Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۳۵۰، چهارشنبه ۲۹ اپریل ۲۰۲۰
View this email in your browser
شماره: ۱۳۵۰
چهارشنبه ۲۹ اپریل ۲۰۲۰


Today Stats: 9,939 Subscribers
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - چهارشنبه ۲۹ اپریل ۲۰۲۰
 تورنتو: ابری ۱۱ درجه   |   مونترال: نیمه‌ابری ۱۸ درجه   |   ونکوور: بارانی ۱۳ درجه  |   کلگری: نیمه‌ابری ۲۲ درجه   |   تهران: ۱۵ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
خلاصه مهم‌ترین گزارش‌ها و آمارها از ویروس کرونا در کانادا

 • آخرین آمار کانادا: ۵۰٫۳۰۸۰ مورد
 • آخرین آمار مرگ بر اثر کرونا در کانادا: ۲٫۹۵۹ نفر
 • آخرین آمار انتاریو: ۱۵٫۷۲۸ مورد
 • آخرین آمار مرگ بر اثر کرونا در انتاریو: ۱٫۰۵۰ نفر
 • آخرین آمار کبک: ۲۵٫۷۵۷ مورد
 • آخرین آمار مرگ بر اثر کرونا در کبک: ۱٫۶۸۲ نفر
سرتیتر خبرهای امروز روزنامه خبری آتش

 • امسال ممکن است در تورنتو خبری از بهار نباشد و مستقیما وارد تابستان شویم
 • یک نفر از هر ۲۰ مالک خانه، قسط وام مسکن خود را به خاطر کرونا پرداخت نکرده است
 • کسب‌وکارتان را با این ۸ روش موثر رونق بدهید؛ حتی وقتی خانه هستید
 • خانم دکتر از نسل مهاجران در خط مقدم مبارزه با کرونا در تورنتو
 • رانندگان کامیون‌ها به کمک آمده‌اند تا سگ‌ها را به صاحب آنها بازگردانند
 • کانادا برای انتخابات عضویت در شورای امنیت سازمان آماده است
 • کبک بیشترین شیوع کرونا در کانادا را دارد، زودتر از همه دارد بازگشائی می‌کند
 • پشتیبانی تلفنی در اداره مهاجرت کانادا، دوباره فعال شد
 • شهرداری تورنتو برای افراد کم‌درآمد اینترنت رایگان راه‌اندازی می‌کند
 • شما زیاد از خانه بیرون می‌روید؛ کلاهبرداران و جریمه‌های قلابی برای اهالی تورنتو
 • رایط فضاهای کاری پس از کرونا تغییر خواهد کرد - دکتر تام
 • توقف عمل‌های جراحی دست‌کم باعث مرگ ۳۵ نفر در انتاریو شده است
 • شرکت‌های آرایشی، به خاطر کرونا محصولات بهداشتی تولید می‌کنند
امسال ممکن است در تورنتو خبری از بهار نباشد؛ مستقیما وارد تابستان شویم

تورنتو در چند ماه اخیر آب‌وهوای معمول بهاری خود را نداشته و دمای هوا کمتر از میانگین دمای فصلی بوده است. اگر دمای هوا فردا (پنج‌شنبه) هم به ۱۵ درجه نرسد، یعنی حتی یک روز هم در ماه اپریل هوا به ۱۵ درجه نرسیده و این در حالیست که تورنتو معمولا در ماه اپریل ۹ روز دمای بالای ۱۵ درجه دارد.
اما خبر بد این که این آب‌وهوا ممکن است تا چند هفته دیگر هم ادامه پیدا کند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که امسال از آن سال‌هایی باشد که از هوای بهاری خبری نیست و ما مستقیما وارد تابستان بشویم. اما یک نقطه امید هم هست؛ در می ۲۰۱۷، بعد از دو هفته هوای سردتر از میانگین، دمای هوا در اواسط ماه ناگهان به ۳۰ درجه رسید.
یک نفر از هر ۲۰ مالک خانه، قسط وام مسکن خود را به خاطر کرونا پرداخت نکرده است
یک نفر از هر ۲۰ مالک خانه، قسط وام مسکن خود را به خاطر کرونا پرداخت نکرده است
Banaa.ca
بحران کرونا در کانادا باعث شده تا یک نفر از هر ۲۰ نفر در این کشور نتوانسته باشد قسط مسکن خود را در ماه گذشته پرداخت کند. نیمی از این افراد برای تعویق پرداخت وام خود هم اقدام کرده بودند، اما درخواست آنها رد شده بود.
سه چهارم همین افراد می‌گویند با این شرایط دست کم یک قسط دیگر را هم نمی‌توانند پرداخت کنند.
بانک‌های کانادا اعلام کرده‌اند با ۶۰۰ هزار درخواست برای تعویق در پرداخت اقساط مسکن موافقت کرده‌اند.
سایت بنا که اخبار و گزارش‌های بازار مسکن در کانادا و تورنتو را دنبال می‌کند از نتایج نظرسنجی Forum Research گزارش می‌دهد که به توان پرداخت اقساط وام مسکن در میان کانادائی‌ها پرداخته است.
کسب‌وکارتان را با این ۸ روش موثر رونق بدهید حتی وقتی خانه هستید
کسب‌وکارتان را با این ۸ روش موثر رونق بدهید حتی وقتی خانه هستید

این که می‌گویند می‌توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد، شعار نیست، یک واقعیت است. مثلا نگاهی به همین بیماری کرونا بیندازید که عده‌ای را به کام مرگ کشانده، خیلی‌ها را روانه بیمارستان‌ها کرده و با تعطیلی کسب‌وکارها نان خیلی‌های دیگر را هم آجر کرده است. اما با همه این مشکلات، اگر باهوش باشید می‌توانید فرصت‌هایی را هم از دل این شرایط بیرون بکشید.
برای مثال، حالا که کسب‌وکارتان تعطیل شده یا رونق خود را از دست داده، به جای این که زانوی غم در بغل بگیرید، باید در همین روزهای خانه‌نشینی، کاری کنید که آینده روشنی برای بیزینس‌تان بسازید. می‌پرسید چگونه؟
ما در این مطلب، ۸ روش موثر را به شما معرفی می‌کنیم که انجام آنها بی‌شک باعث رونق کسب‌وکارتان می‌شود، دست‌کم وقتی این دوران سخت کرونا به پایان برسد.
خانم دکتر از نسل مهاجران در خط مقدم مبارزه با کرونا در تورنتو
اسپانسر ویژه: پریا اسکویی - مشاور رسمی امور مهاجرت - کانادا
Canada118.com

خانم دکتر Seema Marwaha و همسرش Rishi Sahel هر دو از نسل مهاجران هستند، اصلیت هندی دارند و در کانادا بزرگ شده‌اند. سیما پزشک است، روزنامه‌نگار است و هنرمند. اما این روزها او همراه همه همکارانش در خط مقدم مبارزه با ویروس مرگبار کروناست.
اما در کنار همه اینها او یک مادر است، مادری که جانش به جان فرزند کوچکش وابسته است، آن‌وقت مجبور می‌باشد تا به خاطر انجام وظیفه شغلی و انسانی خود، کاری انجام دهد که حتی ممکن است فرزندش را در معرض خطر قرار دهد.
این حکایت، حال و روزی است که دکتر Seema Marwaha از سر می‌گذراند. او یکی از هزاران پزشکی است که زندگی‌شان دستخوش تغییر شده و روز و شب‌شان را در کنار بیماران مبتلا به کرونا می‌گذرانند. فقط به این امید که به زودی شر کرونا ویروس از سر دنیا کم شود.

این گزارش روایتی است از هزاران روایتی که این روزها در جریان است.روایت دکتر Marwaha از حس و حال مادرانه‌ای که این روزها دارد و وضعیت بیمارستانی که در آنجا خدمت می‌کند، خواندنی است.
رانندگان کامیون‌ها به کمک آمده‌اند تا سگ‌ها را به صاحب آنها بازگردانند
رانندگان کامیون‌ها به کمک آمده‌اند تا سگ‌ها را به صاحب آنها بازگردانند
Global News
یک هفته بعد از اینکه یک راننده کامیون کمک کرد تا سگی به نام Kilt از آمریکا به صاحبش خانمی از اهالی انتاریو بپیوندند، حالا رانندگان بیشتری پا پیش گذاشته‌اند تا توله‌های Kilt را به خانه‌شان در کانادا منتقل کنند.
خانم Victoria Craig صاحب Kilt برای انجام کاری راهی نپال بود و Kilt را به دوستی در نیویورک سپرد. کرونا باعث شد تا سفر او لغو شود، ولی باعث شد که بین او و سگ باردارش به خاطر بستن مرز کانادا و آمریکا فاصله بیافتد. بعد از اینکه Kilt هفت توله خود را به دنیا آورد، یک راننده کامیون اهل نوا اسکوشیا به ویکتوریا کمک کرد تا او به سگ محبوبش برسد. حالا سه تا از هفت توله این سگ منتظرند تا به خانه‌شان در کانادا بیایند.
توقف عمل‌های جراحی دست‌کم باعث مرگ ۳۵ نفر در انتاریو شده است
Toronro Star
خانم Christine Elliott، وزیر بهداشت استان می‌گوید به خاطر اینکه برای آماده کردن بیمارستان‌ها در برابر فاجعه شیوع کرونا، هزاران عمل جراحی به تعویق افتاده یا انجام نشده است، تعدادی از اهالی انتاریو جان خود را از دست داده‌اند.
الیوت گفت: «امروز گزارشی توسط University Health Network در رابطه با مرگ‌و‌میر ناشی از بیماری‌های قلبی منتشر شده است که تخمین می‌زند حدود ۳۵ نفر ممکن است به خاطر انجام نشدن عمل‌های جراحی‌شان، درگذشته باشند.»
شهرداری تورنتو برای افراد کم‌درآمد اینترنت رایگان راه‌اندازی می‌کند
CP24.com
جان توری، شهردار تورنتو اعلام کرده که در صدد است تا اینترنت رایگان در اختیار شهروندان آسیب پذیر تورنتو قرار دهد. این افراد به خاطر ناتوانی در دسترسی به اینترنت برای دریافت اطلاعات بهداشت عمومی، خدماتی حمایتی در زمان پاندمی و حمایت‌های درآمدی اضطراری با مشکل مواجه شده‌اند و نمی‌توانند با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کنند. با کمکهای مالی شرکت‌های مخابراتی، ۲۵ ساختمان آپارتمان مسکونی بزرگ در محله‌های کم درآمد برای مدت یک سال دسترسی به اینترنت موقت رایگان دریافت می‌کنند. شهرداری گفت که اولین ساختمان در اوایل ماه می وصل خواهد شد.
کانادا برای انتخابات عضویت در شورای امنیت سازمان ملل آماده است
کانادا برای انتخابات عضویت در شورای امنیت سازمان ملل آماده است
Hilltimes
کانادا با وجود اینکه بخاطر شیوع کرونا، لابی بین‌المللی خود را برای عضویت در شورای امنیت سازمان ملل متوقف کرده،‌ ولی آماده است که اگر این انتخابات طبق زمان‌بندی پیشین در ماه جون برگزار شود در آن شرکت کند.
آقای Marc-André Blanchard  سفیر کانادا در سازمان ملل، درباره احتمال به تعویق افتادن این انتخابات گفت: «در هر صورت ما برای این انتخابات آماده هستیم ولی هر تصمیم رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد را می‌پذیریم.»
کانادا یکی از سه کشوری است که می‌کوشد صاحب یکی از دو کرسی غیردائمی شورای امنیت در دوره‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ شود.
شرکت‌های آرایشی، به خاطر کرونا محصولات بهداشتی تولید می‌کنند
شرکت‌های بزرگ تولیدات‌ آرایشی همچنان با تولید محصولات بهداشتی مورد نیاز دوران کرونا دارند با بسیج عمومی مبارزه با کرونا همکاری می‌کنند. شرکت L’Oréal که ۱۷ مارچ از راه‌اندازی خط تولید مواد ضدعفونی‌کننده خبر داده بود، اعلام کرده که تاکنون ۶۰ هزار بطری از این محصول را به مراکز سلامتی کانادا تحویل داده است.
شرکت La Roche-Posay هم که مقر آن در کشور فرانسه است از تولید مواد ضدعفونی‌کننده در خط تولید خود خبر داده است.
پشتیبانی تلفنی در اداره مهاجرت کانادا، دوباره فعال شد
اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده که بخش پاسخگویی به سوال‌ها از طریق تلفن، دوباره فعال شده است.
بخش پشتیبانی تلفنی IRCC یا دپارتمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا از اواخر ماه مارچ در پی اجرای اقدامات پیشگیرانه در برابر کرونا، تعطیل شده بود.
اکنون این بخش دوباره فعال شده ولی زمان کاری آن کاهش پیدا کرده است.
مرکز تلفن اداهر مهاجرت و شهروندی کانادا هر روز از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر آماده پاسخگویی است.

 
کبک بیشترین شیوع کرونا در کانادا را دارد، زودتر از همه دارد بازگشائی می‌کند
کبک بیشترین شیوع کرونا در کانادا را دارد، زودتر از همه دارد بازگشائی می‌کند
National Post
کبک بیشتر از هر استان دیگری در کانادا با شیوع کرونا و مرگ‌ومیرهای ناشی از آن روبرو بوده، ولی زودتر از سایر استان‌ها، دارد مدرسه‌ها و کسب‌وکارها را بازگشایی می‌کند.
روز سه شنبه، François Legault ، نخست وزیر کبک اعلام کرد که اکثر فروشگاه‌های خرده‌فروشی می‌توانند در تاریخ ۴ می، آغاز به کار کنند به جز در مونترال که یک هفته بعد بازگشایی می‌شود.
بخش‌های ساخت و ساز و کارخانه‌ها مجاز به بازگشایی مجدد در تاریخ ۱۱ می خواهد بود. تاریخ بازگشایی مدارس ابتدایی و مهدکودک‌ها ۱۱ می است.


 
شما زیاد از خانه بیرون می‌روید؛ کلاهبرداران و جریمه‌های قلابی برای اهالی تورنتو
کلاهبرداران می‌کوشند تا از این شرایط کرونا استفاده کنند و راه‌های تازه‌ای برای هدف قرار دادن مردم پیدا کنند. کلاهبرداران در تورنتو برای مردمی که خانه را زیاد ترک می‌کنند جریمه‌های قلابی صادر می‌کنند. آنها پیامک‌هایی را به اهالی تورنتو ارسال می‌کنند که از مردم برای پرداخت جریمه‌های نقض قوانین فاصله‌گیری اجتماعی، اطلاعات بانکی را درخواست می‌کند.
یکی از این جریمه‌ها طبق گفته پلیس به بهانه «خروج بیش از حد از خانه در طول روز» است.
شرایط فضاهای کاری پس از کرونا تغییر خواهد کرد - دکتر تام
CBC News
دکتر ترزا تام، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا گفت که وقتی فعالیت‌های اقتصادی دوباره از سر گرفته شود، شرکت‌ها باید روند جدیدی را در نحوه عملکرد خود برای پیشگیری از شیوع آتی کرونا داشته باشند. 
وی ادامه داد که وقتی مردم دوباره سر کارهای خود برگردند، شرایط محیط کار مثل قبل از کرونا نخواهد بود. 
به گفته وی برخی از محیط‌های کاری باید نیروی دورکار بیشتری داشته باشند یا ساعت‌های کاری خود را تغییر دهند، تا جمعیت زیادی از مردم در زمان یکسان مجبور به حضور در وسایل حمل‌ونقل عمومی نباشند.

 
فقط تا ۳۰ اپریل برای شرکت در مسابقه آتش فرصت دارید
این نوروز پردلهره را برای نوه‌های‌مان ثبت کنیم؛ مسابقه علمی تخیلی آتش
این نوروز پردلهره را برای نوه‌های‌مان ثبت کنیم؛ مسابقه علمی تخیلی آتش
شاید در خاطره حتی کسانی که عمرشان هم از نیم قرن گذشته است، چنین نوروزی بی‌سابقه باشد. اما این خاطره حتما برای سال‌ها و دهه‌ها باقی می‌ماند.
حالا فرض کنید ۳۰ سال گذشته و شما در سال ۲۰۵۰ نشسته‌اید دور سفره هفت سین و می‌خواهید خاطره نوروز امسال را برای نوه‌های‌تان بازگو کنید. برای آنها چه چیزی را تعریف می‌کنید؟
همین موضوع مسابقه‌ای است که آتش در شبکه‌های اجتماعی خود برگزار می‌کند. شما می‌توانید در اینستاگرام، فیس‌بوک، توئیتر توضیه خود را بنویسید. برای تلگرام هم یک گروه برای همین کار تشکیل داده‌ایم که می‌توانید آنجا بنویسید.
اگر چه ما به حکم قرعه‌کشی، کارت خرید آمازون به مشارکت‌کنندگان هدیه خواهیم داد، اما احتمالا شما هم مثل ما فکر می‌کنید که ثبت چنین اتفاقی برای آینده‌ها اهمیت زیادی دارد.
هشتگ #آتش۲۰۵۰ را فراموش نکنید. شاید آن روز نوه‌های‌تان آمدند و این هشتگ را فالو کردند تا ببینند در این روزها چه بر سر نسل پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های آنها آمده است.
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ چهار‌شنبه ۲۹ اپریل ۲۰۲۰
تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​​

گلوب اند میل
 • تبعات بازگشایی اقتصادی کبک قابل‌پیش‌بینی نیست.
 • رویکرد تازه با حمایت بومیان، می‌تواند برای خرس‌های گریزلی ساحل غربی، آینده امیدوارکننده‌تری رقم بزند.
 • ۷۹ درصد مرگ و میر کووید-۱۹ مربوط به خانه‌
 • ترامپ دستور داد که برای جلوگیری از کمبود مواد غذایی، شرکت‌های فرآوری گوشت همچنان باز بمانند.

تورنتو استار
 • ۱۴ درصد از مبتلایان به کووید ۱۹ در انتاریو، از کارکنان بخش سلامت هستند.
 • واکسن چه فایده‌ای دارد اگر همه از آن استفاده نکنند؟
 • وزیر بهداشت می‌گوید تأخیر در عمل‌های جراحی، منجر به از دست رفتن جان بیماران شده است.


 

نشنال پست

 • نگاهی به تصمیمات صحیح اسرائیل در زمینه کووید-۱۹.
 • جاستین ترودو اعلام کرد که براساس پیش‌بینی‌های جدید از شیوع کووید-۱۹، بدترین دوران پاندمی را پشت سر گذاشته‌ایم. 
 • ایالت کبک که شاهد بالاترین آمار ابتلا و فوت کووید-۱۹ بوده است، طرح خود را برای بازگشایی مدارس و مشاغل ارائه کرده است.
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوورسان

 • عوارض ثانوی، دامن‌گیر نجات‌یافتگان از آی‌سی‌یو. اکثر مبتلایان به کووید-۱۹ علائم خفیفی از خود نشان می‌دهند و پس از بهبودی با مشکلی مواجه نمی‌شوند. 
 • کارشناسان پرشکی هنوز توضیحی برای مرگ‌ومیر بالاتر کووید-۱۹ در میان مردان نسبت زنان نیافته‌اند.توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید
Facebook
Twitter
Website
Email
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
+1 +1
Share Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2020 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences