Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Solutions
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو پنجشنبه ۲۵ آگوست ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه‌ابری ۳۰ درجه | مونترال: بارانی ۳۱ درجه | ونکوور: آفتابی ۱۹ درجه | کلگری: بارانی ۱۶ درجه | تهران: ۲۹ درجه
کانادا به زنان عضو پلیس سلطنتی اجازه می‌دهد حجاب بگذارند
وفا دباغ نخستین زن مسلمانی بود که از سال ۱۹۹۶ در ارتش کانادا از حجاب استفاده کرد

کانادا به زنان عضو پلیس سلطنتی اجازه می‌دهد حجاب بگذارند

پلیس سواره‌نظام سلطنتی کانادا اعلام کرد به زنانی که عضو این نیرو هستند اجازه می‌دهد حجاب بگذارند.
در حالی که این روزها در سراسر دنیا، مساله حجاب زنان یکی از سوژه‌های داغ است و فرانسه اعلام کرده است زنان اجازه ندارند با بورکینی (مایوی اسلامی) در سواحل و استخرهای عمومی کشور شنا کنند، این اعلامیه RCMP بازتاب زیادی در رسانه‌های کانادا و جهان داشته است.
پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا اعلام کرده این تصمیم را به این دلیل گرفته است که زنان مسلمان بیشتری به این نیرو بپیوندند. ادامه مطلب را از اینجا دنبال کنید

Masoud Feiz
گزارش‌هایی ویژه از زندگی آدم‌های کانادایی
در شماره ۵۱ هفته‌نامه چاپی آتش

قتل یک زن و شوهر جوان بومی، درگیری با راننده اوبر، بی‌خانمان باردار ۲۱ ساله و مردی که بعد از ۲۷ سال زندگی در کانادا حتی هنوز اقامت دائم هم ندارد، این هفته سوژه‌های شماره ۵۱ هفته‌نامه چاپی آتش هستند. ضمن اینکه به شما می‌گوییم چگونه برای خرید خانه مذاکره کنید، شما را با شرکتی کانادایی آشنا می‌کنیم که سالی ۵۰ هزار دلار به هکرها باج می‌دهد و درباره پروسه مهاجرت به کانادا از پریا اسکویی، مشاور امور مهاجرت سوال کرده‌ایم. با این شماره بیشتر آشنا شوید.
روزنامه‌های امروز کانادا؛ پنج‌شنبه ۲۵ آگوست ۲۰۱۶
روزنامه‌های امروز کانادا در صفحه اول خود با چاپ عکس‌هایی از زلزله مرگ‌بار در ایتالیا، به تخریب سه شهر قدیمی و تاریخی در این کشور اشاره کرده‌اند. از آنجایی که این شهرها مقاصد توریستی بوده، به نظر می‌رسد تعداد کشته‌ها از رقم اعلام شده یعنی ۱۵۹ نفر بیشتر باشد. مرور روزنامه‌های امروز
تورنتو استار
 • انجمن پزشکان در تلاش است تا مجوز طبابت پزشکی که بدن بیماران زن خود را، به نیت سوء استفاده جنسی، لمس می‌کرد، باطل کند 
 • وعده رفع بحران معلولان در انتاریو
 • زلزله در ایتالیا؛ شهری که دیگر وجود ندارد
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

گلوب‌اندمیل
 • سوء مصرف مواد مخدر در حال ایجاد یک «نسل سوخته» است
 • ایتالیا؛ برخاستن از میان آوارهای زلزله
 • پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا، به منظور جذب زنان مسلمان به این سازمان، اجازه می‌دهد نیروهایش از حجاب استفاده کنند
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

نشنال پست

ونکوور سان

برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
Facebook
Twitter
Website
اعتراض یک نماینده پارلمان به بازگشت ۱۵۰۰ آمریکایی
پلیس کانادا با کمک نیروهای مرزی آمریکا، این افراد را از طریق اتوبوس به خانه‌شان بازگردانده بود.
خانم گلادو می‌گوید: «کانادا می‌توانست آنها را زندانی کند، جریمه کند و یا حداقل اینکه آنها را با هزینه خودشان به کشورشان بازگرداند.»
وی البته از پلیس، مرزبانان و رانندگان ۱۸ اتوبوسی که آمریکایی‌ها را به خانه‌شان بازگردانده است تشکر کرده ولی گفته که: «این کارها خیلی خوب است، ولی یادمان باشد همه اینها از جیب افرادی دارد هزینه می‌شود که در کانادا دارند مالیات پرداخت می‌کنند.»
آتش در خبرنامه سه‌شنبه خود تحت عنوان خبر خوب اطلاع داده بود که وقتی ۱۵۰۰ آمریکایی به قصد تفریح با قایق به آب زدند و بی اینکه بدانند سر از سواحل کانادا درآوردند، به خبرنگاران گفتند اگر ترامپ رئیس‌جمهور شود، این راه خوبی برای آمدن به کاناداست.

اختصاصی وب‌سایت آتش
درگیری راننده اوبر با زن مسافر؛ آیا هرکدام تنها بخشی از واقعیت را می‌گویند؟

ماجرای کتک‌کاری یک راننده اوبر با یک زن پاکستانی‌الاصل، با اظهارات این راننده اوبر در رسانه‌ها، حالا شکل تازه‌ای یافته است.
اظهارات این زن و نیز راننده اوبر متناقض است و این پرسش را پیش می‌آورد که آیا هرکدام دارند بخشی از واقعیت را بیان می‌کنند؟
ماجرا زمانی آغاز شد که این زن همراه دوستان و فرزندش یک اوبر کرایه کردند تا آنها را به مقصد برساند. در بین راه آنها حرف‌شان شد. هنوز معلوم نیست دقیقا چه چیزی باعث دعوای آنها شده است، چون هر کدام روایتی متفاوت از ماجرا را بیان می‌کنند.

نتیجه این بگومگو به دعوای بین آنها انجامید و ویدیویی که از این ماجرا در شبکه‌های خبری و اجتماعی پخش شده نشان می‌دهد که راننده با خشونت دارد این زن را از ماشین پیاده می‌کند. اما داستان چیست؟ جریان درگیری آنها چه بوده و چگونه این بگومگو به درگیری فیزیکی کشیده شده است؟ سرنوشت راننده چه شد؟
ماجرا را در این گزارش بخوانید.

۲۵ آگوست ۱۷۸۵- نخستین شماره از روزنامه The Montreal Gazette /Le Gazette de Montréal در شهر مونترال منتشر شد. این روزنامه یک ستون به فرانسه و یک ستون به انگلیسی داشت و قدیمی‌ترین روزنامه کاناداست که هنوز هم منتشر می‌شود. این روزنامه از سال ۱۸۸۲ به زبان انگلیسی منتشر شد.
۲۵ آگوست ۱۸۷۵- پلیس شمال‌غرب کانادا در منطقه‌ای مستقر شد که الان آن را به نام فورت کلگری می‌شناسیم. استقرار این نیروها زمینه شکل‌گیری شهر کلگری شد.
۲۵ آگوست ۱۹۴۳- روزولت، رئیس‌جمهور ایالات متحده در سفر خود به کانادا در پارلمان سخنرانی کرد. این اولین باری بود که یک رئیس‌جمهور ایالات متحده به صورت رسمی به کانادا می‌آید. 
امروز در تاریخ
۲۵ آگوست: روز همبرگر
همبرگر یکی از محبوب‌ترین غذاهایی است که از کوچک و بزرگ و پیر و جوان آن را دوست دارند. امروز فرصت خوبی است که برای ناهار یا عصرانه، یک همبرگر نوش جان کنیم و از مزه نان و برگر و مخلفات لذت ببریم. البته اگر همبرگر را در خانه درست کنید و مواظب سلامتی خود باشید، می‌توانید امروز را سالم‌تر برگزار کنید. همبرگر نوش جانتان.
Share
Tweet
Forward
+1
Share
مطالب برگزیده شماره ۵۱ هفته‌نامه چاپی آتش 
 • نگرانی‌ها درباره آینده بازار مسکن ونکوور ادامه دارد - بیشتر
 • لیبرال‌ها پس از یک سال هنوز محبوب هستند بیشتر
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by MailChimp