Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
Share
جواهری بلندیان
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو پنج‌شنبه ۲۸ آوریل ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه‌ابری ۱۰ درجه | مونترال: آفتابی ۸ درجه | ونکوور: نیمه‌ابری ۱۶ درجه | کلگری: ابری ۹ درجه | تهران: ۲۶ درجه
دندانپزشکی در کانادا اسیدپاشی در تهران
خانم دندانپزشک ایرانی؛ زندگی در کانادا – اسیدپاشی در تهران

زنی که یکشنبه این هفته در تهران به روی خاله ۶۳ ساله خود اسید پاشیده بود و پس از دستگیری گفته بود که دندانپزشک بوده و در کانادا زندگی می‌کرده بالاخره پس از ۷۲ ساعت سکوت چهارشنبه صبح لب به سخن گشود و دلیل این کار خود را توضیح داد. این گزارش را در شماره جدید هفته‌نامه چاپی آتش که امروز منتشر شده می‌خوانید. ادامه مطلب

مرد کانادایی با ۲۴ همسر و ۱۴۵ فرزند در شماره ۳۴ هفته‌نامه چاپی آتش

شماره جدید هفته‌نامه چاپی آتش با تیتر اول درباره مردی که ۲۴ همسر و ۱۴۵ فرزند دارد از امروز در همه مراکز توزیع نشریات ایرانی قابل دسترسی است. در این شماره همچنین با خانه پرینس، هنرمند تازه درگذشته آشنا می‌شویم و می‌بینیم در تورنتو با چه مبلغی می‌توان آن را خرید.
کمی درباره سرشماری سراسری کانادا خواهیم خواند و با مطالب مربوط به مسکن و جامعه به خانه‌های شما آمده‌ایم.
ادامه مطلب

  روزنامه‌های امروز کانادا؛ پنج‌شنبه ۲۸ آوریل ۲۰۱۶ 


تورنتو استار

 • این دکتر از چهار بیمار خود سوء‌استفاده جنسی کرده است. او شش ماه دیگر می‌تواند کار پزشکی خود را از سر بگیرد. دکتر جواد پیروی در مدت یکسال از چهار بیمار زن خود در یک کلینیک همگانی سوء‌استفاده جنسی کرده است. وکیل انجمن پزشکان و جراحان خواسته است مجوز فعالیت این دکتر برای همیشه باطل اعلام شود.
 • نگاهی به شرکت سرمایه‌گذاری محرمانه‌‌ی NDP در انتاریو. تورنتو استار دریافته است که شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی Ontario Cornerstone Leadershipکه توسط اتحادیه‌ها تأمین مالی می‌شود، برای پوشش دادن هزینه‌های مبارزات انتخاباتی ایجاد شده و با تضمین یک وام شش میلیون دلاری به مبارزات انتخاباتیNDP در انتخابات ۲۰۱۴ کمک کرده است.
 • جهش چشم‌گیر میزان پول‌های ارسالی شرکت‌ها به گریزگاه‌های مالیاتی برون‌مرزی؛ شرکت‌ها و شخصیت‌های حقیقی کانادایی سال گذشته ۴۰ میلیارد دلار پول به جزایر استوایی و قلمروهای اروپایی مصون از مالیات فرستاده‌اند. این مبلغ چهار برابر مقدار سال قبل از آن است.

گلوب‌اندمیل
 • کریستی کلارک، نخست‌وزیر بریتیش‌کلمبیا، از سال ۲۰۱۱ مجموعا ۲۷۷ هزار دلار از لیبرال‌ها دریافت کرده است. حقوق کریستی کلارک، نخست‌‌وزیر بریتیش کلمبیا، در این مدت ۱۹۵ هزار دلار بوده اما او سالانه ۵۰ هزار دلار اضافه هم دریافت می‌کرده است. او از طرف مخالفان خود متهم شده است که از منبع کمک‌های مالی حزب بهره‌برداری شخصی می‌کند.
 • دولت لیبرال اداره‌ای تاسیس می‌کند که برای ایجاد تغییرات اساسی در نحوه‌ی استفاده از انرژی، اختیارات کافی دارد. دولت انتاریو برای محقق ساختن اهداف زیست‌محیطی خود در نظر دارد تا سال۲۰۵۰ تولید گازهای گلخانه‌ای را در بخش عمده‌ای از ساختمان‌های استان به صفر برساند و استفاده از خودروهای شخصی را برای رفتن به محل کار به ۲۰ درصد کاهش دهد.
 • پزشکان هشدار می‌دهند انتاریو برای مقابله با هجوم مواد شبه‌افیونی غیرمجاز آمادگی ندارد. گروهی از پزشکان و مقامات بهداشت عمومی از دولت استانی می‌خواهند برای حل مشکل مصرف بیش از حد فنتانیل، به صورت اضطراری چاره‌ای بیندیشد.

نشنال پست
 • پلیس لس‌‌آنجلس پرونده‌ی مربوط به قتل زنی را بعد از حدود نیم قرن حل کرد. مقتول دختری ۱۹ ساله به نام ریت ژوروستون است که تابستان آن سال مونترال را برای سفر به آمریکا ترک کرد و هرگز باز نگشت. جسد او در  حالی که ۱۵۰ ضربه چاقو به او وارد شده بود.
 • جسد پیدا شده ممکن است متعلق به گروگان کانادایی باشد. سخنگوی ارتش فیلیپین روز چهارشنبه اعلام کرد بدن مرد سفیدپوستی که در جزیره جولو پیدا شده احتمالاً متعلق به گروگان کانادایی ریدزدل است که توسط گروهی تروریستی به قتل رسید.
 • پرداخت خون‌بها شعله‌های این آتش را بیشتر می‌کند؛ وقتی نخست‌وزیر جاستین ترودو گفت: «کانادا نه اکنون و نه در آینده، نه مستقیم و نه غیر مستقیم، به تروریست‌ها خون‌بها نخواهد داد» یا دروغ می‌گفت یا در حال اعلام سیاست‌های جدید دولت بود. چرا که ما تا به حال، هم در دولت‌های محافظه‌کار و هم لیبرال، باید به طریقی به تروریست‌ها خون‌بها داده باشیم. و همیشه هم درباره آن دروغ گفته‌ایم.

ونکوور سان

 • عملیات راهسازی ممکن است مسیرهای اصلی شهر را مسدود کند. تعداد زیادی پروژه‌ ساختمانی، راهسازی و فاضلاب، به همراه فستیوال‌ها و صحنه‌های فیلمبرداری مختلف، امسال تابستان خیابان‌های زیادی را خواهد بست.
 • دوی استقامت در کهنسالی؛ یول کوان دونده هشتاد و چند ساله‌ ماراتون بوستون، در ۶۰ سالگی مسابقات دو را شروع کرد. او در نظر دارد یک مسابقه ماراتون ونکوور دیگر نیز به سابقه‌ درخشان خود اضافه کند.
 • معضل مواد ساختمانی، خانه‌سازی را با مشکل مواجه کرده است. یکی از استدلال‌های طرفداران برج‌های مسکونی آن است که با حذف بهای زمین و پایین آوردن هزینه‌ها از طریق تولید انبوه، می‌توان مسکن قابل خرید برای قشرهای متوسط و پایین جامعه فراهم آورد. اما نکته‌ای که از آن غفلت می‌شود آن است که این آسمان‌خراش‌های بتنی به دلیل مواد ساختمانی خود بسیار بیشتر از خانه‌های کوچک و چوبی خرج برمی‌دارند.
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
سرشماری ۲۰۱۶ کانادا؛ از این دوشنبه در خانه‌های شما
کانادا این روزها خود را برای سرشماری سراسری آماده می‌کند و همه ساکنان کانادا از دوشنبه این هفته باید منتظر دریافت دستورالعمل سرشماری سال جدید باشند.
در کانادا بخشی از مهم‌ترین تصمیمات کشوری، بر اساس داده‌هایی گرفته می‌شود که از  این آمارگیری سراسری به دست می‌آید. بد نیست بدانید طبق قوانین کانادا، شرکت در این سرشماری برای همه اجباری است.
ادامه مطلب

قصر سابق پرینس را در تورنتو ۱۳ میلیون دلار بخرید
پرینس یکی از مشهورترین ستارگان دنیای موسیقی که هفته پیش درگذشت، چند سالی را در تورنتو زندگی کرده بود. حالا خانه این ستاره موسیقی با قیمت ۱۳ میلیون دلار قابل خریداری است. با قصر رویایی او بیشتر آشنا می‌شویم و می‌بینیم او به همراه همسر تورنتویی خود، کجا زندگی می‌کرده و بخشی از عاشقانه‌ترین سال‌های زندگی پرینس در کدام خانه تورنتو سپری شده است. ادامه مطلب

ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
سرویس رفت و برگشت فرودگاه
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by MailChimp