Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۵۶۰، جمعه ۵ مارچ ۲۰۲۱
View this email in your browser
شماره: ۱۵۶۰
جمعه ۵ مارچ ۲۰۲۱


Today Stats: 10,506 Subscribers
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - جمعه ۵ مارچ ۲۰۲۱
 تورنتو: آفتابی ۰ درجه   |   مونترال: بارانی ۸- درجه   |   ونکوور: ابری ۹ درجه   |   کلگری: نیمه‌ابری ۱۱ درجه   |   تهران: بارانی ۱۴ درجه
بامداد خود را هر روز با خبرهای کانادا در AtashDaily، کانال تلگرام آتش آغاز کنید
این تان‌هاوس در ریچموندهیل، با هیچ خانه‌ای از هیچ طرف، دیوار مشترک ندارد و همین امروز وارد مارکت شده است
Banaa.ca
یک تان‌هاوس که با هیچ خانه‌ای از هیچ طرفی دیوار مشترک نداشته باشد، چند بار ممکن است وارد مارکت بشود؟ همین امروز چنین اتفاقی افتاده است؛ در ریچموندهیل.
این تان‌هاوس استثنائی درست نبش یک چهارراه واقع شده،‌ بنابراین از سه طرف کاملا آزاد است و از یک طرف هم تنها پارکینگ این خانه با پارکینگ هاوس کناری دیوار مشترک دارد.
برخلاف همه تان‌هاوس‌ها، این یکی به دلیل موقعیت منحصر به فردی که دارد، حیاط بسیار بزرگی دارد.

اگر بگوئیم شما تان‌هاوس می‌خرید و یک خانه دیتچد تحویل می‌گیرید، اغراقی در کار نیست.
Mapleview Park؛ پیش‌خرید خانه در شهر پرآینده Barrie در شمال تورنتو

SherryDabir.ca
اگر در فکر سرمایه‌گذاری و خرید خانه در منطقه‌ای هستید که آینده خوبی داشته باشد، شهر Barrie در شمال تورنتو گزینه خوبی برای شماست.
این شهر در فاصله ۹۰ کیلومتری تورنتو و در ساحل دریاچه Simcoe از سال ۲۰۱۱ مورد توجه ساکنان تورنتو و سرمایه‌گذاران قرار گرفت و در این سال‌ها یکی از شهرهای با رشد سریع در کانادا بوده است.
پروژه Mapleview Park یا MPV پس از موفقیت فاز اول که واحدهای آن در مدت کوتاهی فروش رفت حالا پیش فروش برای فاز دوم را آغاز کرده است.
این مجتمع شامل واحدهای تان‌هاوس و دیتچد در دو پلن مختلف می‌باشد.
قیمت واحدهای تان‌هاوس از ۵۰۰ هزار دلار شروع می‌شود
قیمت واحدهای دیتچد از ۷۰۰ هزار دلار شروع می‌شود.

اطلاعات بیشتر درباره این پروژه را اینجا ببینید
۳ روز قرنطینه ما در هتل پس از بازگشت از دبی؛ تجربه زوج دندان‌پزشک مهاجر سوری

اختصاصی آتش آنلاین
دکتر الخطیب و همسرش یاسمین هر دو دندان‌پزشک مهاجر سوری در کانادا هستند. آنها چند هفته پیش مجبور شدند به منظور مراقبت از مادر مبتلا به سرطان و پدر بیمارش که زمین خورده بود، همراه دختر خردسال خود به دبی سفر کنند. 
آنها وقتی بار سفر می‌بستند، اصلا فکرش را هم نمی‌کردند که در بازگشت به کانادا مجبور به قرنطینه در هتل شوند و هزینه بالایی بابت آن بپردازند. به همین دلیل، خبردار شدن از صورت‌حساب ۱۶۰۰ دلاری بابت قرنطینه در هتل آنها را شوکه کرد. 
الخطیب این روزها در حال تهیه مدارک مربوط به شرایط پزشکی والدینش است تا بلکه به‌خاطر ضروری بودن این سفر، از هزینه‌های بالا معاف شود. 
با این حال، مشکل فقط این نیست و گزارش‌های منفی زیادی درباره شرایط هتل‌های قرنطینه و صف‌های طولانی برای رزرو اتاق در این هتل‌ها وجود دارد. 

در این گزارش، با ماجراهای قرنطینه خانواده دکتر الخطیب، مشکلاتی که مردم برای قرنطینه در این هتل‌ها دارند و  دیدگاه‌های محافظه‌کاران فدرال در رابطه با قرنطینه در هتل آشنا می‌شوید.
۹ میلیون  نفر در استان انتاریو تا پایان ماه می واکسن کرونا می‌گیرند؛ از جمله همه افراد بالای ۶۰ سال
داگ فورد نخست وزیر انتاریو می‌گوید انتظار دارد که همه ساکنان این استان که بالای ۶۰ سال دارند، تا پایان ماه می، نخستین دوز واکسن COVID-19 خود را دریافت کنند.
در صورتی که این موضوع تحقق یابد، ‌استان انتاریو دو ماه کامل از زمان‌بندی خود جلوتر خواهد بود.
فاز دوم واکسیناسیون استان انتاریو قرار است در ماه اپریل آغاز شود و تا جولای ادامه یابد. 
دولت می‌گوید در این مدت تقریبا ۹ میلیون نفر در انتاریو دستکم نخستین دوز واکسن تأیید شده خود را دریافت می‌کنند.

خبرنگار آتش از اولویت‌بندی دولت انتاریو در فاز دوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۶۰ سال، دریافت‌کنندگان پیوند اعضا و مبتلایان به بیماری‌های کلیوی، زوال عقل، دیابت و بیماری کبدی گزارش می‌دهد.
رتبه چهارم دنیا برای بیمارستان Toronto General برای دومین سال پیاپی
بیمارستان Toronto General بار دیگر بالای لیست بهترین بیمارستان‌های جهان قرار گرفته است. این بیمارستان برای دومین سال پیاپی، ‌با پیشی گرفتن از بیش از ۲ هزار بیمارستان دیگر در ۲۵ کشور دنیا، در جایگاه چهارم قرار گرفت. سه بیمارستان دیگر تورنتو که در فهرست ۱۰۰ بیمارستان برتر دنیا قرار گرفته‌‌اند عبارت‌اند از Sunnybrook، Mount Sinai و North York General که به ترتیب در رده‌های ۲۶، ۳۰ و ۵۹ قرار گرفتند.
مادربزرگ ۸۰ ساله در نیومارکت، ساعت‌ها در هوای سرد منتظر دریافت واکسن کرونا ماند
یک مادربزرگ ۸۰ ساله در نیومارکت ساعت‌ها در هوای سرد فضای باز برای دریافت واکسن معطل شده است. روز قبل وقتی نوه او برای واکسیناسیون وقت گرفته بود، به آنها گفتند که ۱۵ دقیقه قبل در محل حاضر باشند. آنها برای اطمینان یک ساعت زودتر رفتند و با صفی طولانی از مراجعه‌کنندگان در بیرون از Ray Twinney Recreation مواجه شدند. سخنگوی مرکز بهداشت منطقه‌ای Southlake در بیانیه‌ای عذرخواهی کرده و گفته است که صف‌های طولانی به دلیل «برخی از مشکلات در سیستم و فرایندها» ایجاد شده است.
اگر برف و یخ را از روی ماشین خود پاک نکنید، ممکن است ۱۱۰ دلار هم جریمه بشوید
تمیز نکردن برف از روی خودرو نه تنها خطرناک، بلکه غیرقانونی است. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن فرچه مخصوص، نداشتن دستکش یا فقط از روی تنبلی، این کار را پشت گوش می‌اندازند. اما این رفتار درستی نیست و می‌تواند تا ۱۱۰ دلار هم برای شما جریمه به دنبال داشته باشد.
برف یا یخ روی سقف یا بدنه اتومبیل نیز می‌تواند «بار ناامن» تلقی شود، زیرا ممکن است هنگام رانندگی به طور خطرناکی وارد مسیر شود یا مانع دید راننده شود.
بنابراین مطمئن شوید که قبل از رانندگی حتما برف و یخ روی ماشین را پاک می‌کنید.
مردم صبر کنند؛ هنوز واکسن AstraZeneca در داروخانه‌ها توزیع نشده است
Toronto Star
با اعلام شروع توزیع واکسن کرونا در داروخانه‌های تورنتو و مناطقی از کینگستون و ویندزور، آقای Justin Bates از انجمن داروسازان انتاریو از مردم خواسته است تا زمانی که ۳۸۰ داروخانه‌ای که قرار است این کار را انجام بدهند، انتخاب شود، صبر کنند. این داروخانه‌های منتخب قرار است با شروع رزرو وقت واکسیناسیون در هفته آینده، تزریق واکسن AstraZeneca را برای افرادی که ۶۰ سال به بالا هستند، شروع کنند. این واکسن‌ها تا اوایل اپریل منقضی می‌شوند.
شرکت‌های هواپیمائی ۷ میلیارد دلار از دولت کمک می‌خواهند؛ رئیس بزرگ‌ترین اتحادیه کارگری کانادا می‌گوید
شرکت‌های هواپیمائی در کانادا در آخرین مراحل مذاکره با دولت این کشور هستند تا بتوانند ۷ میلیارد دلار وام با بهره یک درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله دریافت کنند.
این را رئیس بزرگ‌ترین اتحادیه کارگری در کانادا می‌گوید و اضافه می‌کند که نتیجه این مذاکرات می‌تواند این رقم ۷ میلیارد دلار را افزایش دهد.
یک مسئول حمل و نقل کانادا به CBC News گفته است که دولت از زمان شروع کرونا تاکنون ۱/۷ میلیارد دلار سوبسید به شرکت‌های هواپیمائی برای پرداخت دستمزدها داده است.

خبرنگار آتش از جزئیات این عددها و رقم‌ها گزارش می‌دهد.
۱۱۴ هزار دوز واکسن AstraZeneca از طریق داروخانه‌ها و پزشکان در انتاریو تزریق می‌شود
CTV News
انتاریو از واکسن AstraZeneca برای افراد بین ۶۰ تا ۶۴ سال استفاده خواهد کرد و دوز‌هائی از این واکسن که تا اوایل اپریل منقضی می‌شود، را از طریق داروخانه‌ها و پزشکان تزریق خواهد کرد.
استان قرار است در این ماه ۱۹۰ هزار دوز واکسن تازه تأیید شده AstraZeneca را دریافت کند که تاریخ انقضای تقریبا ۱۱۴ هزارتای آن ۲ اپریل است. 
خانم سیلویا جونز Sylvia Jones  یک مقام رسمی در انتاریو می‌گوید که استان آماده توزیع ویال‌ها به ۳۴ واحد بهداشت عمومی است و انتاریو تمام کارهای مورد نیاز برای تزریق واکسن را انجام داده است.
در حالی که جونز اعلام کرد واکسن AstraZeneca متفاوت از واکسن Pfizer و Moderna خواهد بود - که نیاز مبرم به ذخیره‌سازی سرما را دارند - او نمی‌تواند سیستم دقیق تزریق و توزیع را مشخص کند و پیشنهاد کرد که از روش‌های مختلفی برای تزریق دوز‌ها استفاده شود.
فاصله ۴ ماه میان دو دوز واکسن کرونا تصمیم درستی است؛ مقام عالی بهداشت کانادا می‌گوید
CBC News
یکی از عالی‌ترین مقامات بهداشت عمومی کانادا به کانادایی‌ها اطمینان داده که توصیه کمیته مشاوره واکسن فدرال برای افزایش زمان بین دوزهای واکسن به ۴ ماه، یک پیشنهاد درست است. دکتر Howard Njoo معاون رئیس بهداشت عمومی می‌گوید: «این توصیه بر اساس گزارش‌های آزمایش‌های بالینی و شواهد موجود از سراسر جهان است. داده‌ها نشان می‌دهد که اولین دوزهای واکسن تا چندین هفته پس از تزریق، محافظت بسیار موثری در برابر بیماری‌، بستری شدن در بیمارستان و مرگ فراهم می‌کنند.»
دانشگاه‌های انتاریو خود را برای بازگشت دانشجویان به کلاس‌های درس آماده می‌کنند
تعدادی از دانشگاه‌های انتاریو برنامه‌ریزی خود را برای بازگشت دانشجویان به کلاس‌های درس در پاییز امسال آغاز کرده‌اند. اگرچه در تورنتو، دانشگاه رایرسون و دانشگاه تورنتو تصمیم خود را در این باره اعلام نکرده‌اند، اما آنها در حال آماده‌سازی دانشگاه برای تغییر در شرایط هستند. در لندن انتاریو، دانشگاه وسترن اعلام کرده که انتظار دارد آموزش حضوری و بازگشت به پردیس دانشگاه را از آغاز ترم پاییز از سر بگیرد.
امروز در تاریخ: ۵ مارچ

۵ مارچ ۱۸۴۴: نشریه تورنتو گلوب توسط سیاستمدار و پدر کنفدراسیون، George Brown و با حمایت لیبرال‌های اصلاح‌طلب تاسیس شد. فقط در کمتر از ده سال، این نشریه از هفته‌نامه حزبی با تیراژ سیصد به یک روزنامه معتبر روزانه تبدیل شد. این نشریه در سال ۱۹۳۶ با Mail and Empire ادغام شد و به Globe and Mail تغییر نام داد.
بقیه اتفاقاتی که در همین روز در تاریخ کانادا افتاده را اینجا بخوانید
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ جمعه ۵ مارچ ۲۰۲۱
تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​


گلوب اند میل
 • در ۲۰۱۸، دربارهٔ ونس به دفتر نخست‌وزیری هشدار داده شده بود
 • وعده‌های اتاوا دربارهٔ واکسیناسیون با واقعیت‌ها همخوانی ندارد
 • ایمیل‌ها نشان می‌دهد که دفتر نخست‌وزیری با عجله در پی فرو نشاندن پیامدهای تعطیلی سیستم GPHIN بوده است


تورنتو استار
 • دست‌ و پا زدن برای واکسیناسیون آغاز شد
 • گذرنامهٔ واکسیناسیون
 • یک پروژهٔ آزمایشی برای توزیع واکسن



 

نشنال پست
 • چرا میشیگان جدی‌ترین تهدید برای اقتصاد ماست؟
 • نارضایتی‌ها از عملکرد نخست‌وزیر در توزیع واکسن افزایش یافته است
 • ساجان ۱۷ بار به دیدبان نیروهای مسلح بی‌اعتنایی کرده است
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید


ونکوور سان
 • فشارها بر دولت بریتیش‌کلمبیا برای بازگشایی کلیساها افزایش یافته است
 • دوندهٔ آهسته‌رویی که در پارک استنلی مورد حملهٔ کایوت قرار گرفت، با روند بهبودی ۶ ماهه‌ای مواجه است
 
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2021 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences