Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
Share
  وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو چهارشنبه ۲۰ آوریل ۲۰۱۶ 
تورنتو: آفتابی ۱۴ درجه | مونترال: نیمه‌ابری ۱۲ درجه | ونکوور: آفتابی ۱۴ درجه |  کلگری:  آفتابی ۸ درجه | تهران: ۱۴ درجه
کاندو بخریم یا خانه؟ مساله این است

چینی‌ها چقدر سرمایه به بازار مسکن کانادا آورده‌اند؟


پاسخ به سوال درباره حجم سرمایه‌گذاری چینی‌ها در بازار مسکن، پاسخ آسانی نیست و هنوز کسی نمی‌تواند آن را دقیق اعلام کند. اما یک کارشناس اقتصادی از روش خوبی برای تخمین میزان این سرمایه‌گذاری استفاده کرده است. در این مطلب می‌بینیم که او برای رسیدن به پاسخ، چه راهی را طی کرده است. ادامه مطلب

  روزنامه‌های امروز کانادا؛ چهارشنبه ۲۰ آوریل ۲۰۱۶ 


تورنتو استار

 • نماینده‌ی محافظه‌کار پارلمان گوشه‌هایی از تبعیض جنسیتی در دنیای سیاست را بازگو می‌کند؛ «سهم هر روزه‌ی من از تبعیض جنسیتی شامل این است که اگر به طور اتوماتیک با درخواست کسی موافق نباشم «ماده سگ» خوانده می‌شوم… مثلا گه‌گاه برای وارد آوردن شوک به من و تسلیم کردنم باسنم را لمس می‌کنند و گاهی وقت‌ها در حالی‌که خیلی جدی حرفی را می‌زنم آن را کاملاً نادیده می‌گیرند.»
 • دادستان بالاخره گزارش را خوانده است، اما نمی‌خواهد آن را منتشر کند. مادلین میلر روز سه‌شنبه گفت که بالاخره گزارش سری مربوط به واحد ویژه‌ی تحقیقات درباره‌ی مرگ اندرو لوکو بر اثر تیراندازی پلیس را مطالعه کرده است، اما قصدی برای انتشار آن ندارد. آیا کاتلین وین، نخست‌وزیر انتاریو نباید مداخله کرده و با تحت فشار گذاشتن دادستان او را وادار به انتشار گزارش کند؟
 • کره‌ی جنوبی بر سال‌ها خشونت و تجاوز سرپوش گذاشته است. تلاش برای «تمیز کردن» خیابان‌ها قبل از بازی‌های المپیک ۱۹۸۲، منجر به فجایع هولناکی شد که تا کنون از نگاه‌ها پنهان مانده بود. گزارشی از سرگذشت دردناک یکی از قربانیان.
 • عمر خضر با زنی که برای آزادی او مبارزه کرد ازدواج می‌کند. عمر خضر مدت ۱۰ سال در گوانتانامو بازداشت بود و مونا ابوغوش، فعال حقوق بشر، برای آزادی او تلاش بسیاری صورت داد. پس از انتقال خضر به زندان آلبرتا آن دو موفق به دیدار یکدیگر شدند و اکنون تصمیم به ازدواج گرفته‌اند.

گلوب‌اندمیل
 • اتاوا گروه‌های مربوط به کلیسا را برای پایبند ماندن به تعهدات خود در توافق با بومیان تحت فشار قرار خواهد داد. وزیر امور بومیان کانادا می‌گوید دولت مسئولیتی در قبال جبران آسیب‌های وارده ندارد، اما تلاش خواهد کرد تا کلیسا به تعهدات خود عمل کند. او می‌گوید سازمان‌های کاتولیک اخلاقا مسئول هستند که زیا‌نهای وارده بر قربانیان مدارس شبانه‌روزی را که تحت اختیار آنها بوده جبران کنند.
 • وزیر تجارت بین‌الملل با تصمیم دولت مبنی بر تایید معامله‌ی نظامی با عربستان «مشکلی ندارد». او در مجلس عوام و در پاسخ به یک سوال گفت که با این تصمیم مشکلی ندارد و از آن حمایت می‌کند، اما مانند دیون وزیر امور خارجه، او نیز درباره‌ی اینکه در این تصمیم‌گیری دخالتی داشته یا نه اظهار نظر نخواهد کرد.
 • هیچ کجا خانه‌ی آدم نمی‌شود؛ هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای پیشروی دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه با پیروزی در زادگاه خود نیویورک، شانس خود برای نامزدی ریاست جمهوری را افزایش دادند.
 • دیلما روسف، رئیس‌جمهور برزیل با کودتا خواندن روند استیضاح خود رقبای سیاسی و رسانه‌ها را به زن‌ستیزی متهم کرد. او گفت از اینکه فضای سیاسی کشور آنقدر رو به زوال گذاشته که اعضای کنگره آشکارا شکنجه و دیکتاتوری را مورد ستایش قرار می‌دهند مبهوت شده است، و اظهار داشت که اجازه نخواهد داد رقبایش بدون رجوع به رأی مردم او را از قدرت برکنار کنند.

نشنال پست
 • تنها یک میکروفن برای دو نخست‌وزیر سابق کافی است. نخست‌وزیران سابق کانادا از نظر سخنرانی در مجلس هیچ شباهتی به هم ندارند: استیون هارپر از زمان انتخابات حتی یک‌بار هم در مجلس لب به سخن نگشوده است، اما برایان مالرونی وضعیت متفاوتی دارد. در تازه‌ترین اظهار نظر، او از ترودو خواسته است که رهبری تلاش‌ها برای ایجاد خط لوله‌ی جدید را شخصا به عهده بگیرد.
 • قرص سقط جنین در راه بازار کانادا؛ بعد از یکی از طولانی‌ترین روندهای تأیید دارویی، یک قرص جدید که به زنان اجازه می‌دهد در خانه‌ به حاملگی خود پایان دهند به زودی از جولای وارد بازار می‌شود. طرفداران حقوق زنان پیشاپیش از سخت‌گیری‌های دولت درباره‌ی موارد استفاده از این قرص انتقاد کرده‌اند.
 • مردم در یکی از مناطق حومه‌ی مونترآل از شنیدن خبر زندگی هومولکا در آنجا دچار شوک شده‌اند. کارلا هومولکا که به جرم همکاری با همسرش در قتل سریالی سه زن محکوم شده بود، پس از آزادی با نام دیگری درChâteauguay زندگی می‌کرده و فرزندان خود را به مدرسه می‌فرستاده است. مقامات می‌گویند همه‌ی کودکان در آن مدرسه در سلامت هستند و هیچ حادثه‌ای روی نداده است، اما والدین به حضور فرزندان آن زن در کنار بچه‌های خود  شدیدا معترضند.

ونکوور سان

 • استفاده از زمین مدارس برای ساخت مسکن ارزان قیمت؛ کلانشهر ونکوور در حال بررسی این ایده است که با همکاری پیمانکاران و مرکزهای نگهداری، در زمین مدارس کل منطقه اقدام به ساخت مسکن برای خانواده‌ی کم درآمد کند.
 • رفتن به کالج انتخابی هوشمندانه؛ نباید به کالج‌ها در بریتیش کلمبیا به چشم موانعی بر سر راه نگریست، بلکه آنها می‌توانند با داشتن مزیت‌هایی مانند هزینه‌های پایین‌تر و نزدیکی به محل زندگی، انتخابی درست و هوشمندانه باشند. گزارشی از زندگی دانیل دوبیوس که توانست به کمک کالج به مسیر درست زندگی خود برگردد.
 • بریتیش کلمبیا میزبان گران‌ترین خانه‌های کانادا؛ ۱۰ مورد نخست در فهرست گران‌ترین خانه‌های کانادا همگی در بریتیش کلمبیا قرار دارند. صدر این فهرست در اختیار خانه‌ای است در ۳۸۳۸ Cypress Street با قیمت ۴۴,۹۹۹,۰۰۰ دلار! گزارشی از این فهرست و آشنایی با خانه‌های آن.
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید

آیا صاحب‌خانه‌های تورنتو باید گواهینامه دریافت ‌کنند؟

در صورتی که مسئولان شهری تورنتو، طرح پیشنهادی صدور گواهینامه برای صاحب‌خانه‌ها را تصویب کنند، از ابتدای ژانویه ۲۰۱۷ همه صاحبان خانه‌های Rental که مجموعه مسکونی آنها بیش از ۱۰ واحد مسکونی داشته باشد باید گواهینامه صاحب‌خانه بودن دریافت کنند ادامه مطلب


گذران زندگی؛ دخل و خرج یک جوان اهل مد در تورنتو

در این شماره از هفته‌نامه چاپی آتش به سراغ یکی دیگر از آدم‌های تورنتو رفته‌ایم؛ یکی از هزاران نفری که ممکن است در این شهر از کنارشان رد شویم. او یک کارآموز ویراستاری و فروشنده کفش‌فروشی است که البته از کمک‌های مالی خانواده‌اش هم استفاده می‌کند. با هم ببینیم او چقدر درمی‌آورد و درآمد خود را چگونه خرج می‌کند. ادامه مطلب

ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by MailChimp