Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Fred Tavalla
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو دوشنبه ۲۱ نوامبر ۲۰۱۶ 
تورنتو: برفی صفر درجه | مونترال: برفی ۲- درجه | ونکوور: بارانی ۱۰ درجه | کلگری: آفتابی ۷ درجه | تهران: ۲ درجه
من حسن مزینانی؛ پس از ۲۶ سال زندگی در کانادا به آخر خط رسیده‌ام
من حسن مزینانی؛ پس از ۲۶ سال زندگی در کانادا به آخر خط رسیده‌ام

حسن مزینانی، مرد ۴۲ ساله ایرانی‌تبار، سه سال است که خود را در بیمارستان سنت‌مایکل تورنتو می‌بیند؛ یک بیماری لاعلاج، او را که زمانی ورزشکار بوده، زمین‌گیر کرده است و حالا فقط پوکر آنلاین بازی می‌کند و می‌خوابد. مزینانی از ۱۶ سالگی به تورنتو آمده اما به قول خودش انتخاب‌های بدی که کرده، باعث شده است در گذشته درگیر مواد مخدر و گروه‌هایی با فعالیت‌های غیرقانونی شود. دولت کانادا هم به همین دلیل، شهروندی او را پس گرفته است. حالا شاید دیپورت شدن از کانادا، کمترین نگرانی او باشد؛ مردی که بر اثر یک بیماری لاعلاج، به تدریج دارد قدرت تکلم و حرکت خود را از دست می‌دهد و در تنهایی، انتظار روزهایی را می‌کشد که معلوم نیست روشن باشند.
خبرنگار تورنتو استار به سراغ این مرد ایرانی‌تبار رفته است و از نزدیک با او و مشکلاتش آشنا شده است. با او، گذشته پرفراز و نشیب و آینده‌ای که پیش رو دارد همراه می‌شویم. بیشتر

Solutions
اخبار امروز در وبسایت آتش
تورنتو؛ هوای سردتر و برف بیشتر
اداره هواشناسی کانادا اعلام کرد سرما و بارش برف در تورنتو ادامه خواهد داشت و وزش باد با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت، بر سردی هوا اضافه خواهد کرد. بیشتر
دختران ایران قهرمان تکواندوی نوجوانان جهان در کانادا شدند
تیم ملی تکواندوی دختران نوجوانان ایران با کسب ۴ مدال (دو طلا و دو برنز) به مقام قهرمانی جهان در رشته دختران رسید. این مسابقات به مدت پنج روز در برنابی کانادا برگزار شد و تیم ملی ایران در مجموع رقابت‌های دختران و پسران به مقام نایب‌قهرمانی جهان رسید. بیشتر
برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
روزنامه‌های امروز کانادا؛ دوشنبه ۲۱ نوامبر ۲۰۱۶
جاستین ترودو که برای نشست رهبران پیمان آسیا پاسیفیک APEC در پرو به سر می‌برد، به همراه سایر رهبران این گروه، تلاش کرد درباره آینده این پیمان و معاهدات تجاری این کشورها رایزنی کند. این در حالی است که سایه پیروزی ترامپ، بر این اجلاس افتاده و فضای نامطمئنی را درباره آینده این همکاری‌ها به وجود آورده است. معلوم نیست آیا ترامپ هم مثل اوباما با این پیمان همراهی خواهد کرد یا تصمیم دیگری برای ادامه این رابطه اقتصادی دارد. مرور روزنامه‌های امروز
تورنتو استار
 • یک افسر پلیس در تورنتو برای دومین بار هنگام رانندگی در حال مستی متوقف شد.
 • پیش‌خرید یک مجموعه کاندو در تورنتو، خریداران را با گرفتاری روبرو کرده است.
 • گزارش قانون‌گذاران ایالات متحده می‌گوید رمزگذاری دیجیتال همچنان باقی خواهد ماند و کسی نمی‌تواند آن را متوقف کند.
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

گلوب‌اندمیل
 • دولت انتاریو هشدارها درباره‌ی استفاده از بازداشت‌گاه‌های انفرادی را نادیده گرفته است.
 • آنجلا مرکل می‌خواهد برای چهارمین بار بر کرسی صدر اعظمی آلمان تکیه بزند.
 • بریتیش کلمبیا در نظر دارد در میزان مالیات دلالان زمین‌های کشاورزی تغییر ایجاد کند.
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

نشنال پست
 • تعداد کمک‌های مالی دولت در نخستین سال فعالیت آن، به ۳,۰۰۰ مورد رسید.
 • اپک (APEC) به دنبال راهی برای مواجهه با ترامپ است.
 • سرقت حصارهای چوبی گاوداری‌های بریتیش کلمبیا، برای تزئینات داخلی منازل.
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوور سان

مطالب برگزیده شماره ۶۳ آتش
تورن‌هیل؛ شهری با وسوسه‌های زیاد – بازارهای داغ مسکن در سال ۲۰۱۷
رضا طغرایی - بهروز سامانی
تورن‌هیل جایی است که خریداران را وسوسه می‌کند و با جاذبه سحرآمیز خود باعث می‌شود مردم از North York به اینجا بیایند.
به نظر می‌رسد برنامه‌های آینده دولت برای تاسیس یک ایستگاه مترو در این منطقه هم به شور و شوق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این منطقه افزوده باشد. 
بیشتر

پویان طبسی‌نژاد: عملکرد لیبرال‌ها در مجموع مثبت بوده ولی انتظارها بیشتر است
پویان طبسی‌نژاد یکی از چهار کاندیدای ایرانی‌تباری بود که سال گذشته به عنوان نامزد حزب NDP از ویلودیل در انتخابات پارلمانی کانادا حضور داشت. او در طول مبارزات انتخاباتی، از سیاست‌های هارپر انتقادات زیادی کرد و حالا یک سال پس از روی کار آمدن لیبرال‌ها، به نظر می‌رسد اقدامات ترودو و کابینه‌اش را کافی نمی‌داند. با او درباره عملکرد لیبرال‌ها در سال گذشته مصاحبه کرده‌ایم. بیشتر
Share
Tweet
Forward
+1
Share
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
۲۱ نوامبر ۱۷۸۴: توماس کارلتون به عنوان اولین فرماندار وارد وارد منطقه Parrtown در استان جدید نیوبرانزویک شد. او برادر کوچکتر گای کارلتون بود؛ مردی که از استان کبک در برابر هجوم آمریکایی‌ها مقاومت کرد.
۲۱ نوامبر ۱۹۲۱: جرج پنجم، پادشاه بریتانیا، آرم رسمی ارتش کانادا را معرفی کرد. او دو رنگ سفید و قرمز را به عنوان رنگ‌های رسمی کانادا اعلام کرد. در این آرم، سه برگ درخت افرا وجود داشت که دهه‌های بعد، همین ترکیب رنگ و نماد، پرچم کانادا را تشکیل داد.
۲۱ نوامبر ۱۹۲۷: رادیوی دانشگاه آلبرتا در ادمونتون به عنوان اولین رادیوی عمومی کانادا برنامه‌های خود را آغاز کرد. این رادیو CKUA نام دارد و دو دانشجوی این دانشگاه به عنوان تیم فنی آن حضور داشتند.
۲۱ نوامبر ۱۹۸۸: برایان مالرونی برای دور دوم، انتخابات فدرال را برد و نخست‌وزیر کانادا شد. او توانست به عنوان رهبر محافظه‌کاران بر جان ترنر لیبرال غلبه کند. برنامه اصلی او، آغاز تجارت آزاد با ایالات متحده بود.
امروز در تاریخ کانادا
۲۱ نوامبر: روز جهانی سلام
بسیاری از کشورهای جهان از اوایل دهه هفتاد میلادی، روز ۲۱ نوامبر را به عنوان روز جهانی سلام می‌شناسند؛ روزی که نماد دوستی و صلح بین آدم‌هاست. سلام به عنوان یکی از عمومی‌ترین فرهنگ‌های جهان، هزاران سال است که در میان همه اقوام و ملیت‌ها وجود دارد. امروز بهانه خوبی است که در آسانسور، پیاده‌رو یا هر جای دیگری که به همشهریان و همسایه‌ها می‌رسیم، با لبخند سلام کنیم. در ضمن اگر دیدید امروز کسی به شما سلام کرد خیلی تعجب نکنید؛ امروز خیلی‌ها به هم سلام می‌کنند و بهترین کار این است که با خوش‌رویی، پاسخ او را بدهیم.
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp