Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
Share
  وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو جمعه ۱۴ آوریل ۲۰۱۶ 
تورنتو: آفتابی ۱۰ درجه | مونترال: آفتابی ۱۱ درجه | ونکوور: نیمه‌ابری ۹ درجه |  کلگری:  نیمه‌ابری ۳ درجه | تهران: بارانی ۱۵ درجه
طبق گزارش‌های سازمان هواشناسی، بالاخره هوای تورنتو گرم می‌شود. پیش‌بینی هوای آخر هفته
کاندو بخریم یا خانه؟ مساله این است

پیشنهادهای آتش برای یک آخر هفته خوش آب‌وهوا


 حالا که هوای تورنتو روز به روز بهتر می‌شود و یک آخر هفته واقعا بهاری را پیش رو داریم، بد نیست ببینیم در شهر چه اتفاق‌هایی می‌افتد. در این سه  مطلب حراجی‌ها، رویدادها و جشنواره‌های این آخر هفته تورنتو را معرفی می‌کنیم. برای آنهایی هم که هنوز نگران سرمای هوا هستند، چند پیشنهاد تفریحی داریم که در هوای گرم می‌توان در آن شرکت کرد.


هفت پیشنهاد برای آخر هفته‌ای که نه سرد است و نه گرم
برای این هفته هفت مکان دیدنی تورنتو را معرفی کنیم که محیط گرمی دارند؛ از لگولند و پرتاب تبر تا موزه آقاخان و موزه علوم. ادامه مطلب
حراجی سه برند بزرگ در تورنتو؛ آوریل ۲۰۱۶ در تورنتو
در روزهای آخر هفته و همچنین در طول هفته آینده، تورنتو میزبان سه Warehouse قابل توجه است. برندهای Guess، William Ashley و New Balance در روزهای آینده کالاهای خود را به حراج می‌گذارند. ادامه مطلب
جشنواره غذاهای تند فستیوال هنرهای تصویری و هفته مد و فشن
هر چند هنوز سرما به طور کامل از تورنتو نرفته اما کم کم سر و کله برنامه‌های آخر هفته متنوع در تورنتو دارد پیدا می‌شود. در این مطلب شما را با سه برنامه این آخر هفته تورنتو آشنا می‌کنیم. سلیقه‌های مختلف می‌توانند از میان این برنامه‌ها، رویداد دلخواه خود را پیدا کنند. ادامه مطلب
خبری فوری- آمار ماه مارچ بازار مسکن کانادا اعلام شد
آمارهای ملی کانادا درباره بازارهای مسکن نشان می‌دهد افزایش قیمت سراسری مسکن در کانادا از سال ۲۰۰۸ تا کنون بی‌سابقه بوده است. ضمن اینکه کانادا برای سومین ماه پیاپی رکورد فروش خانه را شکسته است و در ماه مارچ هم آمار فروش بالاتری نسبت به مارچ سال گذشته داشته است. در آمارهای اعلام شده به وضوح معلوم است که بازارهای دو شهر ونکوور و تورنتو عامل اصلی بالا رفتن آمار فروش سراسری در کانادا بوده است. میزان فروش خانه در ماه مارچ در این دو شهر ۱/۵ درصد رشد داشته و به نسبت ماه مارچ سال گذشته ۱۲/۲ درصد افزایش فروش را نشان می‌دهد. انجمن املاک و مستغلات کانادا در گزارش خود ۶۰ بازار مختلف کانادا را بررسی کرده است. در بخش دیگری از این گزارش می‌بینیم که خانه‌هایی که به تازگی وارد بازار شده‌اند در ماه مارچ به نسبت سال گذشته با کاهش ۱/۴ درصدی روبرو هستند و قیمت خانه نیز در کل کانادا به نسبت سال پیش ۱۵/۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
گزارش کامل این مطلب را در شماره آینده هفته‌نامه چاپی آتش خواهید خواند.

  روزنامه‌های امروز کانادا؛ جمعه ۱۵ آوریل ۲۰۱۶ 


تورنتو استار

 • «به عهده‌ی خود ماست که از این فرصت استفاده کنیم.» در قانونی که یک نقطه عطف مهم به شمار می‌آید، حقوق میتی‌ها و سایر بومیانی که نام آنها رسماً به ثبت نرسیده به رسمیت شناخته شد.
 • انتقاد و سردرگمی در مواجهه با لایحه‌ی قانونی مرگ خودخواسته؛ تعریف محدود از کسانی که برای خاتمه دادن به حیات خود واجد شرایط شناخته می‌شوند، ستایش برخی را برانگیخته و بسیاری را «ناامید» کرده است.
 • اعتراضات خشمگینانه‌ی مردم جرقه‌ی تصمیم برای اجرای تحقیقات در مورد قتل لوکو را زد. بازپرس ویژه‌ی این پرونده می‌گوید مأمور پلیسی که در تیراندازی دخالت داشته و باعث کشته شدن لوکو در سال گذشته شده است به‌زودی برای ادای شهادت فرا خوانده می‌شود.

گلوب‌اندمیل
 • محدودیت‌های موجود در لایحه‌ی مرگ خودخواسته کام طرفداران خود را تلخ می‌کند. رویکرد محتاطانه‌ی دولت به این موضوع حساس، منجر به تعیین معیارهای سخت‌گیرانه برای تشخیص افراد واجد شرایط شده است.
 • با افزایش ناگهانی و دوباره‌ی تعداد مرگ‌ و میرها بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر، بریتیش کلمبیا وضعیت بهداشت عمومی اضطراری اعلام کرد.
 • کسری بودجه در آلبرتا و افزایش مالیات در نیوفاندلند؛ دو استانی که بیشترین آسیب‌ها را از سقوط قیمت نفت دیده‌اند، برای بهبود وضعیت اقتصادی خود دو رویکرد کاملاً متضاد برمی‌گزینند.
 • میتی‌ها و بومی‌های ثبت‌ نشده در نبرد برای حقوق خود برنده شدند. قانون جدید وضعیت حقوقی این افراد را به رسمیت می‌شناسد و درها را برای مذاکره در مورد ادعاهای مالکیت زمین و مزایای اجتماعی بیشتر باز می‌کند.

نشنال پست
 • «مسیر آینده را در کنار هم خواهیم پیمود.» دادگاه عالی حقوق میتی‌ها و بومی‌های ثبت‌ نشده را به رسمیت شناخت.
 • قانون محدودیت‌هایی را بر انجام مرگ خودخواسته اعمال می‌کند. از جمله‌ی این محدودیت‌ها آن است که مرگ این بیماران باید «به لحاظ منطق قابل پیش بینی باشد»، بنابراین افرادی که از بیماری‌های روانی رنج می‌برند یا دچار زوال عقل هستند واجد شرایط تشخیص داده نمی‌شوند.
 • شرکت هواپیمایی United Airlines و ۲۰ سال کشمکش حقوقی با یک استاد دانشگاه که از خدمات ارائه شده‌ی آنها رضایت ندارد.

ونکوور سان

 • تبهکاران حالا اسلحه‌ی خود را از داخل کانادا تأمین می‌کنند. این روزها سلاح گرم کمتری از مرزهای آمریکا وارد کانادا می‌شود و پلیس تلاش‌های خود را بر یافته‌های داخلی متمرکز کرده است.
 • یک گزارش داخلی اتحادیه‌ی کارگران فولاد به تندی از NDP در بریتیش کلمبیا انتقاد می‌کند. این اتحادیه که یکی از بزرگترین متحدان NDP به شمار می‌رود، عدم وجود سازماندهی در این حزب را به باد انتقاد گرفته و نسبت به پیروزی آنها در انتخابات استانی سال آینده تردید دارد.
 • اعلام وضعیت اضطراری در مورد مواد مخدر در بریتیش‌کلمبیا؛ امسال تا کنون بیش از ۲۰۰ مورد مرگ بر اثر مصرف بیش از اندازه‌ی مواد مخدر گزارش شده است.
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید

الکساندر مکنزی؛ از سنگ‌تراشی در اسکاتلند تا نخست‌وزیری کانادا
۱۷ آوریل سالگرد درگذشت الکساندر مکنزی، دومین نخست‌وزیر کاناداست. او پیش از اینکه به کانادا بیاید، به عنوان یک سنگ‌تراش درآمد و زندگی آبرومندانه‌ای در اسکاتلند داشت، اما بیکاری در این کشور در حال افزایش بود. علاوه بر این عشق دوران کودکی‌اش، هلن نیل هم با پدر و مادرش در حال مهاجرت به کانادا بود. بنابراین مکنزی در آوریل ۱۸۴۲ چمدان‌هایش را بست، همراه با خانواده‌ی نیل سوار کشتی شد و به سوی سرنوشت خود به راه افتاد. ادامه مطلب

ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by MailChimp