Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
بازتاب انتخابات کانادا در رسانه‌های ایران
انتخابات کانادا در روزنامه‌های امروز ایران بازتاب داشته است و بسیاری از این روزنامه‌ها در صفحه اول خود به پیروزی لیبرال‌ها و جاستین ترودو پرداخته‌اند. با هم نگاهی می‌اندازیم به تیتر اول برخی از روزنامه‌های تهران در این زمینه.
بهار: لیبرال‌ها در انتخابات کانادا پیروز شدند: استقبال تهران
اطلاعات: زلزله سیاسی در کانادا پس از شکست سنگین حرب حاکم محافظه‌کار
هفت صبح: آن مرد که با ایرانی‌ها دشمن بود، رفت؛ انتخاب نخست‌وزیر جدید کانادا خبری خوب برای ۲۵۰ هزار مهاجر ایرانی بود
اعتماد: «جاستین ترودو» جانشنین «استفان هارپر» نخست‌وزیر ستیزه‌جو و ضدایرانی کانادا شد: نخست وزیر جوان، طرفدار ارتباط با ایران؛ پیش‌بینی می‌شود با آمدن نخست‌وزیر جدید، خط هوایی تهران-اتاوا برقرار شود
همشهری: شکست انتخاباتی نخست‌وزیر ضد ایرانی کانادا
کیهان: پایان حکومت ۱۰ ساله استفان هارپر نخست‌وزیر ضدایرانی کانادا
جوان: پایان حکومت ده ساله استفان هارپر؛ مهره صهیونیست‌ها در کانادا سوخت
رسالت: مرگ سیاسی مهره صهیونیست‌ها در اتاوا
دنیای اقتصاد: غروب قدرت تندروها در در کانادا
شرق: دو ایرانی‌تبار به پارلمان راه یافتند؛ تیمورتاش در مجلس کانادا
قانون: تحلیلی بر پایان کار محافظه‌کاران و پیروزی لیبرالیست‌ها در سرزمین افرا؛ جوان طرفدار ایران نخست‌وزیر کانادا شد
مردم‌سالاری: ترودو در انتخابات پارلمانی «هارپر» را له کرد؛ لبخند کانادا با تنبیه جنگ‌طلبان
آسیا: مدافع رابطه با ایران، نخست‌وزیر کانادا شد

واکنش وزارت امور خارجه: مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز دیروز در کنفرانس مطبوعاتی درباره انتخابات کانادا گفت: انتخابات این کشور که روز گذشته برگزار شد بازتاب و نتیجه اراده و خواست مردم کانادا در دوری جستن از سیاست‌های افراطی و انتخاب نمایندگان مورد نظر برای مجلس نمایندگان آن کشور است.
 
برای دریافت شماره ششم هفته‌نامه آتش اینجا را کلیک کنید
روزنامه‌های امروز کانادا- چهارشنبه ۲۱ اکتبر ۲۰۱۵
مایکل پارسا در مراسم پیروزی مجید جوهری
مایکل پارسا، کاندیدای حزب محافظه‌کار در ریچموندهیل که در رقابت تنگاتنگ با مجید جوهری، از راه‌یابی به پارلمان کانادا باز ماند، در مراسم پیروزی مجید جوهری حضور پیدا کرد و راه‌یابی او را به پارلمان کانادا تبریک گفت. این مراسم در رستوران شیراز برگزار شد و حضور مایکل پارسا، بازتاب خوبی در رسانه‌های اجتماعی ایرانیان داشته است.
 

تورنتو استار
 • ترودو برای دست به کار شدن وقت تلف نمی‌کند. جاستین ترودو، نخست‌وزیر منتخب کانادا دیروز در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از شمارش آرا به تماس خود با باراک اوباما اشاره کرد. او این گفتگو را گرم و دوستانه توصیف کرد: «من به اوباما گفتم  کانادا هواپیماهای جنگنده‌های خود را از عراق و سوریه فرا خواهد خواند و او نیز گفت که شرایط دولت جدید را درک می‌کند.»
 • شکست سنگین به تیم رویالز؛ آیا تیم تگزاسی فصل رویایی بلو جیز را خراب می‌کند؟ شکست ۱۴ بر ۲ در تورنتو نگرانی‌های علاقه‌مندان به بیس‌بال را بیشتر کرده است.
 • دادگاه تورنتو گزارشی منتشر کرد که طی آن جزئیات تیراندازی مامور پلیس تورنتو به یک نوجوان ۱۸ ساله در ۲۷ جولای ۲۰۱۳ اعلام شده است. این مامور پلیس به اتهام ارتکاب به قتل درجه دوم دستگیر شده و دادگاه او در حال برگزاری است.
گلوب‌اندمیل
 • اسنادی که به دست گلوب‌اندمیل رسیده است نشان می‌دهد که دولت استان انتاریو مبلغ یک میلیون دلار به اتحادیه معلمان این استان پرداخت کرده است. این مبلغ طبق توافقی که میان دولت و اتحادیه صورت گرفته پرداخت شده است.
 • اقدام عملی ترودو برای پایان دادن به حمله نظامی علیه داعش دیروز آغاز شد و او در تماسی که با رئیس‌جمهور ایالات متحده گرفت، درباره بازگرداندن هواپیماهای جنگنده کانادا از عراق و سوریه صحبت کرد.
 • امیدهای تیم بیس‌بال بلو جیز کمرنگ شد. آنها دیروز در تورنتو بدترین نتیجه خود را در سه سال گذشته به دست آوردند و تحقیر شدند.
نشنال پست
 • عصر جدید ترودو؛ جاستین ترودو دیروز در منطقه پاپینو (حوزه انتخابی خود در مونترال) در حال بازدید از مترو بود که یک دختر محجبه او را بوسید. او دیروز اعلام کرد چهارم نوامبر کابینه‌اش را معرفی خواهد کرد و در مراسم تحلیف حضور خواهد یافت.
 • پس از استعفای استیون هارپر از رهبری حزب محافظه‌کار، این حزب به دنبال یافتن گزینه‌ای مناسب برای بازگشتی قدرتمندانه است. این در شرایطی است که برخی از نمایندگان سابق پارلمان که عضو حزب محافظه‌کار کانادا هستند، نسبت به آینده امیدوار نیستند.
 • نقد و بررسی لیبرال‌ها؛ آیا با پیروزی حزب لیبرال، حرکت‌های محیط‌زیستی و ضد مصرف انرژی‌های فسیلی متوقف خواهد شد؟ لیبرال‌ها چگونه تصویر خود را برای جامعه کانادا ترسیم کردند؟ چرا محافظه‌کاران، جدال بر سر پوشیه را به لیبرال‌ها باختند؟ برنامه‌های لیبرال‌ها برای مسائل گرمایش زمین چیست؟
ونکوور سان
 • چرا رای‌دهندگان ایالت بریتیش‌کلمبیا لیبرال‌ها را انتخاب کردند؟ نتایج یک نظرسنجی در بریتیش کلمبیا نشان می‌دهد رای‌دهندگان این ایالت تصمیم گرفته بودند هارپر دوباره به قدرت نرسد. نظرسنجی موسسه Insights West نشان می‌دهد سه چهارم مردم این ایالت به دلیل مخالفت با هارپر به لیبرال‌ها رای داده‌اند.
 • شهرداران در ایالت بریتیش کلمبیا پیش‌بینی می‌کنند با روی کار آمدن لیبرال‌ها، کمک به زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی در شهرهای این ایالت شتاب بیشتری بگیرد.
 • مصاحبه با دو جوان هنرمند که بر هنر نقاشی و طراحی خود را بر روی پوشیدنی‌ها پیاده می‌کنند و توانسته‌اند موفقیت‌های زیادی به دست آورند. آنها بوم نقاشی را کنار گذاشته‌اند و روی کفش و تی‌شرت و حتی اسکیت‌برد هنرنمایی می‌کنند.
Like http://www.facebook.com/torontofireplay on Facebook

روزنامه‌های امروز
روزنامه‌های امروز کانادا
مشاهده نسخه بزرگتر
کدام کردیت کارت برای من بهتر است؟
کردیت کارت بخشی از زندگی روزمره ما در کاناداست. کدام را انتخاب کنیم تا بیشترین بهره را ببریم؟ الن رزمن، کارشناس مشهور مالی در این مقاله ابتدا به شما انواع پاداش‌ها و مزایای کارت‌های اعتباری را توضیح می‌دهد و در ادامه به شما می‌گوید بر اساس شرایط مالی و نیازی که دارید، کدام کارت‌های اعتباری را داشته باشید.
هفته‌نامه آتش در صفحه «زندگی بهتر» خود مطلبی منتشر کرده است که شامل دسته‌بندی کاربردی کارت‌های اعتباری و همچنین توصیه‌هایی برای استفاده بهینه از آنهاست.
ادامه مطلب
برای دانلود فایل پی‌دی‌اف صفحه «زندگی بهتر» اینجا را کلیک کنید.
یک داستان واقعی
او ۳۸ سال پیش مرا از مرگ حتمی نجات داده بود
«ادیت دیدی بلویکز» تنها سه سال داشت که همراه خانواده‌اش به سفری ساحلی رفت؛ ممکن بود سفر به ساحل «شری» واپسین سفر زندگی او باشد.
این هفته هم در هفته‌نامه چاپی آتش، یک داستان واقعی را که در کانادا اتفاق افتاده است منتشر کرده‌ایم. داستان این بار درباره زن و مردی که ۳۸ سال بعد از یک حادثه، دوباره یکدیگر را می‌بینند.
ادامه مطلب
برای دانلود صفحه «هفت روز هفته» اینجا را کلیک کنید.
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2015 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp