Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
Share
  وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - سه‌شنبه ۱۲ آوریل ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه‌ابری ۶ درجه | مونترال: نیمه‌ابری ۷ درجه | ونکوور: بارانی ۱۰ درجه |  کلگری:  نیمه‌ابری ۲۰ درجه | تهران: ۱۸ درجه
کاندو بخریم یا خانه؟ مساله این است

لابلاوز امسال ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند


سوپرمارکت زنجیره‌ای Loblaws در نظر دارد تا امسال پنجاه فروشگاه جدید تاسیس کند و ۱۵۰ تا از فروشگاه‌های خود را بازسازی کند. پیش‌بینی می‌شود که با این تغییرات امسال حدود ۲۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شود. ادامه مطلب

  روزنامه‌های امروز کانادا؛ سه‌شنبه ۱۲ آوریل ۲۰۱۶ 


تورنتو استار

 • دختران از دست رفته؛ یک مطالعه‌‌ نشان می‌دهد رابطه‌ی مستقیمی بین سقط جنین و عدم توازن جنسیتی در نوزادان مادران هندی در کانادا وجود دارد. ترجیح دادن پسر به دختر در میان والدین هندی، ممکن است در تصمیم به سقط جنین ۴۴۰۰ «دختر از دست رفته» کانادا طی دو دهه‌ی گذشته مؤثر بوده باشد.
 • نخست‌وزیر از اصلاحات جامع مربوط به جمع‌آوری کمک‌های مالی رونمایی می‌کند. روزنه‌های فرار مالیاتی در کمک‌های مالی اتحادیه‌ها و شرکت‌ها، انتخابات‌های میان‌دوره‌ای و هزینه‌های تبلیغاتی بسته‌ می‌شود.
 • معلمان مدرسه‌ی ابتدایی کاتولیک تورنتو سال گذشته به طور متوسط از ۱۶ روز مرخصی بهره‌مند شده‌اند و با این وجود یک روز پاداش اضافی نیز به آن‌ها تعلق گرفته است؛ گزارش اختصاصی تورنتو استار.

گلوب‌اندمیل
 • دادگاه‌ها تحت فشار قرار دارند و نیازمند تقویت کرسی‌های قضاوت هستند. دولت لیبرال در حال مطالعه‌ی روند انتصاب قضات است و به همین دلیل از زمان بر سر کار آمدن حتی یک قاضی جدید را نیز منصوب نکرده است. در حال حاضر دست‌کم ۳۸ کرسی خالی در سراسر کشور وجود دارد و این کار دادگاه‌ها را با مشکل مواجه ساخته است.
 • رئیس جمهور برزیل، یک قدم نزدیک‌تر به دادگاهی شدن؛ رأی یک کمیسیون در کنگره مبنی بر حمایت از احضار دیلما روسف به دادگاه ضربه‌ای جدی به موقعیت لرزان او به شمار می‌آید.
 • وقوع چندین مورد اقدام به خودکشی در روز یک‌شنبه در نقاط دورافتاده و بومی نشین Attawapiskat در انتاریو، نگرانی‌ها از وجود یک پیمان خودکشی دسته‌جمعی در میان جوانان این منطقه را افزایش داده است.

نشنال پست
 • ترودو راهبرد خط لوله را تقویت می‌کند. جاستین ترودو به این باور رسیده است که برای دستیابی به رشد اقتصادی بلند پروازانه‌‌ی دولت چاره‌ای جز اجرایی کردن پروژه‌ی خط لوله‌ی جدید نیست و به همین دلیل به اعضای ارشد کابینه‌ی خود گفته است برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده و مقدمات کار را فراهم کنند.
 • لیبرا‌‌‌‌ل‌ها به دنبال خصوصی‌سازی عملیات امداد و نجات؛ وزیر دفاع می‌گوید همه‌ی گزینه‌ها روی میز است. دولت لیبرال در حال بررسی این موضوع است که آیا عملیات امداد و نجات کماکان توسط نیروهای نظامی انجام پذیرد یا به شرکت‌های خصوصی و یا گزینه‌های دیگر سپرده شود.
 • یک روز پس از موافقت NDP با بررسی برنامه‌ی ضد سرمایه‌داری و طرفدار محیط‌زیست موسوم به مانیفست جهش، راشل ناتلی نخست‌وزیر آلبرتا از این حزب، با بخش‌هایی از این برنامه که مربوط به مسائل انرژی است مخالفت کرد.
 • در آتش‌سوزی مهیب در منطقه ماهیگیری Bay the Verde در شرق نیوفاندلند هیچ کس آسیب ندید اما صدها نفر ماهیگیری را رها کردند و به خانه‌های‌شان بازگشتند.

ونکوور سان

 • درخواست برای نظارت بیشتر بر کار مشاوران املاک؛ منتقدان بازار مسکن در NDP می‌خواهند که در مورد رفتارهای سؤال‌برانگیز افشا شده در هفته‌ی گذشته «تحقیقات مناسب» صورت پذیرد و پیشنهاد می‌کنند که نظارت بر صنف املاک و مستغلات در بریتیش کلمبیا از جانب یک نهاد دیگر انجام گیرد و نه توسط خود آنها.
 • مشاوره‌ی ژنتیک به رهایی از احساس شرم‌ساری ناشی از بیماری کمک می‌کند. بسیاری از مردم هنگامی که از نقش ژن‌ها و عوامل محیطی در بیماری خود آگاه می‌شوند احساس گناه کمتری کرده و با روحیه‌ای بهتر با واقعیت‌ها روبرو می‌شوند. گزارشی از تجربیات چند بیمار و پزشک در این رابطه.
 • کتاب جنگل با نگاهی مدرن؛ جان فاورو، کارگردان نسخه‌ی جدید فیلم کتاب جنگل می‌گوید به سختی تلاش کرده است که به میراث گذشته وفادار باشد و در عین حال نگاه ویژه‌ی خود را نیز ارائه کند.
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید

آیا کردیت شما مشکل دارد؟ این توصیه‌ها را به کار بگیرید

درگیری با کارت اعتباری و حساب بانکی را می‌توانیم یکی از اصلی‌ترین مشکلات مهاجران بدانیم. اما اگر به هر دلیلی کردیت بدی داریم، راه حل مشکل چیست؟ در این مطلب با راه‌های کاربری برای حل این مشکل آشنا می‌شویم. ادامه مطلب


دو بازیگر مهم صنعت کانادا وارد شراکت استراتژیک می‌شوند؛ فناوری برتر در خدمت وام‌گیرنده‌ها

دو ارائه کننده‌ی پیشرو خدمات صنعت و فناوری کانادا به تازگی وارد یک شراکت استراتژیک شده‌اند. Teranet و Equifax Canada دست به دست هم داده‌اند تا به خریداران خانه در کانادا، گزارش‌ جدیدی درباره‌ی وام تضمین شده‌ی مسکن ارائه دهند. ادامه مطلب


بازی روزگار در بازی هاکی؛ حل معمای خانوادگی در عکس یادگاری با پیرمرد کارتن‌خواب

پیرمرد چهار سال بود که بساط بی‌خانمانی خود را در کنار در ورودی مرکز ورزشی ایر کانادا پهن کرده بود، تا آن روز استثنایی فرا رسید. یک زوج جوان که یک بلیت اضافی برای مسابقه هاکی داشتند تصمیم گرفتند آن را به این پیرمرد ببخشند.آنها فقط خواسته بودند دل پیرمرد را شاد کنند ولی نمی‌دانستند دارند با این کارشان به حل معمایی کمک می‌کنند. داستان چه بود؟ ادامه مطلب

ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by MailChimp