Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
Share
  وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - دوشنبه ۴ آوریل ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه ابری ۱- درجه  |  مونترال: نیمه‌ابری ۳- درجه | ونکوور: بارانی۱۰ درجه |  کلگری:  نیمه‌ابری ۱۸ درجه |  تهران: ۱۲ درجه
کاندو بخریم یا خانه؟ مساله این است

کاندو بخریم یا خانه؟ مساله این است


یک پرسش اساسی که این روزها در بازار مسکن مطرح است انتخاب بین کاندو و خانه است، به‌ویژه وقتی پای خرید با نگاه سرمایه‌گذاری پیش می‌آید.
البته هر دو نوع سرمایه‌گذاری هم موافقان و مخالفان خود را دارد. ما در چند مطلب موضوع را از جنبه آمار و سیر تحول این دو بازار طی سال‌های اخیر بررسی کرده‌ایم.


بازار مسکن تورنتو عرضه بیشتر کاندو، عرضه کمتر خانه
یک گزارش تحقیقی که آلتوس منتشر کرده نشان می‌دهد که بازار معاملات مسکن تورنتو دارد هر ماه از خانه خالی می‌شود و در عوض کاندوهای بیشتری هر ماه وارد بازار می‌شوند. همین مساله باعث شده که قیمت بین این دو نوع واحد مسکونی طرف پنج سال ۵۶۰ درصد از هم فاصله بگیرند. ادامه مطلب


کاندو یا خانه؟ این جدول قرار است همین پاسخ را به شما بدهد
منطقه‌ی کلان‌شهر تورنتو اکنون نسبت به سال ۱۹۷۹ مکان کاملاً متفاوتی است، مگر اینکه بخواهید فقط به آمار خانه‌های ویلایی تک‌ خانوار جدید نگاه کنید. این نمودار می‌تواند نقطه‌ی شروع خوبی برای شما باشد اگر می‌خواهید بازار بسیار داغ مسکن تورنتو را بهتر درک کنید؛ بازاری که به ویژه در مورد خانه‌های مجزا که با همسایه‌ها دیوار مشترک ندارند شاهد رقابت‌های بی‌رحمانه‌ای بوده است. ادامه مطلب


خیابان یانگ در شمال فینچ؛ مجتمع ۲۹ طبقه با ۵۱۸ واحد مسکونی
درست در شمال خیابان فینچ در خیابان یانگ قرار است یک مجتمع بزرگ مسکونی – تجاری با ظرفیت ۵۱۸ واحد مسکونی و ۳۷۴ متر مربع برای مصارف تجاری ساخته شود.
در این طرح قرار است این مجتمع بزرگ جایگزین تعدادی از املاک یک طبقه در شماره‌های ۵۸۴۰، ۵۸۶۸ و ۵۸۷۰ خیابان یانگ شود.
طرح این مجتمع قرار است درست مقابل پلازای Newtonbrook در نزدیکی یانگ و کامر و به فاصله‌ی کوتاهی از شمال ایستگاه مترو فینچ اجرا شود. 
ادامه مطلب

  روزنامه‌های امروز کانادا؛ دوشنبه ۴ آوریل ۲۰۱۶ 


تورنتو استار

  • اسناد پاناما؛ در چند روز آینده استار نتایج یک تحقیق و بررسی یکساله در مورد دنیای پنهان گریزگاه‌های مالیاتی در خارج از مرزهای کشور را، در آنچه ممکن است بزرگترین افشاگری اسناد محرمانه در تاریخ باشد منتشر می‌کند. این گزارش‌ها، که به وسیله‌ی ۳۷۶ روزنامه‌نگار از بیش از ۱۰۰ سازمان تهیه شده است، از جمله شامل این موارد می‌شود: تلاش یک شرکت کانادایی برای برداشتن نقاب از چهره‌ی مالک یک اثر هنری برجسته از مودیلیانی، که تصور می‌شود توسط نازی‌ها غارت شده باشد؛ معاملات پنهان یک کارشناس کانادایی آثار هنری که زمانی در جامعه‌ی لندن بسیار محبوب بود؛ داستان یک وکیل کانادایی ساکن دوبی و چند موکل خاورمیانه‌ای او؛ و ثروت پنهان خانواده‌های رهبران چین در خارج از آن کشور.

افشاگری‌ها بر اساس ارقام:

۱۱/۵ میلیون؛ تعداد اسناد افشا شده از یک شرکت حقوقی واقع در پاناما به نام موساک فونسکا
۲/۶ ترابایت؛ حجم اطلاعات افشا شده، برابر با بیش از ۱۶۰ مموری ۱۶ گیگابایتی
۱۲؛ تعداد رهبران فعلی و پیشین کشورهای مختلف که نام آنها در این اسناد آمده است
۲۹؛ تعداد میلیاردرهای لیست فوربس که نام آنها در این اطلاعات موجود است
۱۹۷۷-۲۰۱۵؛ فاصله‌ی زمانی پوشش داده شده در این اسناد
۷۴۰؛ تعداد تصاویر پاسپورت‌های کانادایی متعلق به ۳۵۰ شهروند کانادا.


گلوب‌اندمیل
  • جیز برنده‌ی بازی آغاز فصل؛ یک شروع جانانه: در روز آفتابی سنت پترزبورگ، بلو جیز با درخشش ستاره‌ی خود مارکوس اشترومن ۵-۳ تامپا بی ریس را شکست داد.
  • کاتلین وین نخست وزیر انتاریو موافقت کرده است که در مورد اصلاح مقررات مربوط به جمع‌آوری کمک‌های مالی، با سران احزاب مخالف دیدار و گفتگو داشته باشد.
  • ترودو قصد دارد درهای حزب را «باز» و عضویت در آن را برای عموم آزاد گرداند. نخست وزیر جاستین ترودو می‌خواهد با ایجاد یک دگرگونی مهم در حزب لیبرال، آن را از یک باشگاه مخصوص اعضا به یک جنبش سیاسی فراگیر تبدیل کند.
نشنال پست
  • پرتاب شاهکار اشترومن شروعی خارق‌العاده را برای بلو جیز رقم زد. بعد از یک فصل عجیب و مفرح و درحالی‌که هنوز هیجان ان در ذهن‌ها باقی مانده است، بلو جیز بازی نخست فصل ۲۰۱۶ را طوری آغاز می‌کند که همه آرزو می‌کردند بیشتر طول بکشد.
  • بنا بر نظر قاضی، به وکیل پرونده‌ی کودک معلول بیشتر از استحقاق دستمزد داده شده است. قاضی ۵۰۰,۰۰۰ دلار از دستمزد وکیل کاست و با درخواست ۱/۵ میلیون دلاری شاکیان جهت خرید خانه نیز مخالفت کرد. بیمارستانی که در آن کودکی به دلیل اهمال پرسنل با معلولیت به دنیا آمد، موافقت کرده است که مبلغ ۶/۶ میلیون دلار به خانواده‌ی کودک غرامت بپردازد.
  • «من پیش آن دکتر قلابی نمی‌روم». درمانگران طبیعی پزشک نیستند، اما بچه‌ها راهی برای بیان آن ندارند… گزارشی از نظرات مختلف درباره‌ی درمان‌های طبیعی و احتمال ممنوعیت استفاده از آن برای کودکان

ونکوور سان

  • مرکز خرید پارک رویال به ۵۰ سال بازی شطرنج در این فروشگاه خاتمه می‌دهد. ظاهراً یک تحلیل مبتنی بر سود و زیان پشت پرده‌ی اخراج شاه و وزیر‌ها از این مرکز خرید است.
  • بودجه‌ی جدید مدارس ونکوور به امر آموزش لطمه می‌زند. خانواده‌ها نگران هستند که اخراج ۲۰۰ نفر از معلمان و کارکنان بخش‌های مختلف، به معنی بزرگ‌ شدن اندازه‌ی کلاس‌ها، کاستن از برنامه‌های هنری و کاهش حمایت از کودکان دارای نیازهای خاص باشد.
  • کمبود هلیومی در کار نیست، اما جشنواره‌ی ویاساکهی استفاده از آن را ممنوع کرده است. با استناد به کمبود هلیوم در بازارهای جهانی یکی از بزرگترین رویدادهای عمومی در بریتیش کلمبیا استفاده از بالن‌های هلیومی را ممنوع اعلام کرده است. در حالی است که بازار جهانی هلیوم اتفاقاً با اندکی عرضه‌ی بیش از اندازه مواجه است.
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
تام مالکرتام مالکر و بهترین شوخی اول آوریل کانادا

دروغ اول آوریل یکی از سرگرمی‌های سالانه رسانه‌ها و شخصیت‌های مشهور است. امسال در کانادا باید جایزه بهترین دروغ آوریل را به تام مالکر بدهیم. او صبح اول آوریل با انتشار عکسی نشان داد که می‌خواهد ریش خود را بتراشد. اما این یک دروغ آوریل تر و تمیز بود. او همواره ریش داشته و قصد ندارد به این سادگی‌ها بخشی از هویت خود را از بین ببرد. شما هم حتما به یاد دارید ما این خبر را در خبرنامه روز جمعه خود منتشر کرده بودیم.
ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.
کانادا - خبرنامه روزانه آتش

Our Contact Number is:
+1 774 855 9406

Our mailing address is:
Atash Daily
214, Building Nr.9, Dubai Media City
Dubai
United Arab Emirates

Add us to your address book


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by MailChimp