Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۶۴۱، سه‌شنبه ۶ جولای ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۶۴۱
سه‌شنبه ۶ جولای ۲۰۲۱


Today Stats: 10,652 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - سه‌شنبه ۶ جولای ۲۰۲۱
 تورنتو: نیمه‌ابری ۳۲ درجه   |   مونترال: نیمه‌ابری بارانی ۲۷ درجه   |   ونکوور: کمی‌ابری ۲۵ درجه  |   کلگری: نیمه‌ابری بارانی ۲۲ درجه   |   تهران: آفتابی ۴۱ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
خبرهای فوری از کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام «تورنتو را زندگی کنیم»
 • ۱/۳ میلیون کانادایی دوز دوم خود را واکسن دیگری نسبت به دوز اول دریافت کرده‌اند
 • پزشک متهم به قتل بیمار در بیمارستان انتاریو با قرار وثیقه آزاد شد
 • تورنتو دیگر کمبود واکسن ندارد و همچنان ظرفیت برای نوبت‌های تازه در این هفته موجود است
 • پسر دونالد ترامپ آمریکائی‌هایی که می‌خواستند به کانادا مهاجرت کنند را بازنده خواند
 • اگر به مک‌دونالد می‌روید این دو محصول تازه را هم در منوی آن امتحان کنید
 • یک خلبان هلی‌کوپتر هنگام تلاش برای خاموش کردن آتش‌سوزی جنگل در آلبرتا جان خود را از دست داد
 
بازار مسکن تورنتو در ماه جون؛ افزایش ۱۷ درصدی قیمت‌ها و ۲۹ درصدی معامله‌ها نسبت به سال گذشته و اندکی کاهش نسبت به ماه می

Banaa.ca 
برای نخستین بار در ماه‌های گذشته، بازار مسکن تورنتو همزمان شاهد کاهش میزان فروش و نیز کاهش متوسط قیمت مسکن در ماه جون نسبت به ماه پیش از آن بوده، هر چند این کاهش قیمت فقط در حد ۲ درصد بوده است. با این حال مقایسه قیمت‌ها با ماه مشابه در سال گذشته ۱۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.
اما در همین حال شاهد فعالیت بیشتری در بازار کاندو بوده‌ایم، به طوری که میزان معامله‌ها ۴ درصد افزایش یافته است.
میانگین قیمت فروش مسکن در تورنتو در ماه جون با اندکی کاهش به یک میلیون و ۹۰ هزار دلار رسیده، ولی میانگین قیمت کاندو در همان سطح ۶۸۳ هزار دلار ثابت مانده است.
اینها بخش‌هایی از آمارهایی است که امروز از سوی TRREB نهاد مشاوران مسکن تورنتو اعلام شد.
سایت بنا که خبرهای بازار مسکن تورنتو و کانادا را دنبال می‌کند، از این آمارها گزارش می‌دهد.
تاسیس شرکت در انتاریو دیگر نیاز به شریک یا مدیر کانادائی ندارد

ICMohajer.com
شرکت‌هایی که در انتاریو فعالیت می‌کنند و یا ثبت می‌شوند دیگر لازم نیست تا حداقل ۲۵ درصد سهام آنها متعلق به شخصی باشد که یا سیتیزن کاناداست و یا اقامت دائم این کشور را دارد.
اجرای مقررات جدید از ۵ جولای اعمال می‌شود.
به این ترتیب افراد خارجی که می‌خواهند در استان انتاریو فعالیت تجاری داشته باشند و شرکت تاسیس کنند نیازی ندارند تا یک نفر را که سیتیزن و یا دارای اقامت دائم کانادا باشد به عنوان دایرکتور معرفی کنند.
استان بریتیش‌کلمبیا سال‌هاست که این الزام قانونی را برداشته است.
تا پیش از این بر اساس قانون شرکت‌های تجاری انتاریو Ontario’s Business Corporations Act یا OBCA، شرکت‌ها در این استان ملزم بودند تا دستکم ۲۵ درصد از سهام مدیران آنها متعلق به یک شهروند و یا دارنده اقامت دائم کانادا باشد، یا در شرکت‌هایی که کمتر از چهار مدیر دارند، حداقل یکی از مدیران کانادایی مقیم باشد.
این تغییرات به منظور مدرنیزه کردن بخش‌هایی از OBCA طراحی شده‌اند و به شرکت‌های انتاریو امکان می‌دهند تا با سایر استان‌هایی که هیچگونه شرایط اقامت کانادایی برای مدیران خود ندارند، همسو شوند.
همه چیز درباره خانم مری سیمون، نخستین بومی کانادا که امروز به عنوان فرماندار کل معرفی شد

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا امروز خانم مری سیمون Mary Simon، دیپلمات اینوییت و فعال رسانه‌ای از بومیان کانادا را به عنوان فرماندار کل بعدی کانادا معرفی کرد.
این نخستین بار است که یک بومی کانادا به این سمت انتخاب می‌شود.
کانادا از ژانویه امسال که خانم ژولی پایت به دلیل بدرفتاری با کارکنان فرمانداری کل ناگزیر از استعفا شد،‌ فرماندار کل نداشته است. در این مدت آقای ریچارد واگنر به عنوان جانشین فرماندار کل بوده است.
اخیرا پیدا شدن سه گور جمعی از دانش‌آموزان بومی در مدارس شبانه‌روزی کانادا بازتاب گسترده‌ای در افکار عمومی دنیا داشته است.
خانم سیمون قبلا در CBC North مجری بود و همچنین به عنوان سفیر کانادا در دانمارک فعالیت می‌کرد.
سیمون در منطقه Nunavik  کبک متولد شده و در حال حاضر در انستیتوی Arctic Institute of North America کار می‌کند. 
خانم مری سیمون سی‌امین فرماندار کل کاناداست. فرماندار کل را نخست‌وزیر کانادا تعیین می‌کند و حکم او توسط ملکه انگلیس صادر می‌شود. نقش فرماندار کل کاملا تشریفاتی و نمادین است.
با این حال این همه‌ی آن چیزی نیست که ما از او می‌دانیم.
خبرنگار آتش در گزارش امروز خود او را معرفی می‌کند.
دیپلمات پیشین لیبرال کانادا: انتخاب رئیسی باعث بی‌ثباتی بیشتر در خاورمیانه می‌شود

آقای David Kilgour، مسئول پیشین بخش آسیا و اقیانوسیه در دولت لیبرال ژان کرتین که از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ نخست‌وزیر کانادا بوده، در مقاله‌ای در تورنتو سان نوشته است: «انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران، از طریق دستکاری‌های پشت صحنه توسط رهبر و شورای نگهبان اسلامی وی، مضراتی برای ایران دارد و می‌تواند منجر به بی ثباتی سیاسی بیشتر در خاورمیانه شود.»
وی همچنین نوشته است: «با پیروزی رئیسی، نهادهای برجسته، از ریاست جمهوری و بخش نظامی گرفته تا پارلمان و قوه قضاییه، به دست روحانیون فتنه‌جو رسیده و آنها ایران را به سمت یک کشور تک حزبی سوق داده‌اند.»
وی در مقاله خود یادآور شده که ابراهیم رئیسی به عنوان رییس قوه قضاییه ایران نقش تعیین‌کننده‌ای در ممانعت از پی‌گیری و تحقیق بین‌المللی در جریان پرونده سرنگونی هواپیمای اوکراینی داشته که باعث مرگ ۱۷۶ نفر شد که ۱۳۸ نفر آنان در راه کانادا بوده‌اند.
آقای David Kilgour از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۰ عضو حزب محافظه‌کار و از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵ عضو حزب لیبرال و پس از آن تا سال ۲۰۰۶ فعال سیاسی مستقل بوده است.
وی از سال ۱۹۷۹ تا ۲۰۰۴ نماینده ادمونتون در پارلمان کانادا و بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ مسئول بخش آسیا و اقیانوسیه در دولت کانادا بوده است.

متن کامل مقاله او را می‌توانید اینجا بخوانید.
ابراهیم رئیسی: زنان، دختران و کودکانی که امروز قبر‌ها و گور‌های دسته‌جمعی آن‌ها در کانادا کشف می‌شود، یک جنایت علیه بشریت است

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب ایران در مراسم معرفی رییس جدید قوه قضائیه گفت: «در شرایط و وضعیتی قرار داریم که کانادا بیشتر سال‌ها در مجمع عمومی سازمان ملل، پیشنهاد قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌داد، اما گزارشی که امروز از کانادا بیرون می‌آید نشان می‌دهد آن‌ها با بومی‌ها چه کرده‌اند؟»
وی ادامه داد: «زنان، دختران و کودکانی که امروز قبر‌ها و گور‌های دسته‌جمعی آن‌ها کشف می‌شود، یک جنایت علیه بشریت است، کسانی که دست به این جنایات هولناک زدند، چگونه می‌خواهند پاسخ دهند؟»

متن کامل این خبر را اینجا می‌توانید بخوانید.
سایت قوه قضائیه ایران: جنازه‌های سرخپوستان، آبروی جاستین ترودو، نخست‌وزیر پرمدعای کانادا را برد 

سایت میزان وابسته به قوه قضائیه ایران در یادداشتی نوشته است که جنازه‌های سرخپوستان، آبروی «جاستین ترودو»، نخست‌وزیر پرمدعای کانادا را برد و کلیسای کاتولیک را به چالش جدی‌تر از گذشته کشاند.
در این یادداشت آمده است: «مدعیان حقوق بشر و آزادی که صدای حقوق بشر‌خواهی آن‌ها گوش فلک را کر کرده است، کودکان صاحبان اصلی کانادا را از خانواده‌ها جدا کردند و به مدارسی که کلیسا آن‌ها را اداره می‌کرد، سپردند و به پدران و مادران نگران آن کودکان سرخپوست وعده دادند که آن‌ها با تمدن! آشنا خواهند شد و پس از دریافت آموزش‌های لازم به آغوش خانواده باز خواهند گشت!»
در ادامه این یادداشت آمده است: «کودکان سرخپوست هیچگاه بازنگشتند تا که مدعیان حقوق بشر را بی‌آبرو کنند؛ کشف گور‌های دسته جمعی بومیان کانادا تشت رسوایی رژیم حاکم بر این کشور را از روی بام به زمین انداخته و صدای آن به گوش همه جهانیان رسیده است.»
در بخش دیگری از این یادداشت هم آمده است: «جنازه‌های سرخپوستان، آبروی «جاستین ترودو»، نخست‌وزیر پر‌مدعای کانادا را برد و کلیسای کاتولیک را به چالش جدی‌تر از گذشته کشاند. سرخپوستان و بومیان باقی‌مانده در کانادا، زخم پیدا شدن سومین گور دسته جمعی فرزندان خود را به جان خریدند، اما سکوت نکردند و مجسمه «ملکه جنایت» را به زیر کشیدند.»
این یادداشت توصیه کرده است: «کانادا و همه مسئولان این کشور باید پاسخگوی جنایاتی که مرتکب شده‌اند باشند، سازمان ملل، نهاد‌های حقوق بشری باید درباره کشتار سرخپوستان کانادا ورود کنند و پرونده دولتمردان این کشور و کلیسای کاتولیک را پیگیری کنند. اگر چنین جنایات فجیعی در یک کشور غیر غربی اتفاق افتاده بود، نهاد‌های بین‌المللی سکوت می‌کردند؟»
در پایان این یادداشت هم تاکید شده است: «خون به ناحق ریخته سرخپوستان کانادا، دامن «ترودو»، ملکه انگلیس و کلیسای کاتولیک را خواهد گرفت.»

متن کامل این مقاله را اینجا بخوانید.
حداقل دستمزد در کانادا از ابتدای سال آینده ۱۵ دلار در ساعت می‌شود

دولت فدرال به طور رسمی ۱۵ دلار در ساعت را به عنوان حداقل دستمزد برای سال آینده تصویب کرد. این تغییر از ۲۹ دسامبر ۲۰۲۱ برای کارگران بخش خصوصی تحت قوانین فدرال اجرا می‌شود.
خانم Filomena Tassi وزیر کار کانادا در این رابطه گفت: «همه کسانی که کار می‌کنند، شایسته پرداخت صادقانه و مناسب برای یک کار سخت روزانه را دارند. دولت ما با حداقل دستمزد فدرال در هر ساعت ۱۵ دلار، به جلو حرکت کرده است و می‌دانیم که این یک ابزار قدرتمند برای مبارزه با فقر و همچنین بهبود رفاه خانواده‌ها و جوامع کم درآمد است.»
کانادا چه زمانی مرزهای خود را باز می‌کند؟ ممکن است همین جولای باشد
کانادا از ابتدای پاندمی، هر ماه محدودیت‌های سفر را تمدید کرده، اما ممکن است جولای امسال شرایط متفاوت باشد. دولت فدرال اکنون می‌گوید باید ۷۵ درصد کانادایی‌ها به طور کامل واکسینه شوند؛ پیش از آن که مرزها بخواهند دوباره باز شوند.
آخرین داده‌های دولت نشان می‌دهد که تاکنون ۳۱ درصد کانادایی‌های واجد شرایط کاملا واکسینه شده‌اند و ۷۶ درصد حداقل یک دوز را دریافت کرده‌اند.
خانم آنیتا آناند وزیر تدارکات کانادا به CBC news گفته است که انتظار می‌رود تا پایان ماه جولای، ۸۰ درصد کانادایی‌ها به طور کامل واکسینه شوند.
اما علاوه بر پوشش واکسیناسیون، مقامات شاخص‌های دیگری را نیز برای تصمیم‌گیری در مورد بازگشایی مرز، در نظر می‌گیرند که شامل: آمار ابتلا، میزان بستری‌شدن در بیمارستان، شیوع محلی، واریانت‌های مختلف و وضعیت ویروس کرونا در سایر کشورهاست.
در اواخر ماه جون، جاستین ترودو اعلام کرد که کانادا در هفته‌های آینده محدودیت‌های سفر بیشتری را لغو می‌کند.
محدودیت‌های سفر کنونی کانادا قرار است در تاریخ ۲۱ جولای منقضی شود. اگرچه دولت این قدرت را دارد که محدودیت‌های سفر را برای یک ماه دیگر تمدید کند، اما به نظر می‌رسد سخت‌گیری‌ها به این شدت هم نباشد.
قانون ممنوعیت رانندگی در مستی برای قایق‌ها هم هست؛ این آخر هفته دو نفر در مسکوکا بازداشت شدند
آیا فقط رانندگان اتومبیل‌ها باید هنگام رانندگی کاملا هشیار باشند و مشروبات الکلی مصرف نکرده باشند؟ این خبر به شما می‌گوید خیر، حتی هنگام راندن قایق هم باید هشیار باشید. 
آخر هفته گذشته افسران واحد دریایی پلیس انتاریو در دو حادثه‌ی جداگانه دو نفر را در مسیرهای آبی منطقه‌ی Muskoka به دلیل راندن قایق در حین مستی، متوقف کردند. 
این دو نفر یکی ۳۸ ساله به نام Jason Schliwa و دیگری ۲۴ ساله به نام Riley Larman بودند که با اتهام راندن قایق در حین مستی راهی بازداشتگاه شدند. 
بعدا هر دوی آنها از بازداشتگاه آزاد شدند و دادگاه آنها قرار است در Bracebridge برگزار شود.
شرایط بیمه برای دریافت وام مسکن پس از یک سال دوباره به وضعیت پیشین بازگشت و آسان‌تر شد
نهاد دولتی مسکن و وام مسکن کانادا CMHC پس از یک سال دوباره شرایط بیمه وام مسکن را برای مشتریان ساده کرد. 
این نهاد در جولای سال گذشته شرایط را برای بیمه وام مسکن سخت‌تر کرده بود، اما با توجه به واکنش بازار دوباره به همان شرایط پیشین بازگشت.
در شرایط جدید ۳ پارامتر تغییر کرده است
- حداقل کردیت اسکور وام‌گیرنده از ۶۸۰ به ۶۰۰ امتیاز کاهش یافت.
- درصد هزینه‌های مرتبط با مسکن از جمله اقساط مورگیج وام‌گیرنده نسبت به درآمد او از ۳۵ به ۳۹ درصد افزایش یافت
- درصد مجموع بدهی فرد نسبت به کل درآمد او شامل تمامی بدهی‌ها از جمله مورگیج، لاین او کردیت، کردیت کارت و اقساط سایر وام‌ها از ۴۲ به ۴۴ درصد افزایش یافت.
همه کسانی که وام مسکن با پیش‌پرداخت کمتر از ۲۰ درصد دریافت می‌کنند موظف هستند وام خود را بیمه کنند.
امروز در تاریخ کانادا: ۶ جولای
۶ جولای ۲۰۱۳: یک قطار حامل نفت خام در Lac-Mégantic، کبک از ریل خارج و باعث انفجار و آتش‌سوزی در مرکز این شهر کوچک و منجر به کشته شدن ۴۷ نفر و تخلیه نزدیک به ۲۰۰۰ نفر دیگر از منطقه شد. همچنین میلیون‌ها لیتر نفت به خاک و آب‌های مجاور نشت کرد.
بقیه اتفاقات این روز را اینجا بخوانید
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ سه‌شنبه ۶ جولای ۲۰۲۱

تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​

گلوب‌ اند میل
 • بومیان به خاطر نگرانی‌ از برنامه‌های نوسازی آتش‌سوزی‌های اخیر، تهدید کرده‌اند که جلوی رفت‌وآمد قطارها را خواهند گرفت
 • هکرهایی که یک حملهٔ باج‌افزار جهانی را ترتیب داده‌اند، ۷۰ میلیون دلار می‌خواهند
 •  یک سال پس از کشته شدن چانتل مور توسط پلیس، خانواده‌ٔ او هنوز منتظر دریافت پاسخ هستند

تورنتو استار
 • روز تاریخی ویمبلدون
 •  با ادامهٔ تهدید گونه‌های جدید ویروس، پزشکان از جا ماندگان می‌خواهند که واکسن بزنند
 • مرجع محلی حفاظت از محیط زیست از عهدهٔ پاسخگویی به حجم بالای درخواست‌ها بر نمی‌آید


 

نشنال پست

 • آیا باید به بچه‌های‌مان واکسن بزنیم تا آزاد باشیم؟ 
 • اتحادیهٔ کارگران می‌گوید نوسازی شرکت آلگوما می‌تواند به کاهش فرصت‌های شغلی بینجامد
 •  آنها از هنگ‌کنگ گریختند و کانادا آخوش خود را به روی‌شان گشود

ونکوور سان

 • با شروع به کار مجدد رستوران‌ها، قیمت‌ها افزایش چشمگیری خواهد یافت
 •  مالک موزهٔ چینی تخریب شده در آتش‌سوزی هنوز برای ساخت مجدد آن تصمیم نگرفته است

 
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences