکت املاک و مستغلات آمریکایی CBRE اخیرا فهرستی از برترین شهرهای آمریکای شمالی در رده‌بندی استعدادهای فناوری را منتشر کرده، که در آن تورنتو رتبه چهارم را دارد. 
سان‌فرانسیسکو، سیاتل و واشنگتن به ترتیب اول تا سوم هستند. 
در این گزارش آمده که تورنتو در پنج سال اخیر ۸۱ هزار و ۲۰۰ شغل مربوط به فناوری اضافه کرده و ۲۶ هزار و ۳۳۸ مدرک مربوط به فناوری صادر کرده است.
در بین ۵۰ مورد اول فهرست، شهرهای دیگر کانادا هم وجود دارند؛ اتاوا در رده‌ی دهم، ونکوور یازدهم، مونترال شانزدهم، واترلو بیست‌ویکم، کلگری بیست‌وهشتم، کبک سی‌وچهارم و ادمونتون سی‌وهشتم است.
این گربه‌ها در دوران پاندمی همپای صاحبان خود ماجراجویی کرده‌اند و تبدیل به سلبریتی شده‌اند
در این ۱۶ ماه اخیر کانادایی‌ها به دلیل لاک‌داون‌های مرتبط با پاندمی، وقت بیشتری را در فضای باز و طبیعت گذرانده‌اند،‌ اما مساله اینجاست که بسیاری از گربه‌های خانگی هم در این تفریحات و ماجواجوئی‌ها،‌ همراه آنها بوده‌اند.
اگر اهل سوشال مدیا به‌ویژه اینستاگرام هستید می‌توانید با دنبال‌کردن هشتگ #adventurecats، تصاویر زیادی از همراهی گربه‌ها را با آدم‌ها در تفریحاتی مانند قایق‌سواری، پیاده‌گردی و حتی اسکی ببینید.
در این میان برخی از این گربه‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تیک تاک شهرت زیادی پیدا کرده و عملا به سلبریتی تبدیل شده‌اند.
خانم Julie Posluns که مدرسه‌ی آنلاین تربیت گربه دارد می‌گوید از ابتدای پاندمی، تقاضا برای کلاس‌های او افزایش پیدا کرده است.
یک کاندوی ۱۹ میلیون دلاری در محله یورکویل تورنتو که کاندو نیست، یک قصر اروپایی است
وقتی داریم درباره این کاندو حرف می‌زنیم، تصور رایج خود را از کاندو کنار بگذارید، ‌این یک قصر اروپایی است که در دل یک کاندو ساخته شده است.
این کاندو که اخیرا با قیمتی حدود ۱۹ میلیون دلار وارد مارکت شده در یورکویل Yorkville یکی از تاپ‌ترین محله‌های تورنتو قرار دارد که مرکز بهترین فروشگاه‌های برند و رستوران‌های تاپ است.
زیربنای این کاندو - قصر ۶۳۰۰ فوت مربع است که سه اتاق خواب، پنج سرویس بهداشتی و پارکینگ برای ۴ خودرو دارد.
تمام امکانات لاکچری که فکرش را بکنید در آن پیدا می‌شود؛ ۵ شومینه، شش بالکن، آسانسور اختصاصی، سردابه‌ شراب و…
این کاندو در ساختمان Hazelton Private Residences به نشانی شماره ۱۱۸ در Yorkville Ave واقع شده و چند بار برای فروش با قیمت‌های از ۱۴ تا ۱۸/۷ میلیون دلار وارد مارکت شده است.
این ساختمان تنها ۱۶ واحد در ۹ طبقه دارد و در سال ۲۰۰۸ ساخت آن به پایان رسیده است.

برای اطلاعات بیشتر درباره این خانه و دیدن عکس‌های بیشتری از آن اینجا را کلیک کنید.
همیشه هم برنده‌شدن در پیشنهاد قیمت‌ها به نفع شما نیست؛ ارزش ملک و توان مالی خودتان را در نظر بگیرید
وقتی بازار داغ و رقابتی است، شما مجبور هستید که قیمتی را ارائه کنید که بتوانید از رقبای خود برای خریدن خانه پیشی بگیرید، اما پیش از آنکه پیشنهاد خود را ارائه دهید، به دقت بررسی کنید که ارزش این ملک چقدر است و دیگر اینکه چقدر توانایی پرداخت دارید. یک ایجنت املاک می‌تواند در تعیین ارزش ملک و اینکه آیا پیشنهاد شما رقابتی هست یا نه به شما کمک کند.
آقای Joe Richer از مدیران شورای مسکن انتاریو Real Estate Council of Ontario یا RECO می‌گوید بدیهی است پیشنهادی که به میزان قابل توجهی بیش از ارزش ملک باشد، احتمال موفقیت شما را در مزایده افزایش می‌دهد، اما این کار همیشه هم به لحاظ مالی به نفع شما نیست.
وی توصیه می‌کند، پیش از ارائه‌‌ی پیشنهاد، با متخصص املاک و مستغلات و مشاوران دیگر خود همکاری کنید تا بهترین راه پیش رو را در مورد ارزش پیشنهاد و شرایطی که باید در آن بگنجانید تعیین کنید.
جنایت‌های نفرت‌محور در کانادا علیه افراد به دلیل نژاد یا قومیت، در سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است
اداره آمار کانادا دیروز با اعلام آمار جنایت‌های نفرت‌محور در کانادا، خبر داد که میزان این جنایت‌ها که افراد را به دلیل نژاد یا قومیت هدف قرار می‌دهند، در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده و در سال ۲۰۲۰ به ۸۰ درصد افزایش رسیده است.
وقتی پای جنایت نفرت‌محور علیه بومیان پیش می‌آید، این آمار شدت بیشتری می‌یابد و در سال گذشته ۱۵۲ درصد افزایش یافته است.
تعداد کل جرائم نفرت‌محور از ۱۹۵۱ مورد در سال ۲۰۱۹ به ۲۶۶۹ مورد در سال ۲۰۲۰ رسیده است. در سال ۲۰۱۸، این رقم ۱۸۱۷ بود.
آژانس آمار فدرال اعلام کرده که این بالاترین جرایم نفرت‌محور گزارش شده توسط پلیس از سال ۲۰۰۹ است.»
استان انتاریو با ۳۲۱ مورد پیشگام چنین جنایاتی است  و پس از آن بریتیش کلمبیا با ۱۹۶ مورد و آلبرتا با ۱۰۵ مورد قرار دارد.
یک عمارت رویایی با قیمتی خیالی در یکی از بهترین مناطق ریچموندهیل که برنده چندین جایزه طراحی شده است
محله South Richvale، در شمال بزرگراه ۴۰۷ و غرب خیابان یانگ، یکی از بهترین مناطق مسکونی در ریچموندهیل است که خانه‌ها در آن همه چند میلیون دلاری هستند.
خانه شماره ۶۵ در Westwood Lane تنها ۶ سال عمر دارد و ساخت آن در سال ۲۰۱۵ به پایان رسیده است. این عمارت ۱۲ هزار فوت مربع زیربنا دارد و بر روی زمینی با ابعاد ۱۰۰ در ۳۰۰ فوت ساخته شده است.
تزیینات و وسایل لاکچری این خانه، توسط Flora Di Menna طراحی شده و تاکنون جوایز متعددی را برنده شده است از جمله جایزه‌ی Canadian Property Award و جایزه‌ی بهترین طراحی داخلی. 
فضای داخلی این عمارت ترکیبی از طراحی معاصر و کلاسیک است. خانه ۶ اتاق خواب، ۹ سرویس بهداشتی، سقف‌های بلند، آسانسور، سونا، باشگاه ورزشی و سالن سینما دارد. استخر فضای باز آن با آب‌نماهای زیبایی تزیین و نورپردازی شده است.
این عمارت با قیمت ۱۲ میلیون و ۹۵۰ هزار دلار لیست شده است.

برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
نیمی از کانادایی‌هایی که واکسن زده‌اند، مایل نیستند با کسانی معاشرت کنند که واکسن نزده‌اند
طبق نظرسنجی جدید موسسه تحقیقات افکار عمومی Angus Reid، تقریبا نیمی از کانادایی‌هایی که علیه کرونا واکسینه شده‌اند مایل نیستند تا با کسی معاشرت کنند که واکسن نزده‌اند. این عدم‌تمایل در میان افراد مسن بیشتر از افراد جوان است.
خانم Shachi Kurl رئیس این موسسه می‌گوید که اکثر کانادایی‌هایی که واکسن دریافت کرده‌اند معتقدند که اشکالی ندارد از افراد درباره وضعیت واکسیناسیون آنها سوال کرد.
این نظرسنجی نشان داده است که تنها ۵ درصد از کسانی که در نظرسنجی شرکت داشتند و واکسن نمی‌زنند، می‌گویند که با پرسش در مورد وضعیت واکسیناسیون خود مشکلی ندارند.
در انتاریو، ۶۰ درصد از افراد حاضر در نظرسنجی از پاسپورت واکسن برای رویدادهای بزرگ حمایت می‌کنند، چیزی که داگ فورد نخست‌وزیر استان آشکارا با آن مخالفت کرده است.
پروژه کاندومینیوم با طراحی ابر و موج قرار است جلوه تازه‌ای به غرب تورنتو بدهد
یک پروژه‌ی جدید کاندو برای ساخت در محله The Junction در غرب تورنتو مطرح شده که دارای پارک عمومی، فضای تجاری و اداری، پارکینگ زیرزمینی برای ماشین و دوچرخه و بام‌های سبز است.
در این پروژه قرار است حدود ۲ هزار واحد مسکونی در ۶ برج ساخته شود که بخش زیادی از آنها به عنوان مسکن مقرون‌به‌صرفه طراحی شده‌اند.
این مجموعه‌ی چندمنظوره در شماره ۵ و ۴۳ در Junction Road، پس از اینکه به پایان برسد، ظاهر منطقه را به کلی تغییر خواهد داد.
بخش زیادی از اهمیت این پروژه به خاطر طراحی متفاوت و خمیده‌ی نمای بیرونی آن است که شکل ابر و موج را تداعی می‌کند.
برج‌های این مجموعه بین ۱۵ تا ۳۵ طبقه خواهند بود.
ترفندهای کاهش حق بیمه؛ داشتن پارکینگ اختصاصی در خانه ممکن است باعث کاهش بیمه اتومبیل شما شود
باور نمی‌کنید که برای بیمه‌گذار مهم باشد که شما اتومبیل خود را در پایان روز کجا پارک می‌کنید؟ 
گاهی، در شهرهای بزرگ، فقط امکان پارک در خیابان فراهم است. در شهرهای کوچکتر، شهرک‌ها و مناطق روستایی، ممکن است به یک کوچه، مسیر اتومبیل‌رو داخل ملک، یا گاراژ، دسترسی داشته باشید. 
شرکت‌های بیمه ریسک‌های پارک خودرو در خیابان را، از نظر آسیب و سرقت، در مقایسه با کوچه یا گاراژ، ارزیابی و حق بیمه شما را، بر این اساس، تعیین می‌کنند. 
اگر به پارکینگ اختصاصی دسترسی دارید، با کارگزار بیمه خود در میان بگذارید، ممکن است به شما تخفیف تعلق بگیرد. 
آیا این خانه ۱/۴ میلیون دلاری در ویلودیل هم ممکن است بالاتر از قیمت فروخته شود؟ شاید
وقتی فروشنده خانه در لیستینگ خود می‌نویسد «قابل توجه سازندگان خانه» یعنی که این خانه بیش از آنکه قابل سکونت باشد برای کوبیدن و ساختن مجدد مناسب است، اما با این همه قیمت ۱/۴ میلیون دلار برای خانه‌ای کوچک که دو اتاق خواب و تنها یک سرویس بهداشتی دارد هنوز هم می‌تواند باعث تعجب شود؛ حتی اگر در ویلودیل در نورث‌یورک باشد که این روزها کانون ساخت و سازها در شمال تورنتوست.
عکس‌هایی که فروشنده از این ملک گذاشته تایید می‌کند که خانه به این شکل قابل سکونت نیست، نشانه‌هایی از آسیب در سیستم لوله‌کشی آب آن در اتاق‌ها دیده می‌شود، کفپوش آن خراب شده و لیست مشکلات آن ادامه دارد. 
ابعاد زمین این خانه در Athabaska Avenue هم ۴۰ در ۱۲۲ فوت است که چندان هم بزرگ به نظر نمی‌رسد. با این همه آیا باز هم باید منتظر فروش با قیمت بالاتر باشیم؟ بازار مسکن تورنتو نشان داده که هیچ چیز در این بازار غیرممکن نیست.
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ جمعه ۳۰ جولای ۲۰۲۱

تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا در این مطلب بخوانید.​​


گلوب اند میل
 • نارضایتی گسترده از برنامهٔ آلبرتا برای کووید ۱۹
 •  «سراسیمگی دیوانه‌وار» با هجوم افغان‌ها برای درخواست اسکان مجدد در کانادا
 •  پناهجوی نیجریه‌ای، ناامید از ژاپن، می‌خواهد به کانادا بیاید


تورنتو استار
 • پارو-زن-‌ها متشکریم!
 •  انتاریو نتوانست این قاضی سیاهپوست را تحت پیگرد قرار دهد و در نتیجه ۳/۴ میلیون دلار بدهکار شد
 •  کانادا باید مراقب ترامپ درون بایدن و شعار «آمریکایی بخر» او باشد
 

نشنال پست
 • دود آتش‌سوزی‌ها کلانشهر را کاملاً احاطه کرده است
 •  طلا روی آب
 •  حمایت دادگاه از یک ابزار کلیدی در نبرد علیه کلاهبرداری


توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید


ونکوور سان
 • دودهای ناشی از آتش‌سوزی‌ها در طبیعت استان بریتیش‌کلمبیا در راه ونکوور است و پیش‌بینی می‌شود که تا پاییز هم باقی بماند
 • تنها ۴۰ درصد مردم بریتیش‌کلمبیا معتقدند که همه محدودیت‌ها به طور کامل در ۷ سپتامبر برداشته خواهد شد
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences