Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Solutions
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو پنجشنبه ۱ سپتامبر ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه‌ابری ۲۲ درجه | مونترال: نیمه ابری ۲۳ درجه | ونکوور: بارانی ۱۵ درجه | کلگری: آفتابی ۲۵ درجه | تهران: ۳۵ درجه
کانادا و دومین اقتصاد بزرگ دنیا – سفر ترودو به چین
کانادا و دومین اقتصاد بزرگ دنیا – سفر ترودو به چین

آقای ترودو نخست وزیر کانادا، که برای یک سفر هشت روزه در چین به‌سر می‌برد، روزهای پرکار و پردیداری را در این کشور می‌گذراند.
او دیروز در پکن با رییس جمهوری و نخست وزیر چین دیدار کرد که حاصل این دیدارها موافقت برای ایجاد هفت دفتر صدور ویزای کانادا در چین، آغاز مطالعه و مذاکرات برای تجارت آزاد و تاکید بر گسترش و عمق بیشتر در مناسبات  بین دو کشور بوده است.
در همین روز ۵۶ قرارداد به ارزش ۱/۲ میلیارد دلار بین نهادهای اقتصادی دو کشور امضا شد.
کارشناسان، سفر آقای ترودو به چین را گام مهمی در گسترش روابط سیاسی و اقتصادی کانادا با دومین اقتصاد بزرگ دنیا توصیف می‌کنند.. ادامه مطلب را از اینجا دنبال کنید

Masoud Feiz
یازده پیشنهاد و ۲۹ توصیه برای این آخر هفته طولانی
در شماره ۵۲ هفته‌نامه چاپی آتش

چهار مقصد در انتاریو که می‌توانید بدون ماشین هم بروید، پنج فستیوال و جشنواره که این آخر هفته در خیابان‌های تورنتو برپاست، آخرین فرصت برای اینکه همراه دو میلیون نفر دیگر از CNE بازدید کنید، سه روز هنرنمایی هواپیماها در شهر فرنگ سالانه تورنتو، ۱۴ کاری که آدم‌های موفق در آخر هفته‌ها انجام می‌دهند و ۱۵ پیشنهاد برای اینکه از سفر با بچه‌ها در جاده لذت ببرید در شماره ۵۲ هفته‌نامه آتش منتشر شده‌اند؛ پس شما هم آتش را از مراکز توزیع نشریات ایرانی دریافت کنید و به استقبال یک آخر هفته طولانی بروید. با این شماره بیشتر آشنا شوید.
روزنامه‌های امروز کانادا؛ پنج‌شنبه ۱ سپتامبر ۲۰۱۶
عکس و خبر اول امروز روزنامه تورنتو استار درباره «پل کوگان» است؛ کشیشی که در چند سال گذشته بدون اینکه مجوز داشته باشد، حدود ۵۰ مراسم ازدواج برقرار کرده است. او را به دلیل کلاهبرداری و جعل اسناد دولتی دستگیر کرده‌اند و حالا با وثیقه‌ای ۵۰۰ دلاری آزاد شده است. این مرد ۶۹ ساله از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ بدون مجوز، فعالیت می‌کرده است.
 مرور روزنامه‌های امروز
تورنتو استار
 • سیاست‌های پنهان دارویی برای کارگران شفاف می‌شود
 • کلاهبرداری از عروس و دامادها
 • رئیس پیشین جاسوسان الکترونیکی کانادا می‌گوید این کشور باید خود را برای «جنگ سایبری» آماده کند
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

گلوب‌اندمیل
 • آزمایش‌ها نشان می‌دهد که نگرانی‌ها در مورد آلودگی داروها به فنتانیل به جا بوده است
 • رأی عدم اعتماد مجلس، روسف را از ریاست جمهوری برزیل پایین کشید
 • انتقاد صریح سفیر کانادا از چین به خاطر مسائل مربوط به حقوق بشر
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

نشنال پست
 • ترامپ و پنا نیتو رئیس‌جمهور مکزیک با هم دیدار کردند
 • لیبرال‌ها در مسیر معامله‌ای قرار گرفته‌اند که ممکن است حد و مرزها را با چین زیر پا بگذارد
 • ده‌ها هزار نفر در آلمان برای توقف توافق تجارت آزاد بین کانادا و اتحادیه اروپا، به دادگاه قانون اساسی نامه نوشتند
  توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

ونکوور سان

برای اطلاعات بیشتر بر روی تبلیغات کلیک کنید
Facebook
Twitter
Website
  خبرهای مهم پنجشنبه  
واکنش احزاب اپوزیسیون به رشد منفی اقتصادی کانادا
احزاب اپوزیسیون کانادا نسبت به رشد منفی اقتصاد که دیروز اعلام شد موضع گرفته‌اند. آنها این وضعیت را ناشی از سیاست‌های غلط لیبرال‌ها می‌دانند.
دیروز اعلام شد که آتش‌سوزی‌های آلبرتا باعث شده کانادا در سه ماهه دوم سال با رشد منفی ۱/۶ درصد روبرو شود. خبرنامه آتش دیروز این خبر را منتشر کرد. با انتشار این خبر در رسانه‌های کانادا، اعضای احزاب اپوزیسیون کانادا شامل محافظه‌کاران و NDP در این باره موضع گرفته‌اند. آنها می‌گویند واقعیت‌های اقتصاد کانادا برخلاف آن چیزی است که لیبرال‌ها درباره اقتصاد کشور می‌گویند. به‌گفته آنها وعده‌های انتخاباتی لیبرال‌ها درباره ایجاد شغل و بهبود وضعیت اقتصاد محقق نشده است. محافظه‌کاران گفته‌اند نسخه لیبرال‌ها یعنی سرمایه‌گذاری بر روی طبقه متوسط برای کانادا جواب نمی‌دهد.
 

جزئیات تازه از زندگی خصوصی قاتل تیر و کمانی
رسانه‌های کانادا خبر داده‌اند قاتلی که جمعه گذشته با تیر و کمان، مادر و دو برادر خود را به قتل رسانده، سابقه ۱۶ بار سرقت از بانک داشته است. همچنین اعلام شد که او این سرقت‌ها را به‌خاطر ۶۰ هزار دلار بدهی که داشته انجام داده است. این بدهی‌ها برای برت رایان در جریان دو رابطه عاطفی پرماجرا و ناموفق به‌جا مانده بود.
 دیروز در خبرنامه آتش آمده بود که او سابقه دزدی در سال ۲۰۰۹ داشته است و زندگی خصوصی نامناسبی را تجربه کرده است. او سال ۲۰۰۹ به دلیل دزدی به زندان رفت و در طول ۱۵ ماهی که در زندان بود، پزشکان افسردگی شدید برای او تشخیص دادند. بر اساس اسناد پزشکی، او در هنگام ورود به زندان هیچ‌گونه علائم ناهنجار روانی نداشته است و به نظر می‌رسد مشکلات او در طول زندانی شدن به وجود آمده باشد.
 
Share
Tweet
Forward
+1
Share
۱ سپتامبر ۱۸۶۰- ادوارد آلبرت، شاهزاده ولز در اتاوا سنگ بنای یادبود مرمری را در ساختمان پارلمان قرار داد.
۱ سپتامبر ۱۸۶۴- امروز تصمیمات مهمی درباره اتحاد استان‌های مختلف کانادا گرفته شد و نمایندگان مختلف استان‌ها در ادامه نشست‌های خود تصمیماتی گرفتند که در نهایت منجر به تشکیل کانادای متحد شد.
۱ سپتامبر ۱۹۳۷- خطوط هوایی Trans-Canada نخستین پرواز بین‌المللی خود را به همراه مسافر انجام داد. این پرواز از مونترال به سیاتل رفت.
امروز در تاریخ
۱ سپتامبر: روز نامه نوشتن
آخرین باری که سراغ صندوق پست رفته‌اید و کسی برایتان با دست‌خط خودش نامه نوشته کی بوده است؟ شما آخرین بار کی نامه نوشته‌اید؟ با آمدن ایمیل و تلفن‌های هوشمند، ارتباط بین افراد دیگر نامه‌ای نیست اما چرا امروز برای عزیزترین آدم‌های زندگی‌مان نامه ننویسیم؟ یک خودکار و یک کاغذ سفید تمام چیزی است که به آن نیاز داریم.
مطالب برگزیده شماره ۵۲ هفته‌نامه چاپی آتش 
 • استعفای هارپر؛ رفتن مردی که نمی‌خواست بماند – یادداشت پل ولز، نویسنده تورنتو استار - بیشتر
 • یک شاهکار هنری پس از صد سال زیر سقف پارلمان انتاریو پیدا شد - بیشتر
 • سرنوشت نامعلوم سارق کانادایی در تایلند؛ او به بانکی در سنگاپور دستبرد زده بود - بیشتر
 • مرد ایرانی‌تبار در محل کار همسرش: هیچ کس حق ندارد با همسرم صحبت کند - بیشتر
جدیدترین شماره هفته‌نامه آتش را از اینجا دانلود کنید
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
ما از ابتدای فوریه امسال در خبرنامه روزانه آتش، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را قرار داده‌ایم. این کار برای حمایت مالی از این سرویس است. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by MailChimp