Copy
روزنامه خبری آتش - شماره: ۱۳۷۰، پنج‌شنبه ۲۸ می ۲۰۲۰
View this email in your browser
شماره: ۱۳۷۰
پنج‌شنبه ۲۸ می ۲۰۲۰Today Stats: 10,018 Subscribers
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
سایت آتش         اخبار کانادا        مهاجرت        مسکن        آخر هفته        نویسندگان آتش
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو - پنج‌شنبه ۲۸ می ۲۰۲۰
 تورنتو: بارانی ۲۰ درجه   |   مونترال: نیمه‌ابری ۳۱ درجه   |   ونکوور: نیمه‌ابری ۲۱ درجه   |   کلگری: نیمه‌ابری ۱۹ درجه   |   تهران: ۲۶ درجه
خبرهای امروز روزنامه خبری آتش
 • امروز ۲۸ می؛ پانزدهمین سالگرد ازدواج آقای نخست وزیر کانادا و بانو
 • مهاجری که به عنوان نامزد دختر سال کانادا انتخاب شده: رویاهای‌تان را دنبال کنید
 • نیش کنه، دختر دو سال و نیمه در بریتیش کلمبیا را برای ۴ روز فلج کرد
 • آیا واقعا قیمت‌ها ممکن است در بازار مسکن تا این حد پائین بیاید؟ ریمکس می‌گوید این گزارش‌ها معتبر نیست
 • اول جون مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی؛ اما چیزهای بیشتری هست که باید بدانید
 • چرا معاملات مسکن تورنتو در اپریل کاهش یافت، ولی قیمت‌ها تغییر نکرد؟ پاسخ کارشناسان
 • وضعیت نگران‌کننده اقتصادی در کانادا؛ گزارشی که قرار است فردا منتشر شود
 • یک معلم در بریتیش کلمبیا که دانش‌آموز ایرانی را تهدید کرده بود سه روز از تدریس محروم شد
 • ویدئو - نجات اسب وحشی جوان از یک باتلاق در آلبرتا
 • تورنتو امروز بارانی است
 • خانم دکتر سوفی جمال می‌تواند دوباره در کانادا پزشکی کند، ولی تحقیقات نه
 • مردم در این پارک تورنتو با دایره از هم جدا می‌شوند
 • تصمیم دیروز دادگاه در باره مدیر ارشد هواوی
 • توقف مهاجرت ممکن است بر مشکلات اقتصادی کانادا بعد از کرونا بیافزاید
 • ارائه کنندگان خدمات پزشکی در انتاریو از جمله دندانپزشکان می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند
آتش ۲۴۷؛ روایت آقای میسر از آینده بازار مسکن در تورنتو
آتش ۲۴۷؛ روایت آقای مِرسِر از آینده بازار مسکن در تورنتو
آتش در شماره ۲۴۷ گفتگوئی منتشر کرده است از آقای  Jason Mercer تحلیل‌گر ارشد بازار در نهاد TRREB .
او هر ماه پس از انتشار گزارش ماهانه Toronto Real Estate Board – TRREB، به‌عنوان تحلیل‌گر ارشد بازار این نهاد بر روی صفحه تلویزیون‌ها و برنامه‌های خبری کانادا ظاهر می‌شود و این آمارها و رقم‌ها را تحلیل می‌کند؛ و مهم‌تر اینکه پیش‌بینی‌های خود از رفتار آینده بازار را هم توضیح می‌دهد.
آقای مِرسِر در این گفتگو درباره شرایط بازار مسکن تورنتو پس از اپیدمی کرونا حرف زده است.

مطلب دیگر آتش در شماره ۲۴۷ درباره مالیات است که مهلت آن امسال به خاطر شرایط کرونا یک ماه تمدید شده است. 
این شماره آتش را اینجا بخوانید و ورق بزنید
امروز ۲۸ می؛ پانزدهمین سالگرد ازدواج آقای نخست وزیر کانادا و بانو
امروز پانزدهمین سالگرد ازدواج جاستین ترودو و سوفی گرگوار است، آقای نخست وزیر کانادا و بانو. زوج خوش‌بختی که طرفداران و دوستداران زیادی در کانادا و حتی بسیاری از کشورهای جهان دارند.
چه با سیاست‌های جاستین ترودو موافق باشیم یا مخالف،‌ او به سمبلی از نوگرائی و تحول‌خواهی در سیاست کانادا تبدیل شده و دست‌کم جوانان و جوان‌گرایان او را نشانه‌ای از آرمان‌های دنیای نوین می‌دانند.
ازدواج این دو در ۲۸ می سال  ۲۰۰۵ در کلیسای Sainte-Madeleine d'Outremont شهر مونترال صورت گرفت،‌ زمانی که جاستین ترودو ۳۴ ساله بود و سوفی گرگوار هم ۳۰ ساله. آنها اکتبر سال پیش از آن نامزد کرده بودند.
آشنائی این دو به دوران کودکی باز می‌گردد که سوفی و برادر کوچک‌تر جاستین در مدرسه‌ای در مونترال همکلاس بودند. آنها دوباره سال ۲۰۰۳ در کبک با هم دیدار کردند و خیلی زود روابط عاشقانه‌ای را با هم آغاز کردند.
این گزارش را نویسنده هفته‌نامه مک‌لینز تهیه کرده و تلاش می‌کند از لابلای روایت رویدادهای مراسم عروسی، ما را بیشتر با حال و هوای ترودو، همسر و مادرش آشنا کند. 
این یکی از بهترین روایت‌های مراسم عروسی جاستین ترودو با سوفی گرگوار است که توصیه می‌کنیم از دست ندهید.
مهاجری که به عنوان نامزد دختر سال کانادا انتخاب شده: رویاهای‌تان را دنبال کنید
مهاجری که به عنوان نامزد دختر سال کانادا انتخاب شده: رویاهای‌تان را دنبال کنید
اختصاصی آتش آنلاین
دختر مهاجر اهل کنگو که به عنوان نامزد دختر شایسته سال کانادا از استان ساسکاچوان پذیرفته شده امیدوار است که الهام بخش سایر مهاجران برای دنبال کردن رویاهای‌شان باشد.

او یکی از ۶۰ دختریست که برای کسب این عنوان در کانادا انتخاب شده است.
او می‌گوید همیشه آرزو داشته که مدل شود ولی به مرور زمان که بزرگ می‌شده به این نتیجه رسیده بود که به عنوان یک مهاجر نمی‌تواند موفق شود.

خبرنگار آتش گزارش می‌دهد.

نیش کنه، دختر دو سال و نیمه در بریتیش کلمبیا را برای ۴ روز فلج کرد
اختصاصی آتش آنلاین
نیش کنه یا همان Tick باعث شد تا یک دختر دو سال و نیمه در بریتیش کلمبیا برای مدت ۴ روز فلج شود. شرایط برای این دختربچه که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد بدتر می‌شد. فلج اعضای بدن از پا شروع شده بود و حتی به سر کودک رسیده بود و او نمی‌توانست چیزی را قورت بدهد.
ابتدا پزشکان دنبال دلایل عصبی در مغز بودند تا اینکه این کنه در لابلای موهای دختر پیدا شد.
جدا کردن کنه ابتدا باعث بدتر شدن حال دخترک شد ولی ساعاتی بعد علائم بهبود پیدا شد.
خبرنگار آتش از این ماجرا گزارش می‌دهد و توصیه‌های مرکز کنترل بیماری‌ها در بریتیش کلمبیا درباره مقابله با کنه را نقل می‌کند.
آیا واقعا قیمت‌ها ممکن است در بازار مسکن تا این حد پائین بیاید؟ ریمکس می‌گوید این گزارش‌ها معتبر نیست
آیا واقعا قیمت‌ها ممکن است در بازار مسکن تا این حد پائین بیاید؟ ریمکس می‌گوید این گزارش‌ها معتبر نیست

Banaa.ca
شرکت مسکن ریمکس گزارش اخیر آژانس دولتی وام و مسکن کانادا CMHC را درباره پیش‌بینی کاهش قیمت مسکن در کانادا غیرواقعی و باعث بروز وحشت در بازار توصیف کرده است.
CMHC اعلام کرده بود که پیش‌بینی می‌کند قیمت مسکن در کانادا به خاطر شرایط کرونا ممکن است در ۱۲ ماه آینده، بین ۹ تا ۱۸ درصد کاهش پیدا کند.
آقای Christopher Alexander مدیر منطقه‌ای ریمکس با اشاره به پیش‌بینی CMHC می‌گوید: «فروشندگان به راحتی چنین کاهش قیمتی را در لیستینگ خود نمی‌پذیرند. بیانیه‌هایی از این دست، نامعتبر، غیرمسئولانه و ایجادکننده وحشت در بازار است.»
سایت بنا که اخبار و و رند بازار مسکن در کانادا را دنبال می‌کند از واکنش شرکت ریمکس به پیش‌بینی‌های CMHC گزارش می‌دهد.
اول جون مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی؛ اما چیزهای بیشتری هست که باید بدانید
امسال آژانس درآمد کانادا Canada Revenue Agenc – CRA، با در نظر گرفتن مشکلات مالی که در اثر کووید ۱۹ به وجود آمده، فرصت برای ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی را یک ماه اضافه کرده و به این ترتیب افراد تا اول جون ۲۰۲۰، برای این کار فرصت یافته‌اند.
اما این همه ماجرا نیست و ممکن است اگر اطلاعات کافی نداشته باشید، مشمول پرداخت جریمه یا بهره‌های اضافی شوید.
برای این که این اتفاق برای شما نیفتد، سعی کردیم در این مطلب به سوالات متداولی که مردم در این زمینه دارند، پاسخ دهیم. از جمله این که: «اگر مالیات بدهکار باشم و تا اول سپتامبر نپردازم، آیا مشمول جریمه می‌شوم؟»، «اگر مالیات بدهکار نباشم باز هم باید اظهارنامه پر کنم؟»، «آیا کودکان نیز باید اظهارنامه مالیات بر درآمد پر کنند؟»، «جدا از این تمدید مهلت، چه مزیت جدیدی برای امسال وجود دارد؟»
پاسخ به این پرسش‌ها براساس دستورالعمل آژانس درآمد کانادا تهیه شده و در نشریه کانادائی Money Sense منتشر شده است
چرا معاملات مسکن تورنتو در اپریل کاهش یافت، ولی قیمت‌ها تغییر نکرد؟ پاسخ کارشناسان
چرا معاملات مسکن تورنتو در اپریل کاهش یافت، ولی قیمت‌ها تغییر نکرد؟ پاسخ کارشناسان
اگرچه باید تا یک هفته دیگر منتظر آمار ماه می از بازار مسکن تورنتو باشیم که توسط TRREB منتشر می‌شود، ولی اینکه آمارهای ما اپریل نشان می‌دهد، میزان معاملات و لیستینگ‌های جدید به طور متوسط ۶۵ درصد کاهش یافته، ولی قیمت‌ها تغییری نداشته چه معنایی دارد؟
این پایدار بودن قیمت در طول بحران‌های اقتصادی کوتاه‌مدت، موضوعی دور از ذهن نیست، اما اگر بحران کرونا ادامه‌دار شود، چه اتفاقی خواهد افتاد و بازار مسکن چه شرایطی را تجربه خواهد کرد؟
شما با خواندن این مطلب از تفاوت میانگین قیمت فعلی خانه در بخش‌های مختلف تورنتو و تفاوت میانگین قیمت خانه‌های مستقل و کاندومینیوم و خانه‌های نیمه‌مستقل و تاون‌هاوس‌ها آگاه می‌شوید، آمار انجمن املاک و مستغلات تورنتو درباره قیمت خانه در تورنتو نسبت به یک سال گذشته را می‌بینید و با پیش‌بینی انجمن فدرال ملی وام مسکن و اقتصاددانان CIBC Capital Mrkets درباره آینده قیمت مسکن آشنا می‌شوید.
این مطلب در روزنامه فایننشیال پست کانادا منتشر شده است. ادامه مطلب
وضعیت نگران‌کننده اقتصادی در کانادا؛ گزارشی که قرار است فردا منتشر شود
آمار سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ که قرار است فردا جمعه منتشر شود، آغاز دوره‌ای است که پیش‌بینی می‌شود کاهشی تاریخی در بازدهی این سال باشد. به پیش‌بینی اقتصاددانان، اقتصاد کانادا در این سه ماه، افت ده درصدی داشته است که یک رکورد محسوب می‌شود.
این تازه ابتدای ویرانی‌های ناشی از کرونا است. انتظار می‌رود که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال کاهش ۴۱ درصدی داشته باشد. این یک تغییر ناامیدکننده برای کشوری است که قبل از کرونا یکی از برترین کشورها از نظر رشد اقتصادی در گروه G-7 بود.
اداره آمار کانادا قبلا گزارش تولید ناخالص داخلی را برای ماه مارچ منتشر کرده بود که نشان دهنده کاهش ۹ درصدی در تولید و افت سالانه‌ای در حدود ۱۰ درصد برای سه ماهه اول است.
افت ۷ درصدی تولید برای کل سال ۲۰۲۰ می‌تواند نخستین کاهش سالانه تولید پس از سال ۲۰۰۹ و بیشترین کاهش در دوره پس از جنگ جهانی دوم باشد که بیش از دو برابر رکورد قبلی یعنی در سال ۱۹۸۲ است.
براساس برآوردهای اقتصاددانان، با برداشته شدن محدودیت‌ها در استان‌ها، ریکاوری اقتصاد آغاز می‌شود و بازگشت ناگهانی ۴.۹ درصدی برای سال ۲۰۲۱ انتظار می‌رود.
یک معلم در بریتیش کلمبیا که دانش‌آموز ایرانی را تهدید کرده بود سه روز از تدریس محروم شد
آقای Klaus Hardy Breslauer معلم دبیرستان در بریتیش کلمبیا یک دانش‌آموز را که پدر وی اهل ایران بود، تهدید کرده که اگر نمرات خوبی کسب نکند به  میدان‌های مین در ایران فرستاده می‌شود.
او همچنین به چند دانش‌آموز خارجی گفته که آنها باید به کار در مزارع برنج برگردند و به دانش‌آموز دیگری گفته اگر آمادگی امتحان را ندارد به فیلیپین برگردد.
طبق گفته کمیسیونر مقررات معلمان در بریتیش کلمبیا، این معلم به خاطر رفتار خشونت‌آمیز و منفی نسبت به دانش‌آموزان سه روز از تدریس محروم شده است.
نجات اسب وحشی جوان از یک باتلاق در آلبرتا
این ویدئو تلاش گروهی از مردم آلبرتا برای نجات یک اسب جوان وحشی را نشان می‌دهد که در یک باتلاق گل‌آلود در جنوب این استان گیر کرده بود.
چند عضو انجمن Help Alberta Wildies Society در نزدیکی Sundre در شمال کلگری در جست‌وجوی کره‌اسب‌های جدید بودند که این اسب را پیدا کردند.   
عملیات نجات اسب تقریبا یک ساعت طول کشید و گروه با استفاده از طناب‌هایی که به ATVهای خود (خودروی همه‌جارو) متصل کرده بودند و دور اسب پیچیده بودند، او را به آرامی از گودال بیرون کشیدند.
تورنتو امروز بارانی است
تورنتو امروز بارانی است
CBC News
روز پنجشنبه آب‌وهوا در تورنتو بارانی و بسیار مرطوب است. 
محیط زیست کانادا یک اطلاعیه ویژه برای آب‌وهوای امروز تورنتو صادر کرده و در مورد بارش شدید باران بین ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر هشدار داده است.
این آژانس آب‌وهوایی در بیانیه خود اعلام کرده: «این باران با باقی‌مانده توفند برتا همراه است و هر چه به طرف شمال می‌رود، ضعیف‌تر می‌شود.»
آژانس آب و هوایی محیط زیست کانادا افزوده است: «هنوز در مورد اینکه کدام منطقه بیشترین میزان باران را دریافت می‌کنند، اطلاعات دقیقی وجود ندارد.»

 
تصمیم دیروز دادگاه در باره مدیر ارشد هواوی
خانم منگ‌ وانژو، مدیر ارشد هواوی در یک فرجام‌خواهی کلیدی در مورد استرداد خود، شکست خورد.
قاضی هثر هولمز روز چهارشنبه این استدلال وکلای خانم منگ را که استرداد او باید متوقف گردد، چرا که اتهامات وارد شده علیه او سیاسی است و در کانادا به عنوان جرم تلقی نمی‌شود، رد کرد.
به این ترتیب، خانم منگ همچنان با احتمال استرداد به ایالات متحده مواجه خواهد بود. 
به دنبال اعلام این تصمیم دادگاه، رسانه‌های پکن، کانادا را دلقکی ترحم‌انگیز و یک سپر بلا در جنگ بین چین و ایالات متحده توصیف کردند.
این رسانه‌ها پیش‌بینی کردند که روابط بین دو کشور چین و کانادا، به پایین‌ترین سطح خود خواهد رسید.

 
خانم دکتر سوفی جمال می‌تواند دوباره در کانادا پزشکی کند، ولی تحقیقات نه
خانم دکتر سوفی جمال می‌تواند دوباره در کانادا پزشکی کند، ولی تحقیقات نه
CTV News
خانم دکتر سوفی جمال Sophie Jamal محقق مشهور بین‌المللی کانادا که به دلیل جعل اطلاعات علمی از مجوز پزشکی خود محروم شده بود، اجازه یافته تا دوباره به عنوان پزشک فعالیت کند، ولی از انجام هرگونه تحقیقات منع شده است.  
 دکتر جمال،محقق برجسته پوکی استخوان در بیمارستان کالج زنان در تورنتو بود که مشخص شد که یافته‌های وی جعلی بوده است. همچنین مشخص شده بود که او جدول اطلاعات بیماران را تغییر داده، نمونه‌های خون و ادرار را دستکاری کرده است.
توقف مهاجرت ممکن است بر مشکلات اقتصادی کانادا بعد از کرونا بیافزاید
وزیر مهاجرت کانادا انتظار دارد که ورود مهاجران برای کار و زندگی به کانادا بتواند محرک رشد اقتصادی بعد از بحران کرونا باشد، ولی اقتصاددانان می‌گویند ممکن است جایگاه‌های شغلی کمتری منتظر آنها باشد. دولت جاستین ترودو برای رشد اقتصاد کانادا به افزایش مهاجرت تکیه کرده است. اما تحقق هدف دولت فدرال برای استقبال از ۳۴۱ هزار ساکن دائمی جدید در سال جاری به دلیل شیوع کرونا، با مشکل مواجه شده است. 
آقای Marco Mendicino وزیر مهاجرت کانادا می‌گوید: «مهاجرت یکی از عوامل رشد اقتصادی است و بعد از همه‌گیری کرونا هم اینگونه خواهد بود.» اما اقتصاددانان می گویند ممکن است مدتی طول بکشد تا سطح فعالیت اقتصادی به سطح قبل از بحران برسد.
مردم در این پارک تورنتو با دایره از هم جدا می‌شوند
مردم در این پارک تورنتو با دایره از هم جدا می‌شوند
کارکنان پارک Trinity Bellwoods در تورنتو روی چمن‌های پارک دایره‌هایی کشیده‌اند که مردم را به حفظ فاصله فیزیکی تشویق می‌کند و مانع از تکرار اتفاقی می‌شود که هفته گذشته با تجمع هزاران نفر از مردم در پارک شکل گرفت. شهرداری تورنتو اعلام کرد که این دایره‌ها را در پارک می‌کشد تا به مردم یادآوری کند فاصله فیزیکی را رعایت کنند. این دایره‌ها قطر ۸ فوتی دارند و بین آنها ده فوت فاصله است تا از ایجاد فاصله فیزیکی مناسب بین گروه‌ها، اطمینان حاصل شود. هزینه کشیدن هر دایره حدود ۱۲ دلار است.
ارائه کنندگان خدمات پزشکی در انتاریو از جمله دندانپزشکان می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند
CTV News
استان انتاریو به مجموعه‌ای از ارائه‌کنندگان خدمات پزشکی اجازه داد تا با اجرای دستورالعمل‌های ایمنی و سلامتی، فعالیت‌های خود را از سر بگیرند. دندانپزشکان، اپتومتریست‌ها، ماساژ تراپیست‌ها، کایروپرکتورها، فیزیوتراپیست‌ها، روانشناسان‌، متخصصان پوست و دندان‌سازان برخی از حرفه‌هایی هستند که در لیست منتشر شده در روز چهارشنبه قرار دارند.
دفتر داگ فورد نخست وزیر انتاریو اعلام کرد که هم اکنون کالج‌های نظارتی بهداشت در حال تهیه راهنمایی برای اطمینان از مراقبت‌های بالینی با کیفیت بالا و ایمن هستند که باید قبل از ازسرگیری خدمات، اجرا شود.
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا
مروری بر خبرها و روزنامه‌های امروز کانادا؛ پنج‌شنبه ۲۸ می ۲۰۲۰
تیترهای اصلی چهار روزنامه کانادا را در این مطلب بخوانید.​​

گلوب اند میل 
 • کانادا خود را برای پیامدهای اقتصادی تصمیم دادگاه در مورد منگ آماده می‌کند.
 • ایالات متحده می‌گوید هنگ‌کنگ دیگر خودمختار نیست.
 • به دنبال انتشار گزارش گزنده‌ی ارتش، انتاریو کنترل پنج خانه‌ی سالمندان آن استان را به دست می‌گیرد.توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

تورنتو استار
 • داده‌های مورد استفاده برای بازگشایی اقتصاد، تصویر نادرستی از ویروس به نمایش گذاشته است.
 • یک «شورش» مؤدبانه، به اسم سلامت عمومی
 • تصمیم دادگاه درباره‌ی منگ، بر نخست‌وزیر فشار خواهد آورد که سرسختی بیشتری در مواجهه با چین نشان دهد.
  
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

نشنال پست 
 • پارلمان «از خط خارج شده است.» 
 • معمای منگ؛ یک کارشناس می‌گوید ایده‌ی استقلال سیستم قضایی از دولت، در دنیای واقعی چینی‌ها جایگاهی ندارد
 • هزاران نفر به طور همزمان، هم CERB و هم کمکهای اجتماعی دریافت می‌کنند.
توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوور سان

 • منگ در یک فرجام‌خواهی کلیدی در مورد استرداد خود، شکست خورد.
 • سیل تهدیدات از طرف چین، خبر از کاهش روابط چین و کانادا به پایین‌ترین سطح می‌دهد.


توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید
حسن میرزایی
Facebook
Twitter
Website
Email
Share
Tweet
Forward
+1
Share
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2020 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences