Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو سه‌شنبه ۳۰ آگوست ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه‌ابری ۳۰ درجه | مونترال: بارانی ۲۵ درجه | ونکوور: نیمه‌ابری ۱۶ درجه | کلگری: آتش ۲۳ درجه | تهران: ۳۲ درجه
گزارش ویژه آتش از بازداشت عضو ایرانی - کانادایی تیم مذاکرات برجام
گزارش ویژه آتش از بازداشت عضو ایرانی – کانادایی تیم مذاکرات برجام

اگرچه قوه قضائیه ایران هنوز اتهامات این فرد را اعلام نکرده اما رسانه‌ها و افراد نزدیک به جناح اصول‌گرایان در ایران درباره‌ی عبدالرسول دری اصفهانی گفته‌اند که او ۴۸ ساعت بازداشت و تحت بازجویی بوده و متهم است که اطلاعاتی را از ایران و مذاکرات برجام به انگلیس و آمریکا می‌داده است.
دیانا خلاج سخنگوی امور بین‌الملل دولت کانادا در این باره فقط اظهار داشت که دولت کانادا از پرونده آقای اصفهانی مطلع است ولی اطلاعات بیشتری نداد. دری اصفهانی در کانادا عضو انجمن حسابداران خبره انتاریو (CICA) و در ایران عضو غیر موظف هیات مدیره بانک سامان بوده است.
درعین حال که یکشنبه غلامحسین اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه ایران دستگیری یک عامل نفوذی در تیم مذاکرات هسته‌ای را تایید کرد، ولی منابع جناح اصولگرا در ایران از مدت‌ها پیش این خبر را اعلام کرده بودند. در واقع نام دری اصفهانی زمانی شناخته شد که منابع جناح راست آن را به‌صورت غیر رسمی اعلام کردند.
آسوشیتدپرس در گزارشی نوشته است: «با این که به نظر می‌رسد مقوله افراد دو تابعیتی در بین مقامات ایرانی اخیرا مورد توجه سیستم امنیتی ایران قرار گرفته، ولی پذیرفتن وثیقه برای آزاد کردن دری اصفهانی نشان می‌دهد که این پرونده برای مقامات ایران خیلی جدیت ندارد.»
گزارش خبرنگار آتش را می‌خوانید:
 ادامه مطلب

Bakhtiari
روزنامه‌های امروز کانادا؛ سه‌شنبه ۳۰ آگوست ۲۰۱۶
گزارش و عکس اول روزنامه ونکوور سان درباره زنی ۱۰۰ ساله است که از ۹۳ سالگی به ورزش دو و میدانی علاقه پیدا کرده و دیروز در مسابقات دوی ۱۰۰ متر ونکوور شرکت کرده است. او توانست این مسیر را در یک دقیقه و ۲۱ ثانیه طی کند و در میان تشویق همگان، از خط پایان عبور کند. مرور روزنامه‌های امروز
تورنتو استار
 • بمب خبری لیبرال‌ها: دریافت مستقیم پول از سوی مقامات سیاسی ممنوع
 • آیا پلیس فرانسه از این پوشش زن‌های چینی خبر دارد؟
 • انتاریو سوء رفتار در محل کار را جدی‌تر دنبال می‌کند
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

گلوب‌اندمیل
 • دامنه بحران مواد مخدر در حال گسترش است
 • نگاهی به عمق مشکل مواد مخدر در سراسر کانادا و نحوه مقابله‌ استان‌ها با آن
 • پیامدهای اعتیاد به مواد مخدر سال‌ها و حتی دهه‌ها ادامه خواهد داشت
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

نشنال پست
 • کشتی تفریحی سرنیتی به Nunavut رسید؛ مسافران قطب پیاده شدند
 • رئیس‌جمهور برزیل، تأکید می‌کند که چیزی برای پنهان کردن ندارد
 • مأموریت کانادا در آفریقا ریسک بالایی خواهد داشت
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوور سان

برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
خبر خوب - خبر بد
خبر خوب اینکه پدربزرگ و مادربزرگ اهل شهر Surrey در بریتیش کلمبیا با کمک مسئولان به هم رسیدند. خانواده آنها این دو را در دو مرکز مراقبت دور از هم نگهداری می‌کردند اما مسئولان ترتیبی اتخاذ کردند که این زوج عاشق به هم برسند. عکس لحظه‌ای که آنها در کنار هم قرار گرفته‌اند و در حال گریه کردن هستند، در شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار شده است. 
و اما خبر بد اینکه دیروز بعدازظهر بر اثر یک تصادف شدید در دان‌تاون ونکوور، یک زن و یک مرد جان خود را از دست دادند و سه نفر به شدت زخمی شدند. دیروز ساعت ۵:۳۰ عصر راننده یک ماشین لکسوس سفید در خیابان Seymour با از دست دادن کنترل خود با یک درخت تصادف کرد و این حادثه رخ داد.
۳۰ آگوست ۱۸۱۲- مایلز مک دونل، لرد منطقه سلکریک و سرباز پیشین ارتش سلطنتی، با لشکر و همراهان خود که اغلب اسکاتلندی بودند وارد منطقه Red River شدند و در محدوده کنونی وینیپگ استان مانیتوبا ساکن شدند. او به عنوان نخستین فرماندار Assiniboia ماموریت داشت که یک کامیونیتی را با کمک کمپانی هادسونز بی تاسیس کند. او تاثیر زیادی در شکل گرفتن بافت مسکونی این منطقه داشت.
۳۰ آگوست ۱۹۱۶- در جریان جنگ جهانی اول، کانادایی‌ها وارد جنگ در منطقه Somme در بلژیک و فرانسه شدند و طی این نبرد ۲۵ هزار نفر تلفات دادند.
۳۰ آگوست ۱۸۹۹- خانم ویکی کیت، شناگر مشهور کانادایی موفق شد رکورد شکنی کند. او شنای ماراتن خود را از دریاچه انتاریو آغاز کرد و موفق شد در هر پنج دریاچه بزرگ انتاریو شنا کند. او ۳۸ کیلومتر شنای پروانه کرد و رکورد زنان شناگر را در این زمینه از آن خود کرد.
امروز در تاریخ

۳۰ آگوست: روز جهانی کوسه‌نهنگ
کوسه‌نهنگ‌ها حیوانات مهربانی هستند که بر خلاف جثه بزرگ‌شان، به هیچ عنوان برای آدم‌ها خطر ندارند و از پلانکتون‌ها تغذیه می‌کنند. امروز در سراسر جهان در حمایت از این گونه زیبای دریایی، برنامه‌هایی برگزار می‌شود. کوسه‌نهنگ که ۱۴ متر طول و بیش از ۱۲ تن وزن دارد در نقاط مختلفی از جهان زندگی می‌کند و خلیج فارس یکی از زیست‌گاه‌های اصلی اوست.
Share
Tweet
Forward
+1
Share
مطالب برگزیده شماره ۵۱ هفته‌نامه چاپی آتش 
 • شلیک از تفنگ دوست؛ چطور یک بومی ۱۹ ساله کانادایی زوجی را که دوست او بودند کشت؟ - بیشتر
 • پس از ۲۷ سال زندگی در کانادا؛ بدون پاسپورت، بدون اقامت دائم - بیشتر
 • راهنمای کامل برای اینکه بهترین مشاور املاک را انتخاب کنید - بیشتر
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Facebook
Twitter
Website
ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by MailChimp