Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Facebook
Twitter
Website
Share
Tweet
Forward
+1
Share
  وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - پنج‌شنبه ۱۰ مارچ ۲۰۱۶ 
تورنتو: بارانی ۱۱ درجه  |  مونترال: ابری ۴ درجه | ونکوور: بارانی ۱۰ درجه |  کلگری:  نیمه‌ابری ۴ درجه |  تهران: ۱۷ درجه
پیش‌بینی می‌شود بارش باران در تورنتو تا بعدازظهر ادامه یابد و فردا هوا آفتابی باشد
کانادا دارد سیگنال‌های درست به ایران می‌فرستد،‌ ترودو قبل از سفر به‌امریکا

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا درست یک روز پیش از آنکه برای یک دیدار سه روزه به آمریکا سفر کند در نشستی در دفتر هافینگتون پست به پرسش‌های خوانندگان درباره روابط بین‌الملل کانادا از جمله با ایران، عربستان و اسراییل پاسخ داد.
سفر سه روزه آقای ترودو به آمریکا در شرایطی که روابط بین کانادا با آمریکا در یک دهه گذشته، به گفته آقای ترودو، با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده، ‌از اهمیت ویژه‌ای در مناسبات دیپلماتیک دو کشور برخوردار است.
به‌نظر می‌رسد آقای اوباما هم سعی کرده برای این سفر سنگ تمام بگذارد، پیش‌بینی مهمانی شام دولتی، که در عرف دیپلماتیک معنای ویژه‌ای دارد، در همین رابطه است.
آقای ترودو هم اینک در کاخ سفید با آقای اوباما ملاقات می‌کند.
 ادامه مطلب

شماره ۲۷ هفته‌نامه چاپی آتش امروز منتشر شد

شماره بیست‌وهفتم هفته‌نامه چاپی آتش امروز در تورنتو منتشر شد و شما می‌توانید آن را از طریق مراکز توزیع نشریات ایرانی در تورنتو تهیه کنید. اگر هم در تورنتو صاحب بیزینس هستید احتمالا تا آلان آن را دفترکارتان دریافت کرده‌اید. در این شماره داستان زنی که با مرجعه به دادگاه درخواست کرد تا با مرگ او موافقت شود و نیز مجموعه‌ای از مطالب خواندنی برای‌تان تدارک دیده شده است. با این شماره بیشتر آشنا شوید.

  روزنامه‌های امروز کانادا؛ پنج‌شنیه ۱۰ مارچ ۲۰۱۶  

تورنتو استار

 • یک «جبهه‌ی هوای گرم» از طرف کانادا واشنگتن دی‌سی را در بر می‌گیرد؛ نخست وزیر دیدار رسمی و سه‌روزه‌ی خود را با یک سخنرانی گرم و امیدوار کننده آغاز می‌کند که یادآور کمپین انتخاباتی اوباما در ۲۰۰۸ است.
 • دولت انتاریو از تصمیمات قبلی خود عقب نشینی کرده و به منظور حفاظت از شهروندان در برابر دود دست دوم، استفاده‌ی پزشکی از ماریجوانا و سیگار الکترونیکی در اماکن عمومی را محدود می‌کند.
 • بانک مرکزی تصمیم گرفت نرخ بهره را در میزان فعلی ۰/۵ درصدی آن نگه دارد و کنترل محرک‌های بازار را به اوتاوا بسپارد.

گلوب‌اندمیل
 • رئیس هیئت بازرسی مسائل ایمنی حمل و نقل می‌گوید مقررات مربوط به ایمنی قطارها در کانادا باید با سختگیری و دقت بیشتر به اجرا درآیند.
 • چرا رسانه‌های آمریکا از نخست وزیر کانادا سیر نمی‌شوند؛ آمریکایی‌های خسته از دونالد ترامپ، در وجود جاستین ترودوی بانزاکت چیزی می‌یابند که آنها را به یاد آخرین باری می‌اندازد که از لحاظ سیاسی اتفاق نظر داشتند.
 • با نزدیک شدن به زمان رأی گیری درون حزبی، اعضای چپ‌گرای حزب دمکرات نوین چاقوها را برای رئیس فعلی خود مولکیر تیز می‌کنند.

نشنال‌پست
 • در واشنگتن همه‌ی نگاه‌ها به جاستین است؛ آمریکا بالاخره همسایه‌ی شمالی خود را می‌بیند.
 • یک پناهگاه افراد بی‌خانمان در ساسکاچوان، برای دو نفر از بی‌خانمان‌ها بلیط اتوبوس یک طرفه به مقصد ونکوور تهیه کرده است، و یکی از این دو تن که از ناتوانی ذهنی رنج می‌برد در طی راه دچار مشکل می‌شود. مقامات استانی در حال بررسی هستند که آیا فرایند قانونی لازم برای این کار طی شده است یا نه.
 • رئیس کانادایی دانشکده‌ حقوق برکلی دانشگاه کالیفورنیا، یک روز بعد از آنکه از طرف دستیار اجرایی خود متهم به آزار جنسی شد از ریاست برکنار گردید.

ونکوور سان

 • جریان تند و غیر قابل مهار آب از یک منبع زیرزمینی، خانه‌های چند میلیون دلاری یکی از ثروتمندترین مناطق ونکوور را در معرض تهدید قرار داده است.
 • ایجاد شکاف در یک سفره آب زیرزمینی مقامات شهری را نگران کرده است. یک کارشناس تخمین زده است که از پاییز گذشته که این شکاف در هنگام ساخت و ساز یک خانه ایجاد شد۲۵۰ میلیون لیتر آب از آن بیرون آمده است.
 • با وجود هیاهوی اخیر برخی فعالان بازار مسکن، نرخ خانه‌ها و کاندوهای خالی از سکنه در ونکوور در حدود میانگین کل کشور است و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
  مطالب برگزیده از هفته‌نامه چاپی آتش  
هزارکیلومتر پیاده‌روی در برف به‌یاد مادر و همسر فقید

نورمن شوایبیک به مدت ۱۷ روز، بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر مسیر برفی را بین تاندر بی و خانه‌اش در منطقه‌ بومی‌نشین وبک پیاده طی کرد و یک کپسول اکسیژن را با خود روی زمین کشید. او که یک بومی کاناداست می‌گوید این کپسول می‌توانست جان همسر او را نجات دهد. کپسولی که هیچ‌گاه در مرکز خدمات درمانی وبک نبود. ادامه مطلب


زندگی بدون کابوس بدهی

پنج سال پیش بود و من دختری مجرد بودم که در شهر زندگی می‌کردم. موجودی کارت اعتباریم هشت دلار بود و باید تا آخر هفته با آن سر می‌کردم. جمعه حقوق می‌گرفتم. نه غذایی داشتم نه پولی. به بدترین نقطه‌ زندگیم رسیده بودم و بالاخره آمادگی این را پیدا کردم که یک تصمیم مهم بگیرم. ادامه مطلب 

ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp