Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۳۴۸، دوشنبه ۲۷ اپریل ۲۰۲۰
View this email in your browser
شماره: ۱۳۴۸
دوشنبه ۲۷ اپریل ۲۰۲۰Today Stats: 9,939 Subscribers
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا ورق بزنید
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - دوشنبه ۲۷ اپریل ۲۰۲۰
 تورنتو: نیمه‌ابری ۱۱ درجه   |   مونترال: ابری ۷ درجه   |   ونکوور: بارانی ۱۳ درجه   |   کلگری: بارانی ۱۵ درجه   |   تهران: ۱۳ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
خلاصه مهم‌ترین گزارش‌ها و آمارها از ویروس کرونا در کانادا
 • آخرین آمار کانادا: ۴۷٫۳۰۶ مورد
 • آخرین آمار مرگ بر اثر کرونا در کانادا: ۲٫۶۷۳ مورد
 • آخرین آمار انتاریو: ۱۴٫۸۵۶ مورد
 • آخرین آمار مرگ بر اثر کرونا در انتاریو: ۹۴۸ مورد
 • آخرین آمار کبک: ۲۴٫۱۰۷ مورد
 • آخرین آمار مرگ بر اثر کرونا در کبک: ۱٫۵۱۵ نفر

خبرهای امروز روزنامه خبری آتش
 • داگ فورد امروز قدم‌های اولیه برای بازگشایی در انتاریو را اعلام می‌کند
 • مریم منصف وزیر زنان کانادا: کرونا خشونت‌های خانگی را افزایش داده است
 • داستان سفر مردی که به خاطر کرونا از تورنتو فرار کرد و ۳۰ ساعت در راه بود تا به خانه‌اش برسد
 • کرونا؛ اوضاع برای وکلای مسکن کانادا هنوز خوب است، ولی تا کی؟
 • امروز ثبت نام برای یارانه ۷۵ درصدی حقوق کارکنان آغاز می‌شود
 • کرونا نرخ خودکشی در کانادا را افزایش می‌دهد، ولی ممکن است ۱۲ تا ۱۸ ماه طول بکشد
 • انتاریو؛ دختر ۱۲ ساله پس‌انداز خود برای تحصیل در هاروارد را به قربانیان نوا اسکوشیا بخشید
 • تست کرونای ۵ نفر از کارکنان کاسکو در وان مثبت اعلام شد
 • تست کرونای یک بیمار نوجوان در بیمارستان کودکان SickKids مثبت شد
 • کرونا و بحران گوشت و سیب زمینی در کانادا
 • یک پسر ۱۵ ساله در شمال تورنتو دیروز هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد
داگ فورد امروز قدم‌های اولیه برای بازگشایی در انتاریو را اعلام می‌کند
داگ فورد، نخست‌وزیر انتاریو قرار است بعدازظهر امروز (دوشنبه) در مورد اقدامات ابتدایی برای بازگشایی استان، اطلاعاتی ارائه کند.
هفته گذشته مقامات سلامت استان مدل‌های جدید آماری و سناریوهای احتمالی در مبارزه علیه کرونا را منتشر کردند و اعلام کردند که به نظر می‌رسد شیوع کرونا در استان به اوج خود رسیده باشد، ولی در برخی مراکز مثل آسایشگاه‌ها، در حال افزایش است. 
پیش بینی می‌شود که کنفرانس خبری از ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر آغاز شود.
مریم منصف وزیر زنان کانادا: کرونا خشونت‌های خانگی را افزایش داده است
مریم منصف وزیر زنان کانادا: کرونا خشونت‌های خانگی را افزایش داده است
اختصاصی آتش آنلاین
مریم منصف، وزیر زنان و برابری جنسیتی در کانادا می‌گوید که بحران کرونا تعداد خشونت‌های خانگی را افزایش داده است و آمار مشاوره‌های این وزارت‌خانه نشان می‌دهد که نرخ خشونت‌های خانگی در بخش‌هایی از کشور در حال بالا رفتن است.
او در مصاحبه‌‌ای با CBC News می‌گوید: «آنچه که همه‌گیری کرونا با ایجاد اقدامات قرنطینه شخصی و بستن برخی مراکز و سیستم‌های حمایتی انجام داده، می‌تواند خطرآفرین باشد.»
خبرنگار آتش از اظهارات مریم منصف وزیر زنان و برابری جنسیتی کانادا گزارش می‌دهد.
داستان سفر مردی که به خاطر کرونا از تورنتو فرار کرد و ۳۰ ساعت در راه بود تا به خانه‌اش برسد
داستان سفر مردی که به خاطر کرونا از تورنتو فرار کرد و ۳۰ ساعت در راه بود تا به خانه‌اش برسد

یکی از قشرهایی که به دلیل شیوع کرونا زندگی‌شان دستخوش تغییرات ناگهانی و زیادی شده، افرادی هستند که خارج از کشور خود زندگی می‌کنند.
بعد از همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، بسیاری از کشورها به شهروندانی که خارج از کشور داشتند، توصیه کردند که هر چه سریع‌تر به کشور خود برگردند. این رها کردن ناگهانی کار و زندگی، مشکلات زیادی را برای این افراد به وجود آورده است.
در این مطلب، روایت Mckay Carroll شهروند نیوزیلندی را می‌خوانید که در تورنتو زندگی می‌کرد. او که در زمینه فیلم و تلویزیون کار می‌کند، مدتی پیش برای کار و زندگی به تورنتو آمده بود اما پس از شروع کانادا مجبور شد به کشور خود برگردد.
کرونا؛ اوضاع برای وکلای مسکن کانادا هنوز خوب است، ولی تا کی؟
آقای Jeffrey Lem وکیل در تورنتو که در مورد مسائل قانون املاک و مستغلات و فناوری‌های حقوقی در رسانه‌ها می‌نویسد، معتقد است که حال و روز وکلای املاک و کسب‌وکارهای مرتبط با زمین آنقدرها هم بد نیست. البته او این را در مقایسه با بسیاری از کسب‌وکارهای دیگر می‌گوید که در اثر همه‌گیری کووید ۱۹ تعطیل شده و معلوم نیست کی می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.
از آنجایی که در کانادا، وکلا و خدمات ثبت زمین، از قوانین مرتبط با تعطیلی و قرنطینه اجباری مستثنی شده‌اند و همچنین، همه استان‌های کانادا از سیستم‌ الکترونیکی ثبت زمین برخوردار هستند، این حوزه بیزینس به اندازه سایر بیزینس‌ها آسیب ندیده است.
اما به هر تقدیر کرونا دامن این بیزینس را هم گرفته و چالش‌هایی را برای آن به‌وجود آورده است. به‌طوری که میزان فروش خانه نسبت به یک سال گذشته پایین آمده است و بسیاری از معاملات مشروط، توسط خریداران لغو می‌شوند. از طرف دیگر، این روزها مشکل انتقال پول و استفاده از حواله‌های الکترونیکی بیش از پیش دشوار به نظر می‌رسد. با این حال، هنوز هم جای امیدواری وجود دارد.
این مطلب می‌کوشد تا چشم‌انداز واقع‌بینانه‌ای از وضعیت موجود و آینده این بیزینس به دست آورید.
امروز ثبت نام برای یارانه ۷۵ درصدی حقوق کارکنان آغاز می‌شود
ثبت نام برای پرداخت ۷۵ درصد از حقوق کسب و کارها توسط دولت از امروز در کانادا آغاز می‌شود. انتظار می‌رود کنفرانس خبری روزانه جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، امروز (دوشنبه) بر آغاز برنامه یارانه دستمزد تمرکز داشته باشد.
کسب‌وکارها از امروز می‌توانند برای دریافت یارانه ۷۵ درصدی پرداخت دستمزد ثبت نام کنند. این یارانه تا ۸۴۷ دلار در هفته به ازای هر کارمند و برای مدت ۱۲ هفته است.
کرونا نرخ خودکشی در کانادا را افزایش می‌دهد، ولی ممکن است ۱۲ تا ۱۸ ماه طول بکشد
Global News
انتظار می‌رود که نرخ خودکشی در کانادا به دنبال افزایش مشکلات ناشی از شیوع کرونا مثلا افزایش بی‌سابقه بیکاری، افزایش پیدا کند و شرایط سلامت روانی افراد به خطر بیفتد. خانم Mara Grunau، مدیر اجرایی مرکز پیشگیری از خودکشی Centre for Suicide Prevention، اعلام کرده بسیاری از افراد در کانادا پیش از این با مشکلات مالی روبه‌رو بوده‌اند، اما این بیماری احساساتی چون اضطراب، استرس و نگرانی از آینده را بر مشکلات قبلی افزوده است.«به ازای هر یک درصد افزایش در بیکاری، براساس تحقیقات انجام شده، آمار خودکشی ۷۹ دهم درصد افزایش می‌یابد. در بیشتر مواقع، ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از بحرانی مالی طول می‌کشد تا تاثیر این افزایش نرخ خودکشی مشاهده شود.»
تست کرونای یک بیمار نوجوان در بیمارستان کودکان SickKids مثبت شد
CTV News
تست کرونای یک بیمار نوجوان در بیمارستان کودکان SickKids مثبت اعلام شد. تحقیقات برای پی بردن به منشا ابتلای این بیمار به کرونا ادامه دارد. این بیمارستان اعلام کرد که به دنبال مثبت شدن تست یکی از بیماران، از سایر بیماران آن بخش هم تست گرفته شده است، ولی همه نتایج، منفی بوده است. اعضای کادر درمان این واحد هم تست داده‌اند و تا زمان اعلام نتیجه، در خانه قرنطینه هستند.
انتاریو؛ دختر ۱۲ ساله پس‌انداز خود برای تحصیل در هاروارد را به قربانیان نوا اسکوشیا بخشید
انتاریو؛ دختر ۱۲ ساله پس‌انداز خود برای تحصیل در هاروارد را به قربانیان نوا اسکوشیا بخشید
CBC News
یک دختر ۱۲ ساله اهل کیچنر انتاریو تمام پس‌انداز خود را برای اینکه در هاروارد درس بخواند به خانواده پلیسی که در تیراندازی نوا اسکوشیا کشته شد اهدا کرد.
Ava Parry دوست دارد در دانشگاه هاروارد در بوستون، در رشته کامپیوتر درس بخواند، اما بعد از اینکه پدر و مادرش به او و خواهرش در مورد حادثه نوااسکوشیا توضیح دادند، او تمام پس‌انداز خود را که ۸۲ دلار کانادا و ۶ دلار آمریکا بود به خانواده Heidi Stephenson، نیروی پلیس کشته شده در حادثه نوااسکوشیا اهدا کرد.
کرونا و بحران گوشت و سیب زمینی در کانادا
Global News
تولید کنندگان سیب‌زمینی در کانادا با این بحران مواجه هستند که بسیاری از محصولات تولیدی آنها که قرار بوده به عنوان سیب زمینی سرخ شده در رستوران‌ها استفاده شود، اکنون بدون تقاضا مانده است. همچنین ممکن است زنجیره تامین مواد غذایی در کانادا با کمبود محصولات پروتئینی مثل گوشت گوساله، خوک و احتمالا غذای دریایی مواجه شود. گلوبال نیوز گزارش داده تعدادی از کارخانه‌های بسته بندی گوشت در آلبرتا و انتاریو که مسئولیت تامین بخش قابل توجهی از گوشت کانادا را بر عهده دارند، به خاطر شیوع COVID-19 بسته شده‌اند یا خطوط تولید خود را کاهش داده‌اند.
تست کرونای ۵ نفر از کارکنان کاسکو در وان مثبت اعلام شد
تست کرونای ۵ نفر از کارکنان کاسکو در وان مثبت اعلام شد
City News
نتیجه تست کرونای پنج نفر از کارکنان شعبه کاسکو در وان در تقاطع Highway 7 و Weston Road مثبت شده است.
دو نفر از مبتلایان، تماس مستقیم با بیماران مبتلا داشته‌اند. بهداشت عمومی منطقه به منظور اطمینان از پیشگیری از آلودگی و اقدامات كنترلی، از جمله تمیز كردن و ضدعفونی، در حال همکاری با مدیریت کاسکو است.
مقامات بهداشتی گفتند که دو مورد بازرسی در محل انجام شده و بازرسی سوم برای این هفته تعیین شده است.
یک پسر ۱۵ ساله در شمال تورنتو دیروز هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد
Global News
یک پسر ۱۵ ساله در شمال تورنتو دیروز (یکشنبه) هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد. پلیس تورنتو اعلام کرده که تیراندازی در تقاطع Jane Street و Sheppard Avenue West  صورت گرفته و پسر ۱۵ ساله پس از حضور ماموران پلیس و نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شد، ولی بر اثر شدت جراحات جان باخت. این حادثه ساعت ۶ عصر دیروز (یکشنبه) اتفاق افتاده و به گفته پلیس بیست‌وچهارمین قتل امسال در تورنتو است.
مسابقه علمی تخیلی آتش برای یک نوروز کرونائی
این نوروز پردلهره را برای نوه‌های‌مان ثبت کنیم؛ مسابقه علمی تخیلی آتش
این نوروز پردلهره را برای نوه‌های‌مان ثبت کنیم؛ مسابقه علمی تخیلی آتش
شاید در خاطره حتی کسانی که عمرشان هم از نیم قرن گذشته است، چنین نوروزی بی‌سابقه باشد. اما این خاطره حتما برای سال‌ها و دهه‌ها باقی می‌ماند.
حالا فرض کنید ۳۰ سال گذشته و شما در سال ۲۰۵۰ نشسته‌اید دور سفره هفت سین و می‌خواهید خاطره نوروز امسال را برای نوه‌های‌تان بازگو کنید. برای آنها چه چیزی را تعریف می‌کنید؟
همین موضوع مسابقه‌ای است که آتش در شبکه‌های اجتماعی خود برگزار می‌کند. شما می‌توانید در اینستاگرام، فیس‌بوک، توئیتر توضیه خود را بنویسید. برای تلگرام هم یک گروه برای همین کار تشکیل داده‌ایم که می‌توانید آنجا بنویسید.
اگر چه ما به حکم قرعه‌کشی، کارت خرید آمازون به مشارکت‌کنندگان هدیه خواهیم داد، اما احتمالا شما هم مثل ما فکر می‌کنید که ثبت چنین اتفاقی برای آینده‌ها اهمیت زیادی دارد.
هشتگ #آتش۲۰۵۰ را فراموش نکنید. شاید آن روز نوه‌های‌تان آمدند و این هشتگ را فالو کردند تا ببینند در این روزها چه بر سر نسل پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های آنها آمده است.
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ دوشنبه ۲۷ اپریل ۲۰۲۰
تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​​

گلوب‌اند‌میل
 • پاندمی کرونا مشکلات خانه‌های سالمندان را آشکار ساخته است. 
 • دومین کشتارگاه آلبرتا به شدت تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است.
 • کودکان اسپانیایی سرانجام برای بازی، از خانه خارج شدند.

توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

تورنتو استار
 • باز کردن قفل تعطیلی‌ها؛ همزمان با بررسی کاستن از محدودیت‌های کووید ۱۹ در انتاریو، صاحبنظران می‌گویند اقتصاد باید به آهستگی و در طی چند مرحله بازگشایی شود.
 • حتی بعد از مرگ نیز، آزمایش می‌تواند جان‌ها را نجات دهد. 
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوور سان
 • وزیر بهداشت بریتیش‌کلمبیا گذشته‌ی به شدت حزب‌گرایانه‌ی خود را به کنار نهاده است، تا به یک رهبر قابل اعتماد در نبرد علیه ویروس کرونا تبدیل شود.
 • پاندمی کرونا سیستم حقوقی را وارد عصر دیجیتال کرده است.

توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

نشنال پست
 • گردهم‌آیی تنها آزادی‌ای نیست که از دست‌ داده‌ایم؛ High Park تا زمانی که شکوفه‌ها پژمرده شده و روی زمین می‌افتند، تعطیل خواهد بود
 • انتاریو و کبک جزئیات برنامه‌های خود را برای بازگشایی اقتصاد، اعلام خواهند کرد.
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2020 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences