Copy
مرور روزنامه‌های امروز تورنتو
View this email in your browser
Raouf Ghadrdoust
وضعیت آب و هوا - بعدازظهر امروز به وقت تورنتو سه‌شنبه ۲۰ دسامبر ۲۰۱۶ 
تورنتو: نیمه‌ابری ۳- درجه | مونترال: نیمه‌ابری ۵- درجه | ونکوور: بارانی ۶ درجه | کلگری: نیمه‌ابری ۲- درجه | تهران: ۱ درجه
جشن باستانی یلدا فرخنده باد
یک قاچ هندوانه، یک کاسه انار و یک دنیا دوستی؛ شب یلدا مبارک
یک قاچ هندوانه شیرین، یک کاسه انار دانه شده، یک غزل حافظ و یک دنیا گپ و گفت‌وگو و خنده، می‌تواند همه سهم ما از دورهمی یلدا باشد؛ آیینی باستانی که در طولانی‌ترین شب سال برگزار می‌شود و همه را دور هم جمع می‌کند. 
یلدا چند ساعتی است در آن سوی دنیا آغاز شده است. ایرانیان ساکن استرالیا آن را جشن گرفته‌اند و نوبت کم کم دارد به ساکنان ایران می‌رسد. ما ساکنان سرزمین‌های شمالی، آخرین ایرانیانی هستیم که یلدای امسال را برگزار می‌کنیم و با جمع شدن در خانه یکی از اعضای فامیل، یا دوستان یا حتی در یک رستوران، آن را به شیوه خودمان گرامی می‌داریم.
«مودم‌ها را خاموش کنیم، از کنار هم بودن لذت ببریم.» کمپین امسال آتش برای شب یلداست که در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود.
امیدواریم سالیان سال در کنار عزیزانتان، یلدا را جشن بگیرید و هر جای دنیا هستید، در بلندترین شب سال، به بزرگ‌ترین آرزوهای‌تان برسید.
یلدا (خیلی) مبارک.
Bakhtiari
لیست بهترین کارت‌های اعتباری در کانادا
آنهایی که در کانادا با کارت‌های اعتباری خود زیاد کار می‌کنید و همه خریدهای خود را با این کارت‌ها انجام می‌دهند، معمولا اطلاعات خوبی درباره هر کدام از کارت‌ها دارند.
شما چه‌طور؟ شما جزو استفاده‌کنندگان از کارت‌های اعتباری هستید؟ آیا می‌دانید چه راه‌هایی وجود دارد که در سال بتوانید صدها دلار صرفه‌جویی کنید؟
در این مطلب با لیستی آشنا می‌شویم که بهترین کارت‌های اعتباری امسال را رتبه‌بندی کرده است. بیشتر
روزنامه‌های امروز کانادا؛ سه‌شنبه ۲۰ دسامبر ۲۰۱۶
عکس و مطلب بسیاری از روزنامه‌های امروز کانادا به ترور سفیر روسیه در آنکارا اختصاص دارد. تورنتو استار، نشنال‌پست و گلوب‌اندمیل امروز در صفحه اول خود با چاپ عکس ضارب، که یک پلیس ترکیه‌ای ۲۲ ساله است و کنار جسد سفیر روسیه ایستاده، درباره انگیزه‌های این حمله نوشته‌اند و در مصاحبه با کارشناسان، آینده روابط پیچیده روسیه و ترکیه را بررسی کرده‌اند. روزنامه‌های امروز
تورنتو استار

گلوب‌اندمیل
  • لیبرال‌ها از قطعی ساختن برنامه‌ی ده‌ساله‌ی سلامت ناتوان ماندند.‌
  • قتل دیپلمات روسی آزمونی برای سنجش استحکام روابط روسیه و ترکیه است.‌
  • انحراف یک کامیون به میان جمعیتی که در بازار کریسمس برلین مشغول عیش و نوش بودند، ۱۲ کشته بر جای گذاشت.‌
    توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید

نشنال پست

ونکوور سان

  • بازار برلین مورد حمله قرار گرفت.
  • میزان شکایت از بنگاه‌های معاملات املاک بریتیش کلمبیا، امسال ۸۵ درصد افزایش داشته است.
  • همزمان با دستور وزیر برای انجام یک بررسی جدید، نرخ‌‌های شرکت بیمه‌ی بریتیش کلمبیا با افزایش مواجه خواهد شد.
    توضیحات بیشتر این خبرها را اینجا بخوانید
برای دیدن خبرنامه‌های پیشین آتش و روزنامه‌های روزهای گذشته کانادا اینجا را کلیک کنید
مطالب برگزیده شماره ۶۷ هفته‌نامه چاپی آتش
آرامش به بازارهای مسکن ونکوور و تورنتو بر می‌گردد
مقررات جدید بازار مسکن کانادا در آینده‌ای نزدیک بازار ونکوور و تورنتو را آرام و باثبات می‌کند؛ این پیش‌بینی فیچ، یکی از سه شرکت بزرگ رتبه‌بندی مالی در جهان است. در این مطلب می‌بینیم که این شرکت چه پیش‌بینی‌هایی درباره آینده بازار مسکن به خصوص در دو شهر تورنتو و ونکوور کرده است. ادامه مطلب

کاوشگران می‌گویند کشتی شکسته‌ی 144 ساله‌ای را که سه سال پیش در دریاچه انتاریو پیدا کرده بودند شناسایی کرده‌اند و حالا می‌دانند که این کشتی چه نامی داشته، چگونه غرق شده و بر سر سرنشینانش چه آمده است. ادامه مطلب
 
Share
Tweet
Forward
+1
Share
۲۰ دسامبر ۱۷۹۲: اولین اداره پست در مونترال در چنین روزی افتتاح شد. این اداره دو نوبت در هفته، نامه‌ها را از کانادا به آمریکا ارسال می‌کرد.
۲۰ دسامبر ۱۹۱۹: دولت کانادا افتتاح خطوط راه‌آهن ملی کانادا را تصویب کرد. این شرکت جدید از ادغام پنج شرکت راه‌آهن به وجود آمد و مالک طولانی‌ترین خط آهن آمریکای شمالی به طول ۵۰۰۰ کیلومتر بود.
۲۰ دسامبر ۱۹۴۳: نبرد اورتانا در جریان جنگ جهانی دوم در این روز آغاز شد. به این نبرد لقب «استالینگراد کانادایی» داده‌اند زیرا نیروهای ارتش کانادا نقش مهمی در آن داشتند و توانستند مقاومت آلمان‌ها را در اورتانای کشور ایتالیا بشکنند. ۱۳۷۲ کانادایی در این نبرد کشته شدند.
امروز در تاریخ
۲۰ دسامبر: روز بازی
حالا که در بسیاری از کشورهای دنیا امروز را با عنوان روز بازی Game می‌شناسند و امشب هم برای ما ایرانی‌ها شب یلداست، بهانه خوبی است تا در دورهمی‌های خود، بازی‌های گروهی انجام دهیم و لذت دورهم‌نشینی را دو چندان کنیم. بازی یکی از قدیمی‌ترین عادت‌های اجتماعی انسان است و در طول هزاران سال، تا به امروز بخشی از زندگی آدم‌ها بوده است. هر چند امروزه بازی‌های کامپیوتری و موبایلی، سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند اما هنوز هم بازی‌های دور همی و قدیمی‌تر، طرفداران خود را دارد.
پرس ریدر
دوستان خود را دعوت کنید که مشترک خبرنامه آتش شوند
Facebook
Twitter
Website
خبرنامه روزانه آتش، برای حمایت مالی از این سرویس، بنرهای تبلیغاتی بیزینس‌های ایرانی کانادا را در ایمیل‌های خود قرار می‌دهد. در صورتی که تمایلی به دیدن ایمیل‌های آتش ندارید می‌توانید در پایین همین ایمیل، اشتراک خود را لغو کنید.
Copyright © 2016 Atash Daily, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp